Ile płacimy i dlaczego ??

Dział dla Braci z województwa śląskiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: SEBIKS

YareK691

Ile płacimy i dlaczego ??

Post autor: YareK691 »

Wracając na chwilke do kart pojazdu, w tej chwili karta takowa kosztuje 500 zł, opłata ta została zaskarżona do NSA i Sąd utrzymał wyrok w mocy uzasadniając to tym, że koszt karty jest o wiele niższy niż domagają się zapłaty za niego wydziały komunikacji. Od 1 maja tego roku opłata za kartę pojazdu ma wynosić 71 zł !!!!
Sami oceńcie czy nie warto pobrać chodźby na miesiąc tablic tymczasowych żeby nie płacić drakońskich opłat złodziejskim urzędom. Zastanawia mnie tylko jedno, w naszym cudownym kraju powstała by dziura i a wiemy że pustka jest zła.......więc pewnie pojawi się opłata za przgląd techniczny na stacji diagnostycznej (pierwszy przegląd w kraju) !!
Gdyby to na mnie trafiło to zrobił bym teraz przegląd, załatwił wszystkie formalności z Urzędem Skarbowym i czekał..........do 4 maja :D
Pozdrawiam
snajper
Moderator
Moderator
Posty: 3023
Rejestracja: pt, 5 lis 2004, 20:04
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Sl.Przełajka
Polubił posty: 24
Otrzymane Polubienia: 38

Post autor: snajper »

Witam
O naiwni czy Wy myślicie ,że Arek wytrzyma do 4 maja ?
A może sam zainteresowany nam napisze co woli.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

powiem wam tak - nie będę czekał, z moich informacji wynika że różnicę w kosztach karty pojazdu mają zwracać wszystkim co kupili ją od 1 stycznia 2006 ale czy to prawda to nie wiem na 100% a co do zrobienia przeglądu i czekaniu z zarejstrowaniem to nie wyjdzie bo jest taki przepis że po zrobieniu pierwszego przeglądu trzeba w ciągu 7 dni zarejstrować pojazd

:beer:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1115
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Desmont »

tos mnie Osama postraszyl z tymi siedmioma dniami
wlasnie jestem po rozmowie z pania z komunikacyjnego:
powiedziala ze nie ma obowiazku do siedmiu dni powiedziala ze teoretycznie powinienem do 2 tygodni ale praktycznie jak wpadne po 2 miechach nie bedzie problemu
druga sprawa to to nieszczesne 500 PLN za zlomowanie
na szczescie mam umowe inblanco wiec jesli sobie wpisze date 20 grudnia 2005 (dokument o wyrejestrowaniu jest z listopada) bede z tej oplaty zwolniony wiec miodzio
potrzebny jeszcze papierek z US ze zwolniony z akcyzy wydatek 150 PLN i git
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
YareK691

Post autor: YareK691 »

Co Wy piszecie ?? za motocykl też jest opłata za tzw złomowanie ???? od motorów miało tego nie być podobno ! ehhh chyba jutro zadzwonie do wydziału komunikacji i się wszystkiego dowiem bo przedemną stoji cała ta droga z rejestracją motoru przywiezionego z zagranicy :(
Desmont
BS Brother
BS Brother
Posty: 1115
Rejestracja: śr, 18 sty 2006, 14:54
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: Desmont »

tutaj link do strony opisujacej oplaty przy rejestracji sprowadzonego moto
http://bip.um.katowice.pl/_pi/?s=20&id=923

ale musze przyznac ze w jednym to post Osamy mi pasi to znaczy zwrot kasy za karte pojazdu oby w tym Osama mial 400% racji :twisted: :twisted: :twisted:
PZDR
Desmont
Suzi SV1000S '04 ;) najpiekniejszy dzwiek V-ki.
Co dwie lufy to nie jedna, co akrapki to akrapki

Obrazek Obrazek
GG2404004; tel. 607 082 621; skype: lukasz.pio
Kesey

Re: Ile płacimy i dlaczego ??

Post autor: Kesey »

YareK691 pisze: Sami oceńcie czy nie warto pobrać chodźby na miesiąc tablic tymczasowych żeby nie płacić drakońskich opłat złodziejskim urzędom.
to tak można??? jeżeli tak to cały problem wszyscy "niezarejestrowani" mamy z głowy

Moje wszystkie papiery gotowe do ostatecznej rejestracji leżą już od ponad miesiąca i o ile mi wiadomo nie powinno być problemów w stylu "ale to już jest nie ważne". No ale z tymi tymczasowymi blachami to mnie zaskoczyłeś.. to nie jest tak że się już płaci przy braniu tymczasowych?
ziajus

Post autor: ziajus »

No własnie ja tez w tamtym roku zapłaciłem za pare kartek cos ie zwie kartą pojazdu 500zł tyle z tego ze skopiowali dowód rejestracyjny z większa iloscia stron no aleee wedle uni musi być spoko ale nie za taką kase. A co do oddawania kasy tym co już za 500zł wykupili to niech sie żaden nie łudzi na zwrot bo u nas jaks ie characz wezmie to niech zapomni o czym kolwiek i niech sie nie upomina. PIĘKNY KRAJ i tyle. Szkoda GADAC
YareK691

Post autor: YareK691 »

