GSR 750, brak mocy, exup

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

jurek93
Podpatrywacz
Posty: 10
Rejestracja: śr, 8 lip 2015, 19:44
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: jurek93 »

Hej :) Mam problem z moim suzuki, otóż człowiek od którego go kupiłam, przed sprzedażą założył ponownie seryjny wydech(scorpiona zostawił dla siebie). i od tego momentu świeci się kontrolka FI, moim koledzy stwierdzili, że jest to spowodowane rozregulowaniem exupa, i również z tego powodu motocykl nieco się wolniej zbiera. Oddałam go do mechanika na regulację exupa, niby zostało to zrobione, ale teraz motocykl nie jedzie w ogóle. Wygląda to tak jakby była ustawiona blokada na 156 km/h, więcej motocykl nie chce jechać, błąd exup dalej się świeci(dodam, że przed tą niby regulacją, spokojnie leciał 180 z rozregulowanym exupem). Mechanik chyba coś nie bardzo ogarnia sytuację, niestety w okolicy nikt inny mi tego nie zrobi, wieć stwierdziłam, że może ktoś coś wie w tym temacie, udzieli mi rady a ja podpowiem mojemu mechanikowi o co chodzi :). Bardzo proszę o pomoc :))
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: Lechul »

Zacznij od pytania do człowieka, od którego kupiłaś sprzęt czy jak zakładał scorpiona to zmieniał coś w exup.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
jurek93
Podpatrywacz
Posty: 10
Rejestracja: śr, 8 lip 2015, 19:44
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: jurek93 »

jak był tamten wydech to exup był odłączony, ale działa normalnie robi test i podobno wszystko z nim git
Kefir
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: śr, 28 mar 2012, 21:13
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: Kefir »

ojojoj nawet przed tą regulacją sporo mu brakowało z tą prędkością. Mój GSR na seryjnym i teraz na Scorpionie lata lepiej niż w papierach napisano a żadnych regulacji czy innych kombinacji nie robiłem.
MZ ETZ251............GSR750 będę tęsknił -> Red Fury->GSXS w lytrze...wariat

535 77 11 86
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1814
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: Waldex »

Warto by rozszyfrować, co za błąd mu się zapala?
Może exup był Ok, a mechanik mu zaszkodził.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
jurek93
Podpatrywacz
Posty: 10
Rejestracja: śr, 8 lip 2015, 19:44
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: jurek93 »

Kefir pisze:ojojoj nawet przed tą regulacją sporo mu brakowało z tą prędkością. Mój GSR na seryjnym i teraz na Scorpionie lata lepiej niż w papierach napisano a żadnych regulacji czy innych kombinacji nie robiłem.
nie mowie ze przed regulacja jechal max 180 :D, pojechalby z checia wiecej, ale brakuje mi tu odpowiedniej drogi i umiejetnosci zeby zamykac licznik w takich zakresach :)
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1814
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: Waldex »

Bracia z podkarpackiego, skierujcie Jurka;), do
odpowiedniego mechanika. Na zakończenie ma
kawałek, nie będzie się ciągnął (eła) 160 ...;)
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
kicek
Moderator
Moderator
Posty: 962
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: kicek »

W Stalowej to nie znam żadnego mechanika co by mógł Ci pomóc. Zawsze możesz pojechać do serwisu suzuki w Rzeszowie podepną suzi pod kompa i sprawdzą co to za błąd.
O.T nie mów, że u nas nie ma dróg do śmigania :angry_smile: jak chcesz to Ci pokażę gdzie można pośmigać 8)
ByłGSR 600A K7 + IXIL teraz została pustka :(
http://www.bikepics.com/members/kicek/
Galeria
TEL. 608-284-938
jurek93
Podpatrywacz
Posty: 10
Rejestracja: śr, 8 lip 2015, 19:44
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: jurek93 »

kicek pisze:W Stalowej to nie znam żadnego mechanika co by mógł Ci pomóc. Zawsze możesz pojechać do serwisu suzuki w Rzeszowie podepną suzi pod kompa i sprawdzą co to za błąd.
O.T nie mów, że u nas nie ma dróg do śmigania :angry_smile: jak chcesz to Ci pokażę gdzie można pośmigać 8)

