zasady rejestracji

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Off Road, Quad, Skuter, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Jacek

ODPOWIEDZ
studi

zasady rejestracji

Post autor: studi »

czy znane są komus dokładne zasady rejestracji quadów .........

co z czym i dlaczego ..........

coś słyszałem o ciągnikach a co na to prawo jazdy :?:
Rybka

Post autor: Rybka »

Jest pare modeli quadow ktore rejestruje sie identycznie jak motocykl czy skuter. Tylko te oczywiscie ktore maja homologacje :wink: .
I tylko tymi (niby) mozna jezdzic po drogach. Chyba Kymco proponuje takiego quada :roll:
Prawojazdy A jesli powyzej 50ccm. Takie same zasady jak w motocyklach :D
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Rybka pisze:Jest pare modeli quadow ktore rejestruje sie identycznie jak motocykl czy skuter.
Chcesz powiedziec, ze do jazdy quadem jest potrzebne prawko na motocykl, jesli quad ma np: 400ccm?? Czyli ze jesli bede chcial sobie wypozyczyc quady dla siebie i zony oboje bedziemy potrzebowali literki A wbitej w prawko? Troche to dziwne IMO. Ktos moze zweryfikowac?
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
Dodi

Post autor: Dodi »

Hmm...nie wiem jak z rejstracją ale jest taka kategoria prawa jazdy jak B1 która pozwala kierować "pojazdami trzy i cztero kołowymi o masie do 500kg". Jako że kat. B jest rozszerzeniem B1 więc jak ktoś ma B to bez problemu może kładem śmigać :roll:
studi

Post autor: studi »

no i właśnie niby prosta rzecz a ile wątpliwości :?
Rybka

Post autor: Rybka »

Poszperalam w necie o tych quadach :wink: i widac ze jest to jednak problem nie ziemski :shock: ...bo kazdy ma na ten temat inne zdanie. I kazdy urzad rejestracyjny inaczej do tego podchodzi.
Jak Wam sie nudzi to mozecie poczytac http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic ... 19872ee00b oni powinni wiedziec wiecej :wink: wkoncu forum qudow.

Milej lektury :D ...moze cos Wam to przyblizy.
Broda
Lajtowy Motonita
Posty: 579
Rejestracja: wt, 6 wrz 2005, 09:52
Województwo: -
Lokalizacja: WARSZAWA/3miasto

Post autor: Broda »

z tego co mi wiadomo kazdego quada mozna zarejestrowac jako pojazd wolnobiezny, pojazd motocyklowy innny i na ciagnik... jedyne co trzeba zrobic to przygotowac offset homologacyjny(klakson, kierunkowskazy, opony) no i liczyc na przychylne rozpatrzenie w Urzedzie...
Lokalny diler opium
opium*-bo motocykl jest jak narkotyk
DOMEL

Post autor: DOMEL »

Witam,zamierzam zmienic katamarana na quada! bo w kur... mnie oni! czy z kat A jest mozliwosc jezdzic takim quadzikie,prosze o pomoc! oczywiscie po wyzej 250cm3 Pozdrawiam i Dziekuje
:)
Bolo
BS Brother
BS Brother
Posty: 1374
Rejestracja: czw, 26 sty 2006, 20:47
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: Bolo »

Dodi pisze:Hmm...nie wiem jak z rejstracją ale jest taka kategoria prawa jazdy jak B1 która pozwala kierować "pojazdami trzy i cztero kołowymi o masie do 500kg". Jako że kat. B jest rozszerzeniem B1 więc jak ktoś ma B to bez problemu może kładem śmigać :roll:
Domel Jak jeździsz autkiem to masz pewnie kat B wiec mozesz na B a na A niemozesz:):) pozdrawiam
ODPOWIEDZ