zmiana ogumienia

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
RADO
Zmieniacz Żarówek
Posty: 94
Rejestracja: śr, 5 paź 2005, 19:28
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Sosnowiec / cardiff uk

zmiana ogumienia

Post autor: RADO »

mam problem z zmiana laci mam tylko stopke boczna i w wulkanizacji sie wypieli sam robic mam to pierwszy raz i potrzebuje jakies info na temat problemów mogacych powstac
a i jeszce czy ktos wie jak mozna jeszcze dlugo posmigac na laciu z płutnem na wierchu
kolas
Strzelający z Rury
Posty: 986
Rejestracja: pt, 19 sie 2005, 19:42
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: kolas »

moze sprubuj podjechac do jakiegos serwisu motcyklowego i oni moze ci urzycza stojaka na pol dnia,az zmienisz opony.albo popros kogos o pomoc i postaw moto na jakims stlku albo ceglach.
glupia sprawa, ale kombinuj..


powodzenia
Komarek,TransAlp,BANDIT 1200, GSX-R 1000, 1/2 Burgman 400
Albo GSX-R ... albo NIC!!!! <<< chwilowo nie działa ;)
KTM 990 Adventure
http://www.bikepics.com/members/kolasGSXR/
kom: 796-272-069

https://www.facebook.com/wPogoniZaNaszymiMarzeniami
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Ja bym zmienil wulkanizacje... co to za zaklad, co nie ma osprzetu dla moto? Drugi temat - oponka zdarta do drutow powinna byc wymieniona jak najszybciej, chodzi wszak od ciebie a nie ile jeszcze pociagnie. Kazda opona ma marker, za pomoca ktorego oceniasz czy juz czas na zmiane czy nie. I nie ma co sie oszukiwac - w oponkach dla supersportow, gdzie predkosci nie sa bagatelne a od ogumienia zalezy bardzo duzo nie ma co na tym oszczedzac. Jak slysze od ludzi, ze - "co prawda slizgam sie, ale jezdzi" to sie za glowe lapie. Raz, drugi, piaty czy setny uslizg uda sie opanowac, ale... czy warto dla tych kilku stowek ryzykowac swoje zdrowie i zdecydowanie wieksze wydatki na moto w razie szlifa? Wiec reasumujac - olej zaklad gdzie samemu masz sie meczyc z kolami - nie warto. Ja w jednym z najdrozszych zakladow zaplacilem 50zl- za wymiane opon i wywazenie za OBA kola. A jesli oponka zuzyta - szczegolnie w plastiku - wymienic.
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
RADO
Zmieniacz Żarówek
Posty: 94
Rejestracja: śr, 5 paź 2005, 19:28
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Sosnowiec / cardiff uk

dzieki

Post autor: RADO »

lacie na zmiane mam tylko niewiedziałem jak zmienić a w mojej okolicy nierozeznany mam jeszcze teren z pozadnymi wulkanizacjami
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Uff, no to fajnie, bo myslalem ze na lysych chcesz smigac :) Ale co do wulkanizacji i innych zabiegow to podtrzymuje swoje zdanie, zmien warsztat na lepszy, bo nie tylko wymiana, ale i wywazenie jest bardzo wazne...
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
RADO
Zmieniacz Żarówek
Posty: 94
Rejestracja: śr, 5 paź 2005, 19:28
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Sosnowiec / cardiff uk

Post autor: RADO »

dzieki za porady udalo mi sie namiezyc fajnych kolesi z warsztatem i zmieniłem gumki mam teraz wiekszy komfort jazdyi i samopoczucia
[/b]
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6422
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Post autor: KROPEK »

Witam proponuje jeszcze trzecie wyjście !
Otóż można też pojechać do serwisu moto i poprosić o demontaż koła, następnie pojechać z kółkiem do firmy, która montuje opony. Ja na początku sezonu miałem taką przygodę, że koleś w serwisie oponiarskim rozłożył koło wymienił oponkę tylną a następnie zmontował koło tylko, że zapomniał jednej części i łożyska szlag trafił. Przednią oponę wymieniałem tak jak pisałem na początku i wszystko good, po prostu każdy zajął się tym co umiał i było cool. Mechanik zdemontował i zamontował koło a oponiarz wymienił gumkę i wyważył.
PS.
Normalnie przyczyniłem się do rozwoju gospodarczego kraju dałem zarobić ludziom i jestem przynajmniej bezpieczny :twisted:
Pozdrawiam !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EvilD »

Do tego co opisujesz to samochod by sie normalnie przydal... do kitu takie rozwiazanie ;)
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
ODPOWIEDZ