intruder vs 800 sprzęgło

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
seba1972
Podpatrywacz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 27 mar 2015, 00:35
Województwo: śląskie

intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: seba1972 »

Witam,mam problem z moim intruzem i chciałem się spytać czy ktoś spotkał się już z takim problemem.A więc dokładnie mówiąc chodzi prawdopodobnie o sprzęgło przeszukałem całe forum ale z podobnymi objawami nic nie znalazłem.Podczas wbijania jedynki czasami zgrzyta czasami wogóle nie idzie wbić biegu bo tak jedzie po zębach że aż strach a czasami wchodzi elegancko, reszta biegów wchodzi też bardzo głośno jak by na sucho,płyn wymieniony sprawdzona pompka przy manetce nic nie cieknie wszystko szczelne, siłownik sprzęgła sprawdzony działa bez żadnych wycieków i odpowietrzony.Moto po wbiciu biegu i wciśniętym sprzęgle nie ciągnie czyli wysprzęgla ,jak jadę elegancko się zbiera sprzęgło nie ślizga problem jest gdy chce się ruszyć czy zmieniać biegi podczas jazdy.Czy ktoś ma jakiegoś pomysła gdzie i czego szukać.Pozdrawiam
Pastor
Zmieniacz Żarówek
Posty: 143
Rejestracja: czw, 22 mar 2007, 06:23
Województwo: -
Lokalizacja: Wrocław

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: Pastor »

Może na ssaniu tak jest, albo masz podwyższone obroty. Może zacznij od tego.
CENTROWANIE KÓŁ, SERWIS ZAWIESZEŃ
PASTOR GARAGE
seba1972
Podpatrywacz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 27 mar 2015, 00:35
Województwo: śląskie

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: seba1972 »

nie,obroty są dobre ssanie działa
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: bohas »

Jak ma się sprawa jeśli chodzi o olej w silniku. Jaki masz ?? Kiedy wymieniany ?? Jaki poziom ?? Być może tarcze trochę kleją po przestoju zimowym. Jeśli już ruszysz i jedziesz to możesz spróbować tego i zobaczysz czy też zgrzyta. Będzie można coś więcej stwierdzić jak potestujesz zmianę biegów bez sprzęgła.

Ps. Spróbuj po odpaleniu przed wbiciem jedynki kilka razy energicznie nacisnąć klamkę sprzęgła wtedy na 100% wyeliminujesz zapowietrzone sprzęgło. Pisałeś, że odpowietrzone ale...
seba1972
Podpatrywacz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 27 mar 2015, 00:35
Województwo: śląskie

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: seba1972 »

A więc jeśli chodzi o olej to podobno został wymieniony no do oleju nie wejdziesz i nie wiesz na sto procent z rachunku wynika że to jest olej 4T MOTUL 5100 10W40 i oleju jest tyle ile ma być według wskazań miarki czyli poziom oleju w okienku.Olej wymieniany 27.02.2015r. Mam takie wrażenie że czym bardziej moto zagrzane tym gorzej cała skrzynia działa
seba1972
Podpatrywacz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 27 mar 2015, 00:35
Województwo: śląskie

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: seba1972 »

Witam,widzę że dość ciężka sprawa z tym moim sprzęgłem.Dodam moje spostrzeżenia a więc jestem pewien że gdy silnik odpalę i jest zimny to biegi wchodzą idealnie ale z czasem jak moto się zagrzeje jest coraz gorzej biegi wchodzą głośno, ze zgrzytem o jedynce nie wspomnę katastrofa boję się że rozwalę skrzynie.Pomocy
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: bogdi64 »

przede wszystkim zaczął bym od wymiany oleju :), który sam kupię i nie będę liczył na uczciwość serwisu do którego mogę nie mieć zaufania, motul to najczęściej podrabiany olej i ja osobiści do do jego pracy ze skrzynią za bardzo nie jestem zadowolony :(, jeśli to nie pomoże (nic nie zmieni) to niestety tylko serwis
ps: oni tez zaczną od wymiany oleju
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: Lechul »

Ja pomyślałbym również o wymianie płynu w układzie sterowania sprzęgłem.
Jak jest stary to prawie na pewno oznacza, że jest "rozwodniony" i w czasie pracy zwyczajnie się gotuje wypełniając układ bąblami.
To na pewno może powodować kłopoty z wysprzęglaniem.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
seba1972
Podpatrywacz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 27 mar 2015, 00:35
Województwo: śląskie

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: seba1972 »

Witam,a więc postanowiłem wymienić wszystko to znaczy tarcze sprzęgła, przekładki, sprężyny, olej, filtr oleju,ciekawe czy to coś da jeśli nie to będe szukał dalej.
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2187
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 5
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: harpoon »

seba1972 pisze:Witam,a więc postanowiłem wymienić wszystko to znaczy tarcze sprzęgła, przekładki, sprężyny, olej, filtr oleju,ciekawe czy to coś da jeśli nie to będe szukał dalej.
Ja osobiście zacząłbym od płynu hydraulicznego w sprzęgle jak sugerował Lechul. Gdyby to były tarcze, to raczej miałbyś problem cały czas, poza tym ślizgałoby się chyba...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
ricorro

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: ricorro »

Seba napisz dla potomności co z tym sprzęgłem było nie tak........ (sam ciekaw jestem)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: osama »

płyn w układzie i olej - masz objaw, że na ciepłym wchodzi źle - zmień na Motul 15W40
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
seba1972
Podpatrywacz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 27 mar 2015, 00:35
Województwo: śląskie

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: seba1972 »

Witam ponownie wszystkich i jak wcześniej pisałem wszystko zostało wymienione tak jak pisałem wcześniej i niestety klops żadnej poprawy już zastanawiałem się czy nie skorzystać z zestawu naprawczego pompy sprzęgła ale wydaje mi się to bez celowe ponieważ przy klamce wszystko jest suche i nic nie cieknie,pozostaje jeszcze wysprzęglik i nad nim się zastanawiam czy go nie wymienić może w tym tkwi problem chociaż sprawdzałem go i działa choć na moje oko ma bardzo mały skok.Jeśli macie jakieś pomysły co to może być to proszę o rady i pomysły bo naprawde ręce mi już opadają i zaczyna mi brakować pomysłów.Pozdrawiam
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6423
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: KROPEK »

Może trzeba sprawdzić jeszcze wybierak w skrzyni może być wyrobiony lub skrzywiony ale to już raczej serwis.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: intruder vs 800 sprzęgło

Post autor: Lechul »

Wymieniłeś płyn hydrauliczny ??
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
ODPOWIEDZ