Majówka w stolycy.

Dział dla Braci z województwa mazowieckiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: Shenson

mucha
BS Brother
BS Brother
Posty: 3113
Rejestracja: pn, 19 wrz 2005, 16:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czestochowa
Polubił posty: 31
Otrzymane Polubienia: 57

Majówka w stolycy.

Post autor: mucha »

Mam prośbę o pomoc-poradę do człowieków ze stolycy :wink:
Otórz planuję spędzić majówkę (1-5 maja) w Warszawie lub okolicach.
W związku z tym, proszę o podpowiedź, co i gdzie warto zwiedzić, zobaczyć z wa-wie lub okolicach z dzieciakami w wieku 2i4 roki :D
Planujemy wpaść do zoo, Łazienek, okolice Zamku kólewskiego, oraz być może rowerowo park w Powsinie-lasek Kabacki, następnie muzeum motoryzacji w Otrębusach i Muzeum WP.

Co jeszcze warto dopisać do listy, a co z niej darować sobie :D

mucha
GSX 750 R- LICENCJA NA ZAPIER....:)
tel. mucha 503 145 909 klaudia 509 340 359
GS 500E- był
GSX R 750... - jest i będzie
GSX1300R HAYABUSA
Nareszcie :grin: Obrazek
CyberScyzor
BS Brother
BS Brother
Posty: 2147
Rejestracja: wt, 20 cze 2006, 23:36
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Radzymin/Kielce/Warszawa
Kontakt:

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: CyberScyzor »

mucha pisze:Mam prośbę o pomoc-poradę do człowieków ze stolycy :wink:
Otórz planuję spędzić majówkę (1-5 maja) w Warszawie lub okolicach.
W związku z tym, proszę o podpowiedź, co i gdzie warto zwiedzić, zobaczyć z wa-wie lub okolicach z dzieciakami w wieku 2i4 roki :D
Planujemy wpaść do zoo, Łazienek, okolice Zamku kólewskiego, oraz być może rowerowo park w Powsinie-lasek Kabacki, następnie muzeum motoryzacji w Otrębusach i Muzeum WP.

Co jeszcze warto dopisać do listy, a co z niej darować sobie :D

mucha
muzeum w Otrębusach jest lekko przereklamowane moim zdaniem. Jest parę ciekawych eksponatów ale są poupychane w takiej niezbyt estetycznej hali i na podwórku, ogólnie robi wrażenie zapuszczonego garażu.

Z dzieciakami polecam Centrum Nauki Kopernika. Naprawdę super sprawa dla dzieci, Bartosz uwielbia i przy okazji można się czegoś nauczyć, w majówkę jednak może być tłok. CNK to właściwie łażenia na prawie cały dzień.

Jeśli macie ochotę to ja 1-5 maja jestem sam w domu. Jeśli jakiś nocleg kombinujecie to zapraszam do siebie co prawda to jest z 20 km od Warszawy ale garaż, ogródek i wszystko do waszej dyspozycji i moja zabawna obecność.
CyberScyzor
Bestia - Black Angel
Hayabusa L0 + Yoshimura Carbon R77
Motto: "Nie lubię peletonów..."
Zuzia -> pojechała...
tel.606 998 255

Wyprawy motocyklowe opisane
Krach Systemu - Media, Trendy, Strategia
WolfRaider
BS Brother
BS Brother
Posty: 462
Rejestracja: śr, 22 sie 2007, 19:49
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: WolfRaider »

Jeśli masz chłopaka (wybacz, nie znam Twoich dzieci, ani tym bardziej ich płci) to spodoba mu się muzeum WP na Powsińskiej (czołgi, helikoptery, samoloty, działa, radary, rakiety, kapsuła kosmiczna Hermaszewskiego).
Na wszystko można wleźć, wejście gratis.
GS500E `93 - fajne było moto, ale już nie ma
GSF 1250SA K7
mucha
BS Brother
BS Brother
Posty: 3113
Rejestracja: pn, 19 wrz 2005, 16:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czestochowa
Polubił posty: 31
Otrzymane Polubienia: 57

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: mucha »

Nocleg, że tak powiem, mam "firmowy", więc nic szukać nie muszę, ale wielkiendzięki za propozycję :)
Natomiast co do odwiedzin, to chętnie zaglądne z jakimś JD :mrgreen:

CNK, tak mnie się wydaję, że Alan trochę mały(4l), tym bardziej Julka całego dnia nie wytrzyma :wink:

