Opona do VL800 - która najlepsza?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
bruder
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: wt, 24 lut 2009, 17:15
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew

Opona do VL800 - która najlepsza?

Post autor: bruder »

Będę chciał zmienić tylnego kapcia w moim moto na jakiś inny model o rozmiarze 170/80-15 M/C 77H. Czy ktoś z Was jeździł na Metzelerach ME 800 Marathon? Jak się zachowują? Albobo może innych? Fabryczna guma, na której jeszcze jeżdżę wydaje mi się, ze łapie za szybko ślizgi przy niewielkim użyciu hamulca mimo że zużycie jej nie jest jakieś mocne. Również na zakrętach miałem przypadki, że zachowywała się nerwowo i tył uciekał (ciśnienie było w normie a prędkość niewielka).
Moto najczęsciej używam do spokojnej jazdy, zresztą inaczej na tym nie można się poruszać ;) Kosztów na razie nie poruszam, chodzi o rozeznanie co dobre a czego unikać

Najważniejsze dla mnie to:
1. zachowanie na mokrym i zakrętach
2. komfort

A i jeszcze jedno. Myślicie, ze powninienem przy podmianie tylnej gumy wymienić również przednią? Jest jeszcze sporo bieżnika na niej.
Simson 50 ccm, Dniepr 750, Boulevard C50 - sprzedany
bromic@poczta.onet.pl;
ByQ
BS Brother
BS Brother
Posty: 1568
Rejestracja: sob, 26 mar 2005, 20:20
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Opona do VL800 - która najlepsza?

Post autor: ByQ »

Ja jezdze na Mrathon'ach. Mam juz 2gi komplet i moim zdaniem jest ok, ale porownania nie mam bo innych laci nie mialem na niej.
Opinie , ktore udalo mi sie w necie znalezc sa pozytywne. Zwlaszcza dot mokrej nawierzchni.
Jesli zmieniasz na ten sam model to drugiej bym nie zmienial. W koncu to nie szlifierka tylko prawdziwy easy rider :)
...trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

... nie ma juz nic ...
http://bikepics.com/members/byq/

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.nano-reef.pl/index.php
bruder
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: wt, 24 lut 2009, 17:15
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Opona do VL800 - która najlepsza?

Post autor: bruder »

ByQ pisze: Jesli zmieniasz na ten sam model to drugiej bym nie zmienial. W koncu to nie szlifierka tylko prawdziwy easy rider :)
Sęk w tym, ze gdybym wymieniał tylko tylną oponę na Marathona, to miałbym z przodu i z tyłu kapcie dwóch różnych firm więc i bieżniki też się będą różnić
Simson 50 ccm, Dniepr 750, Boulevard C50 - sprzedany
bromic@poczta.onet.pl;
Zygzak
Śmigający inaczej...
Posty: 397
Rejestracja: pt, 8 gru 2006, 10:30
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opona do VL800 - która najlepsza?

Post autor: Zygzak »

Pomykam na tychże Marathonach o które pytasz i moim zdaniem są bezkonkurencyjne. Niewiele konkurencji z resztą w tej klasie. Dunlopy są zbyt twarde, raczej do M800 aniżeli do VL (jeśli już je pod uwagę bieżemy). Metzelery dają takie jakieś dziwne poczucie stabilności w zakrętach, nie tracą przyczepności w deszczu, pozwalają - jak na tego rodzaju maszyny - na spore "przechyły", dobrze sie prowadzą nawet w kałużach. Ostrzegam jednak przed mokrą kostą brukową - ostrożność wysoce wskazana.

Pozdrawiam. Zygzak~~
bruder
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: wt, 24 lut 2009, 17:15
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Opona do VL800 - która najlepsza?

Post autor: bruder »

Nie mogę znaleźć, jak się okazuje, Marathon'ów ME800 w wersji TT czyli do kół z dętką. Są, ale z białym pasem w około, a mi tak za bardzo nie pasuje wizualnie.
Gdzieś wyczytałem, że można zastosować do koła szprychowego opony bezdętkowe, ale w środek trzeba zapodać normalną dętkę. Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem i czy to się sprawdzi na trasie?
Simson 50 ccm, Dniepr 750, Boulevard C50 - sprzedany
bromic@poczta.onet.pl;
ODPOWIEDZ