Witam ponownie
Niezłą dyspute wywołałem............
Pisząc o tablicach tymaczsowych miałem na myśli takie jakie się bierze na samochód, te z czerwonymi cyferkami ale to informacja nie jest sprawdzona. Jestem na etapie kupna motoru przywiezionego z niemcowni i zaczołem kombinowac jak obejść opłate 100 zeta za kartke papieru czyli cholerne 500 za karte pojazdu !!!!
Jutro rano będe dzwonił do wydziału komunikacji albo sie tam wybiorę i zaraz jak tylko znajde podłączenie do sieci to zamieszcze stosowne informacje. Mam tak kilka znajomych osób to może mi podpowiedzą czy mój pomysł z tablicami tymczasowymi można wprowadzić w życie.
Pozdrawiam all
P.S.
A co do zwrotu wniesionej opłaty po 1 stycznia za ową kartę to życzę powodzenia żeby komuś oddali tą kasę !!!! :D :D chyba 1000 km na zachód od Odry ale nie w naszym cudownym kraju !!!!
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

No to tyle dobze ze papiery i umowe mam z grudnia , eko mnie ominie :lol: z tego biuletynu wynika ( przynajmniej dla mnie ) że jednak bedzie ta opłata
kolas
Strzelający z Rury
Posty: 986
Rejestracja: pt, 19 sie 2005, 19:42
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: kolas »

chyba ich popier........lilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oplata za zlomowanie , czyli ta jakas ekologiczna, bylo juz ustalone ze jest tylko dla osobowych i ciezarowek, motoro to nie dotyczy!!!!!!i co teraz ma byc inaczej?
Komarek,TransAlp,BANDIT 1200, GSX-R 1000, 1/2 Burgman 400
Albo GSX-R ... albo NIC!!!! <<< chwilowo nie działa ;)
KTM 990 Adventure
http://www.bikepics.com/members/kolasGSXR/
kom: 796-272-069

https://www.facebook.com/wPogoniZaNaszymiMarzeniami
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

• recykling

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) informuje, że otworzył w BGK III Oddział w Warszawie dla wpłat wynikających z ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji następujący rachunek bankowy:
65 1130 1062 0000 0109 9520 0014
dla opłat za wprowadzanie pojazdów na terytorium kraju, wynikających z ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji Dz.U. nr 25 poz. 202 art. 12 ust. 2.
Opłata wynosi 500 zł.

Opłata dotyczy m.in.:
• pojazdów nabytych w krajach unii europejskiej po dniu 1.01.2006 r. - decyduje data faktury potwierdzającej nabycie wewnątrzwspólnotowe,
• pojazdów importowanych z krajów trzecich po dniu 1.01.2006 r. - decyduje data odprawy celnej.
ja tam nigdzie nie widze oprucz pojazdów 2 sladowych :evil:
kolas
Strzelający z Rury
Posty: 986
Rejestracja: pt, 19 sie 2005, 19:42
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: kolas »

no i wlasnie ta ustawa miala motorow nie dotyczyc!!!!!!!!!! i co nagle sie odwidzialo???!!!!

jak bym dorwal trakiego sku....na ktory wymysla takie ustwy, to bym tak prz...lil i #######******************@@#@#$$%%^%^$%^%#$##%^%#^ ze by moze pomyslal nastepnym razem zanim wprowadzi taka ustwe
Komarek,TransAlp,BANDIT 1200, GSX-R 1000, 1/2 Burgman 400
Albo GSX-R ... albo NIC!!!! <<< chwilowo nie działa ;)
KTM 990 Adventure
http://www.bikepics.com/members/kolasGSXR/
kom: 796-272-069

https://www.facebook.com/wPogoniZaNaszymiMarzeniami
ziajus

Post autor: ziajus »

W tym naszym kraju będa wiecznie wymyśłać i zdzierac na wszytkie strony jak nie karta pojazdu 500 to recykling 500 to niech zrobia jeszcze podatek od ilosci wsiadania na motor. A ja sie już tym powoli nie przejmuje bo na przyszła zime będe kupowac nowy salonowy motor. Życzę wam przypływu kasiory i może kiedyś nam wszystkim sie te problemy skoczą. Pozdrawiam.
YareK691

Post autor: YareK691 »

Witanko
Właśnie rozmawiałem z wydziałem komunikacji w sprawie rejestracji motocykla. Ulżyło mi bo opłata recyklingowa motocykli nie obowiązuje !! :D
Pisałem wczoraj o odczekaniu do 1 maja żeby ominąć opłatę za kartę pojazdu, jest to ciężkie bo tablice tymczasowe wydają przynajmniej w BYtomiu tylko i wyłącznie w określonym celu i na bardzo krótki czas, mógłbym pobrac tablice na wykonanie badania technicznego ale dostane je na max 5 dni :( więc oszczędność żadna :(.
Co do opłaty za ową kartę pojazdu to od 1 maja zostanie zniesiona opłata 500 zł ale nie wiedzą jaka opłata pozostanie, mówiono mi że może być to około 100 zł, może być 71 zł ale na pewno nie 500 !!!!.
Jak zapytałem o zwrot wniesionej opłaty po 1 stycznia za kartę pojazdu do kwoty obowiązującej po 1 maja to facet prwie wyśmiał mi się do telefonu :D :D z zapytaniem czy słyszałem żeby u nas komuś coś zwrócili :D :D
To chyba tyle................
Pozdrawiam all
ODPOWIEDZ