GDZIE POJEŹDZIĆ

Dział dla Braci z województwa podkarpackiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: kicek

ODPOWIEDZ
alejanu

GDZIE POJEŹDZIĆ

Post autor: alejanu »

Podoba mi sie inicjatywa Mario. Z tą mapą myślę, ze bedzie ciężko. Zamiast też opisywać miejsca, których nie da sie przejechać spróbujmy opisać trasy, które moglibyśmy sobie nawzajem polecić. Opiszmy drogi, które warto przejechać i napiszmy co w nich jest fajnego.
A oto moja propozycja.
Mieszkam w Rzeszowie. Jest tak czasem, ze po robocie wskakujemy migusiem na maszynę i w drogę. Znowu tego czasu tak dużo na codzień nie ma. Ja mam taką ulubiona trasę na jakieś 2 godzinki jazdy ( a jak jest więcej czasu to można tę trasę wydłużyć).
Start z Rzeszowa. Kierunek Tyczyn, Dynów. Jadę ul. Sikorskego, w Tyczynie kieruję sie na Dynów drogą nr 878 - w zasadzie ten odcinek to droga jak droga. W miejscowości Dylągówka skręcam w lewo na Łańcut drogą 877. I dopiero teraz się mozna rozkoszować jazdą. Droga jest w zasadzie w miarę niedawno odnowiona, równa, poza paroma oznakowanymi miejscami bardzo dobra. Asfalcik cacy. Warto tą drogą jeździć, bo jest bardzo zróżnicowana. Dużo zakrętów, niekiedy ciasnych winkielków. Raz w lewo, raz w prawo. Naprawde można tu popracować nad techniką. Są też krótkie odcinki prostych (można odkrecać). Trasa jest też malownicza, jest wiele pięknych widoków, przejazdów przez lasy. Droga wije sie w górę, poczym opada w dół. Ruch niewielki, parę wioseczek.
Tą drogą dojeżdżamy do Łańcuta. Teraz można sie albo wrócić tą samą drogą, albo przez Łańcut, Kraczkową, Krasne dojechać do Rzeszowa, albo jak ktoś ma więcej czasu dojechać do E4 skręcić w prawo na Jarosław przejechać jakieś 500 metrów i skręcić w prawo, w drogę 881, zeby dojechać do Kańczugi.
Bardzo lubię tę trasę, bo jest ciekawa krajobrazowo i dosyć trudna technicznie, wiec mozna poćwiczyć.
Mam nadzieje kiedyś spotkać tam Któregoś z Braci :D .
Znam jeszce kilka ciekawych tras wkoło Rzeszowa, no ale to moze innym razem.
Teraz Wasza kolej.
Zielony

Re: GDZIE POJEŹDZIĆ

Post autor: Zielony »

hehe a ja zwykle jeżdżę tą samą drogą ale w odwrotnym kierunku (i wracam przez Tyczyn) :D z tym, że w Dylągówce jadę jeszcze kawałek na Dynów a potem dopiero zawracam i wracam na drogę w kierunku Rzeszowa (tam w jednym miejscu są takie fajne górki - niczym nie odstępują tym bieszczadzkim, zakręty o 180 stopni i stromo pod górę lub w dół).

więc do zobaczenia kiedyś na tej trasie :moto:

trasa naprawdę warta sprawdzenia ... jak się nie ma zbyt wiele czasu ... idealna :D
wicherbg

Re: GDZIE POJEŹDZIĆ

Post autor: wicherbg »

A ja uwielbiam trasę z Sanoka do Przemyśla. Po drodze góry Słonne gdzie co roku odbywa sie rajd górski. Swietne zakrety asfalt rewelacja (sprawdzalem na własnej skórze). Polecam trase
alejanu

Re: GDZIE POJEŹDZIĆ

Post autor: alejanu »

WICHERBG - jechalem dzisiaj Twoją trasą - jest naprawdę super. w zasadzie mogę powiedzieć, ze jest to najlepsza trasa w regione jaką jechałem. zrobiłem dzisiaj 340 kilo, ale trasa, którą polecasz jest najlepsza. polecam wszystkim.
ODPOWIEDZ