Muzeum WP, jest w planach j.w. :wink:
GSX 750 R- LICENCJA NA ZAPIER....:)
tel. mucha 503 145 909 klaudia 509 340 359
GS 500E- był
GSX R 750... - jest i będzie
GSX1300R HAYABUSA
Nareszcie :grin: Obrazek
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4277
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: Emil »

z dziećmi to centrum kopernika pewnie się spodoba, ale nie byłem jeszcze to nie wypowiadam się na 100%, muzeum WP przy Alejach też niezłe, na pewno zewnętrzna ekspozycja (wejście chyba ciągle gratis)

jak chcą poszaleć to jest kilka parków linowych np.
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
PAULA
BS Brother
BS Brother
Posty: 1648
Rejestracja: czw, 11 gru 2008, 09:34
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: PAULA »

Do nas znajomy ze Śląska przyjeźdzają więc też zwiedzanie Wawy będzie ;) w związku z tym jesteśmy w domku więc chętnie się spotkamy :)

z tego co pamiętam to w Centrum jest fajny kącik dla dzieci do 6 roku życia :) więc zastanówcie się
GSXR 600
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać...
608692167
CyberScyzor
BS Brother
BS Brother
Posty: 2147
Rejestracja: wt, 20 cze 2006, 23:36
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Radzymin/Kielce/Warszawa
Kontakt:

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: CyberScyzor »

Bartosz był w wieku lat 4 i był zachwycony. tam jest dużo zabawek, jest specjalny dział dla dzieci poniżej 6 roku życia, dzieciaki zaglądają w różne wizjerki i poznają zwierzątka. Myślę, że Alan by był zachwycony. Całego dnia oczyiwście nie trzeba siedzieć. Wypuszczają też wcześniej. Znaczy się znam taki skrót.. przez korytarz dla personelu, potem odkręcasz cztery śrubki od wentylacji, rurą idzie się na czworakach dość długo, potem zjeżdża cztery piętra w dół, dostajesz się do świeżo wykopanego tunelu metra i proszę!


A.. no można tez wyjść przez główne drzwi.. nie zamykają ich od zewnątrz...
CyberScyzor
Bestia - Black Angel
Hayabusa L0 + Yoshimura Carbon R77
Motto: "Nie lubię peletonów..."
Zuzia -> pojechała...
tel.606 998 255

Wyprawy motocyklowe opisane
Krach Systemu - Media, Trendy, Strategia
George
BS Brother
BS Brother
Posty: 378
Rejestracja: śr, 13 kwie 2011, 01:55
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa - GCW

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: George »

CNK zdecydowanie tak - na prawdę dla dzieciaków to świetna sprawa. Poza tym z fajnych atrakcji nie wymienionych wcześniej jest jeszcze muzeum Kolejnictwa (w samym Centrum Wawy ul. Towarowa 1), muzeum Techniki w PKiN, Ogród Botaniczny (tuż koło Łazienek Królewskich), myślę że warto też przejść się spacerem odnowionym Krakowskim Przedmieściem.

Dla rodziców Muzeum Powstania Warszawskiego no i Warszawa z "lotu ptaka" tutaj dwie opcje albo 30 piętro Pałacu Kultury albo balon Orange na Wale Miedzeszyńskim przy moście Świętokrzyskim.

Jeżeli macie czas na spotkanie to dajcie znać, jakoś się zorganizujemy w Warszawie.
Pozdrawiam
George 8)

Marauder -> SV 650N K6 czarno-czarna

"Jedyna granica to granica wyobraźni !!"
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4277
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: Emil »

jak dla mnie muzeum techniki pkin to lipa, muzeum kolejnictwa warto uderzyć bo zamykają a np. pociąg pancerny to dzieci (tych młodszych i całkiem dorosłych) niezła atrakcja na pewno, muzeum powstania też polecam, ale to zdecydowanie tylko dla rodziców

jeżeli z lotu ptaka to poza pkin sa jeszcze knajpy na podobnej wysokości, gdzie wstęp np. na łyczka wody mineralnej wyjdzie taniej niż pkin ;)

w razie czego my jesteśmy 3-5 maja na miejscu (2giego też, tyle że w pracy) to trzeba by sie zgadać, tym bardziej że z Andlukami mieliśmy się zsynchronizować

z atrakcji dla małych dzieci jest jeszcze kilka sporych obiektów (nie wiem jak to dokładnie określić, plac zabaw czy coś) gdzie są baseny z piłeczkami i różne instalacje do wylatania się młodych
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
mucha
BS Brother
BS Brother
Posty: 3113
Rejestracja: pn, 19 wrz 2005, 16:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czestochowa
Polubił posty: 31
Otrzymane Polubienia: 57

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: mucha »