Suzuki mam od 2 tygodni, a że mam teraz sesje, nie miałam okazji na żadną dłuższą wycieczkę :) a w moich Zaleszanach na prawdę nie ma miejsca gdzie można lecieć 2,5 :)
bajart
BS Brother
BS Brother
Posty: 281
Rejestracja: czw, 3 maja 2012, 08:15
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Biała-Podlaska

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: bajart »

Ja zrobiłem sobie kwas jak kupiłem sobie vl 800 .No co ja będę sobie tankować do takiego wypasionego motocykla 95 lepiej 98.I jak pomyślałem tak zrobiłem.Ujechałem 3 może cztery kilometry i zapaliła mi się kontrolka F1. Zajechałem spowrotem do mechaników od których brałem motocykl.Rozebrali sprawdzili stan płynu chłodzącego i inne tam i nic niepokojącego nie stwierdzili.A jednak okazało się że to wina oktanków.Nie wiem jak jest w przypadku twojego.A do regulacji gaźników trzeba wirtuoza.U nas na naszą jest tylko jeden debest reszta to nie powiem.Podobnie jest z mechanikami.Pozdrawiam.Ps. Panowie z Elizówki mają dobry serwis.To pod Lublinem.Wiem że kawałek ale może warto.
Pit

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: Pit »

Sam exup, w jakiejklwiek pozycji by nie byl ustawiony, nie powodowal by takich objawow.
Zwlaszcza ze piszesz ze silniczek exup-a dziala, wiec zakladam ze linki sa podlaczone odpowiednio i zawor sie otwiera.
Przyczyn braku mocy moze byc wiele, i warto zaczac od najprostszych: sprawdz filtr powietrza, filtr paliwa, przewody paliwowe (moze ktorys jest przycisniety?), swiece...
jurek93
Podpatrywacz
Posty: 10
Rejestracja: śr, 8 lip 2015, 19:44
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: jurek93 »

Ekipa sytuacja się wyjaśniła :) a mianowicie przez serwis doszłam do tego że mocy brak ponieważ w motocyklu jest zdlawiony moduł, chociaż w papierach jest pełna moc. I teraz tak: według serwisu są 3 wyjścia, kupić nowy moduł - ok 4000 zł, kupić używany moduł 400 zł, odblokować obecny moduł 1400 zł. Idąc najniższą linią oporu, chcę kupić używany moduł, tylko mam takie pytanie czy wystarczy jak kupię sam moduł, wyciagne stary i wloze nowy, i już po zabiegu?
CyberScyzor
BS Brother
BS Brother
Posty: 2147
Rejestracja: wt, 20 cze 2006, 23:36
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Radzymin/Kielce/Warszawa
Kontakt:

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: CyberScyzor »

ale wcześniej szedł 180 z tym modułem potem zaczął iśc 156 i okazuje się, że to moduł? Coś nie ogarniam tego logicznie.
CyberScyzor
Bestia - Black Angel
Hayabusa L0 + Yoshimura Carbon R77
Motto: "Nie lubię peletonów..."
Zuzia -> pojechała...
tel.606 998 255

Wyprawy motocyklowe opisane
Krach Systemu - Media, Trendy, Strategia
jurek93
Podpatrywacz
Posty: 10
Rejestracja: śr, 8 lip 2015, 19:44
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: jurek93 »

Blokada do 156, była faktycznie sprawa exupa, ale przy okazji wyszła sprawa z modułem, teraz też pójdzie 180, ale podobno dalej nie ma takiej mocy jak powinien, ja nie umiałam tego stwierdzić bo wcześniej siedziałam tylko na mt-03, więc taka zmiana i tak była dla mnie bardzo duża.
FUTEK
Moderator
Moderator
Posty: 3251
Rejestracja: śr, 13 gru 2006, 06:56
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard

Re: GSR 750, brak mocy, exup

Post autor: FUTEK »

GSR 750 180 km/h?? To coś nie halo. Moj szedł licznikowo 248 przy sprzyjających warunkach.
Pozdrawiam Radek
H-CB1 ->SV 650sK3->GSR750 L01+Tytan Akrapek->GSR1200+Tytan Akrapek
601 795 498
BS - radoslaw.fut@futex.pl
B RH+
ODPOWIEDZ