No to mam "prawie" enduro

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Off Road, Quad, Skuter, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Jacek

Zablokowany
danielu2501

No to mam "prawie" enduro

Post autor: danielu2501 »

Witam po małej przerwie. Troszkę zimy poświęciłem na szukanie sprzęta o nieco uterenowionej charakterystyce. Martwy sezon sprzyja zakupom, nie ma pogody, ciśnienia na szybki zakup itd.
Niestety mój kolejny sprzęt nie jest już firmowany przez Suzuki - chciałem DR-Z 400 ale są po prostu za nowe i poza moim zasięgiem finansowym. Stanęło na H... jednoślad SLR650. Maszynka niepopularna jak cholera i brzydka raczej niż ładna, lecz zbudowana na podzespołach znanych z innych Hond i w związku z tym bezproblemowa w eksploatacji. Nie jest to sprzęt do "wysokich lotów" na torze crossowym, ale moim celom odpowiada znakomicie. Wyposażyłem ją w opony Pirelli Scorpion MT60 - sporo bardziej "klockowe" niż seryjne - i pozwiedzam okoliczne drogi niskich kategorii.
Na razie dzieli garaż z Suzi, więc mój status jest cosik jak "śmigający półinaczej". Jak GS odejdzie do nowego domu to zmienię.

foto delete mod.studi
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: No to mam "prawie" enduro

Post autor: KROPEK »

Z jednym się zgodzę :twisted: "raczej brzydka niż ładna" - jednak pogratulować należy !!
Pozdro
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
danielu2501

Re: No to mam "prawie" enduro

Post autor: danielu2501 »

Zrobiłem co było do zrobienia, moto przeszło przegląd i czas na małą przejażdżkę po okolicznych drogach o nawierzchni błotnistej. Na asfalt się nie wybrałem - nie mam jeszcze podatku opłaconego.
Na błotku wychodzi to co przeszkadza w każdym "asfaltowym" enduro: masa i brak klockowych opon. Mam Pirelli MT80 z przodu i MT60 z tyłu i zalepiają się błyskawicznie. Na suchym i na szutrze OK.
Czyszczenie po jeździe masakra. Po kilku minutach z wiadrem i gąbką poddałem się i pojechałem do pobliskiej myjni. Fajnie było, bo umyłem (spłukałem ciśnieniową myjką dokładnie) moto sam i chłopaki nic nie ode mnie nie skasowały.
Przekonuję się, że singiel to mój ulubiony rodzaj napędu do motocykla! Trzeba z obrotami uważać, bo jak za nisko to szarpie aż (nie)miło ale ogólnie mimo poziomu wibracji podobnego do mojego GS-a są one dla mnie mniej uciążliwe.
Parę rzeczy jeszcze do zrobienia (tylna zębatka i tylna tarcza są na granicy wymiany). No i trochę pordzewiały jest sprzęt, widać że był używany 365 dni w roku, na szczęście "serce jak dzwon" i mechanicznie bez zarzutu.
Jak będzie pogoda to go pstryknę i dam fotę na bikepics.
danielu2501

Re: No to mam "prawie" enduro

Post autor: danielu2501 »

Mały update: H... jednoślad SLR650 zamieniona na H...jednoślad NX650 Dominator! Zabawa trwa dalej! A i tak pewnie skończę mając dwa sprzęty, jeden na terenowe szaleństwa, a drugi na asfalty. Na przykład RM-Z i V-Strom...
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: No to mam "prawie" enduro

Post autor: bohas »

danielu2501 pisze:...tak pewnie skończę mając dwa sprzęty, jeden na terenowe szaleństwa, a drugi na asfalty. Na przykład RM-Z i V-Strom...
Od jakiegos czasu tez chodzi mi po głowie taka opcja. Mieć drugi sprzet w teren :mrgreen: i właśnie RM-Z wpadł mi z oko :spoko: Troche sie naogladałem na EXPO 2008 w Sosnowcu i...


Obrazek ...moze kiedyś... :wink:
studi

Re: No to mam "prawie" enduro

Post autor: studi »

no to jak juz kupisz suzuki - to napisz , a teraz nie pisz na temat innych moto :twisted:

TO STRONA SUZUKI !
Zablokowany