GSF 1200 - Brak prądu

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Robert
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1244
Rejestracja: pn, 9 lip 2007, 20:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

GSF 1200 - Brak prądu

Post autor: Robert »

Mam prośbę o pomoc do wsystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek pojęcie. Założyłem gmole i umyłem swojego bandytę. Dumny z tego że maszyna jest gotowa do jazdy w piekną ostatnia niedzielę chciałem przelecieć się po okolicy. Problem powstał po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Nie nastąpiła żadna reakcja. Żadna kontrolka, nic nie działa. Dzwoniłem do serwisu niestety nie sa w stanie pomóc. Akumulator jest ok. bezpieczniki wszystkie są w porządku. Ktoś ma pomysł co jej kurde dolega? Nie mam alarmu ani immobilajzera. Już mi ręce opadły.
POMOCYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!
świat należy do nas ...

R1200

604 995 636
GG 4422595
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Brak prądu w Bandycie

Post autor: bohas »

Sprawdz dobrze aku. Czy nie poluzowały się głowne przewody "+" lub "-"
Czy przewód masowy sie nie poluzował w miejscu, gdzie jest przykręcony do ramy.
Czy kostka która idzie do stacyjki nie jest lużna (to o czym opowiadał Brat AKU w Kamieńczyku)
Sprawdz główny bezpiecznik (powiem szczerze że nie wiem gdzie on jest w bandziorze) ale będzie miał ze 30A
Po intensywnym myciu mogło gdzieś nalecieć wody ewentualnie poluzować sie jakaś kostka.
Sprawdz też same bieguny w aku bo mógł się któryś ułamać tak jak u Osamy.

Pokukaj dobrze i napisz co tam wykukałeś :P
tomaszrtl
Naciagacz Łańcucha
Posty: 241
Rejestracja: pn, 8 sty 2007, 23:08
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: GSF 1200 - Brak prądu

Post autor: tomaszrtl »

Ja, co prawda w 6setce miałem problem z bezpiecznikami. Niby bezpieczniki były ok aż jeden z braci (PiotrekG) podpowiedział, że może to być GŁÓWNY bezpiecznik. No i tak było. Główny jest pod "chromowanym" plastikiem, a pod nim pod kapturkiem z przezroczystego plastiku.
ObrazekPozdrawiam i mam nadzieje, że to jest głównym
i jedynym sprawcą Twoich problemów z prądem.

Ps. nie jestem pewien czy w Twoim roczniku główny jest w tym samym miejscu co w starszych egzemplarzach. Bezpieczniki od świateł itd są u mnie w zadupku.
DRZ400sm
Motoschiza
Naciagacz Łańcucha
Posty: 274
Rejestracja: pn, 25 gru 2006, 20:28
Województwo: -
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: GSF 1200 - Brak prądu

Post autor: Motoschiza »

Jeszcze możesz zerknąć na czujnik sprzęgłowy ten przy klamce sprzęgła oraz od stopki bocznej, lubią się spieprzyć :(
albo odłączył się jakiś kabelek :roll:
Powodzenia :wink:
jack_ripper

Re: GSF 1200 - Brak prądu

Post autor: jack_ripper »

Musisz znaleźć kostkę która łączy stacyjkę z instalacją. Rozpiąć ją i przy pomocy próbnika sprzawdzić czy jest na niej (oczywiście na wiązce idącej w kierunku silnika), na zacisku czerwonego przewodu napięcie miedzy tym kablem a masą. Jeśli jest, to problem tkwi w stacyjce. Jeśli nie ma to trzeba sprawdzić główny bezpiecznik. Jest on przykręcony od wewnętrznej stony ramy razem z przekaźnikiem rozrusznika.Musisz przeanalizować drogę czerwonego kabla od akumulatora. W razie pytań dzwoń.
Robert
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1244
Rejestracja: pn, 9 lip 2007, 20:19
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: GSF 1200 - Brak prądu

Post autor: Robert »

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc i rady. Idąc za waszymi poradami sprawdziłem wszytsko i był to główny bezpiecznik 30A właśnie pod lewym plastikiem imitującym chrom. Nie mam pojęcia co mu się stało efekty był taki że należało go wymienić. Tak tez zrobiłem i skorzystałem dzisiaj z pięknej pogody.
Pozdrawiam
świat należy do nas ...

R1200

604 995 636
GG 4422595
tomaszrtl
Naciagacz Łańcucha
Posty: 241
Rejestracja: pn, 8 sty 2007, 23:08
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: GSF 1200 - Brak prądu

Post autor: tomaszrtl »

...był to główny bezpiecznik...
Problem trafiony, zatopiony :D
Fajnie jest pomagać :ok: :papa:
Pozdrawiam :party:
DRZ400sm
Zablokowany