Uuuu, coś mi się wydaję, że majówka zmieni się w dwutygodniowy urlop. :mrgreen:
Jeśli tak mówicie, CNK będzie na liście obiektów wartych odwiedzenia, tak jak i muzeum kolejnictwa.
Nie obawiałem się Scyzorku tego, że nie wyjdę przed zamknięciem, tylko tego, że jedno chce jeszcze, a drugie już ma dość.
Zrozumiesz niebawem. :mrgreen:
Muzeum Powstania, ja mam gęsią na samą myśl, ale nie mamy co zrobić z dzieciakami, tak samo jak PKiN, dla tego poradziłem się Was :D
My jesteśmy od 1 do 5, z tym że, w sobotę jestem max do 13 w pracy, więc jak ustalicie jakieś spotkanie, to się dopasujemy.
Dzięki bardzo za wszystkie podpowiedzi!!!
GSX 750 R- LICENCJA NA ZAPIER....:)
tel. mucha 503 145 909 klaudia 509 340 359
GS 500E- był
GSX R 750... - jest i będzie
GSX1300R HAYABUSA
Nareszcie :grin: Obrazek
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: qgel »

Mucha, z przyjemnością bym się spotkał też, tym bardziej że Warszawa będzie wtedy pusta i przejezdna jak w XVII wieku :) ale niestety będę wtedy daleko na południowy wschód ;)
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
mucha
BS Brother
BS Brother
Posty: 3113
Rejestracja: pn, 19 wrz 2005, 16:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czestochowa
Polubił posty: 31
Otrzymane Polubienia: 57

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: mucha »

qgel pisze:(...)ale niestety będę wtedy daleko na południowy wschód ;)
Qgel, Tobie oczy z automatu robią się jakieś skośne, a tego mi w pracy nie brak :twisted:
A tak na poważnie to szkoda, bo takiego "zabidzonego" to Cię nie widziałem :mrgreen:
GSX 750 R- LICENCJA NA ZAPIER....:)
tel. mucha 503 145 909 klaudia 509 340 359
GS 500E- był
GSX R 750... - jest i będzie
GSX1300R HAYABUSA
Nareszcie :grin: Obrazek
CyberScyzor
BS Brother
BS Brother
Posty: 2147
Rejestracja: wt, 20 cze 2006, 23:36
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Radzymin/Kielce/Warszawa
Kontakt:

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: CyberScyzor »

Proponuję w takim razie spontaniczną imprezę z okazji Komstytucji 3 maja. Będziemy spiewali piesni patriotyczne i pili za zdrowie wszystkich stanów.

Dom do dyspozycji, jak mówiłem będzie pusto. Może będzie Bartosz, ale przynajmniej będzie miał was kto rano odprowadzić :)

Palec pod budkę,
bo za minutkę zamykam budkę.(...)


Zasaqdy naprędce. Przywozimy picie %, ja kupię przepojki i mięsko na grilla. Po męsku. Jak ktoś ma ochotę na frykasy (sałatki, ciasta, kaczkę w owocach liczi, barana z jabłkiem w pyszczku) przywozi sam. Potem zliczamy co kto kupił dzielimy się po równo i robimy zrzutę.

Amen.

Żywych Muchów nie możemy wypuścić z Wawy, potem naopowiadają że Warszafka niegościnna.
CyberScyzor
Bestia - Black Angel
Hayabusa L0 + Yoshimura Carbon R77
Motto: "Nie lubię peletonów..."
Zuzia -> pojechała...
tel.606 998 255

Wyprawy motocyklowe opisane
Krach Systemu - Media, Trendy, Strategia
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: Lechul »

Emil pisze:jeżeli z lotu ptaka to poza pkin sa jeszcze knajpy na podobnej wysokości, gdzie wstęp np. na łyczka wody mineralnej wyjdzie taniej niż pkin
Na stówę !!
PKiN w ubiegłą niedzielę - bilety na taras: normalny 18 zeta, ulgowy 12 zeta (ok 20 sekund jazdy w górę i tyle samo w dół). Ale widok całkiem, całkiem. Krakowskie - polecam. Fajny spacerek. Nigdzie więcej nie zdążyliśmy. Taki kilkugodzinny spontan był....
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
mucha
BS Brother
BS Brother
Posty: 3113
Rejestracja: pn, 19 wrz 2005, 16:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czestochowa
Polubił posty: 31
Otrzymane Polubienia: 57

Re: Majówka w stolycy.

Post autor: mucha »

CyberScyzor pisze:Proponuję w takim razie spontaniczną imprezę z okazji Komstytucji 3 maja. Będziemy spiewali piesni patriotyczne i pili za zdrowie wszystkich stanów.


Żywych Muchów nie możemy wypuścić z Wawy, potem naopowiadają że Warszafka niegościnna.
Jeśli się uda, to elegancko by było :mrgreen:
Jednak do stanu upojenia, gdzie zanikają wszelkie oznaki życia, nie dam się doprowadzić, gdyż w sobotę muszę podpisać listę w pracy :sciana:
GSX 750 R- LICENCJA NA ZAPIER....:)
tel. mucha 503 145 909 klaudia 509 340 359
GS 500E- był
GSX R 750... - jest i będzie
GSX1300R HAYABUSA
Nareszcie :grin: Obrazek
ODPOWIEDZ