Obrotomierz w VZ 800

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Pasik

Obrotomierz w VZ 800

Post autor: Pasik »

Chciałbym zamontowac obrotomierz do swojej Marudy, jesli ktoś z was robił taki myk bardzo chetnie poslucham rady, jaki kupic, gdzie i jak zamontować zeby wszystko hulało bez problemów.
Pasik

Post autor: Pasik »

Czy tylko ja sobie wymyśliłem takie cudo, że nikt nie wie jak to zrobic ??? :shock:
pretor

Post autor: pretor »

Powiem szczerze że z wielka chęcią też bym sobie cos takiego ulepił. :)
Dom

Post autor: Dom »

kazdy by chcial ale jak to zrobic to nie wiem...
Pasik

Post autor: Pasik »

Tak sobie mysle jak to zrobic i wpadl mi pewien pomysl, gdyby wziac obrotomierz wyskalowany na dwa gary, dac mu impuls z cewki to moze by dzialalo ? Robilem taki numer w maluchu i dzialalo wiec moze Maruda tez zaskoczy.
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Ja mam Marudę z obrotomierzem. Był już "doszyty". Jak tylko czas pozwoli to zerknę na podłączenie i się odezwę.
Pasik

Post autor: Pasik »

Z nieba mi spadasz :D , zerknij gdzie te druciki lecą idaj znac no i jeszcze co to jest za obrotomierz. Czekam niecierpliwie obgryzając paznokcie ;-)
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Wczoraj dokonałem wstępnego "oglądu" podłączeń. Takiej kaszanki sięnie spodziewałem. Z obrotomierza wychodzą dwie pary kabelków. Obie "giną" w plataninie przewodów wchodzących pod licznik. O ile jedna para nie dziwi bo na pewno odpowiada za podświetlenie obrotomierza i jest zapewne podłączona do podświetlenia licznika to z druga jestem w kropce. Oczywiście chwilowo ponieważ dzisiaj to porozkręcam i się zobaczy. Obrotomierz jest taki chyba zwykły. Pooglądam co tam na nim pisze. Wyskalowany jest w jednostkach x 1000 obr/min. To narazie tyle. Pozdrawiam
Pasik

Post autor: Pasik »

masz jakies zdjęcia jak on jest zamontowany? no i jak dojdziesz gdzie leci ten kabelek daj znac. Wielkie dzieki za zaangażowanie.
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Od razu przepraszam że to tak długo trwało. Sprawy przedstawiają się następująco: z obrotomierza zamontowanego do mojego Maraudera oprócz pary kabli odpowiedzialnych za podświetlenie (jak już pisałem w poprzednim poście) wychodzą jeszce trzy przewodziki:
pierwszy podłączony do masy motocykla-ten jest dopięty do minusa(-) od lampki podświetlającej;
drugi podłączony do cewki zapłonowej na jeden z jej zacisków:
trzeci podłączony do lampki kontrolnej temperatury wody w liczniku ale w gruncie chodzi tu chyba o wzbudzenie bo po przekręceniu stacyjki wskazówka obrotomierza raz podskakuje i powraca na zero. Kontrolka temperatury gaśnie przecież po uruchomieniu silnika i sądzę że ten przewód mógłby być podłączony gdziekolwiek po stacyjce.
To by było na tyle.
Sam obrotomierzjest zamocowany na blaszce z otworem a całość przykręcona do motocykla centralnie pod licznikiem.
Pozdrawiam i czekam na ewentualne pytanka.
Pasik

Post autor: Pasik »

wielkie dzieki za info, terzaz pozostaje mi kupic obrotomierz i do dziela, powiedz mi tylko na ile maxymalnie obrotow jest on wyskalowany
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6333
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Dopiero teraz odpisuję bo byłem na urlopie. Obrotomierz jest wyskalowany do 12 tys. obrotów. Tyle Maraś się nie "wkręci" to pewne. Przy prędkości ok. 100km/h obroty wynoszą 3600-3800. Jaki jest margines błędu wskazań tego zegarka niestety nie wiem. Pozdrawiam i niech Ci się kręci.
ODPOWIEDZ