UH125 przygasa i dławi się bez reguły

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Off Road, Quad, Skuter, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Jacek

ODPOWIEDZ
AdamTC

UH125 przygasa i dławi się bez reguły

Post autor: AdamTC »

Mam bardzo niewygodny problem ze swoim Burgmanem. Zazwyczaj zbliżając się do świateł silnik gaśnie, czasami gaśnie dopiero po całkowitym zatrzymaniu. Odpala bez problemu.
Jeżeli nie gaśnie mi na postoju to czasami gaśnie na zielonym- odkręcam manetkę i albo zgaśnie, albo dojadę bez problemu do kolejnych świateł.
Sprawdziłem filtr powietrza, świece i wszystko wygląda ok. Dzisiaj mimo wszystko wymienię świece i cewkę. Wydaje mi się, że na zimnym silniku jest lepiej.

Czy ktoś miał podobny problem? Silnik jest na wtrysku i większość warsztatów się na mnie wypina, bo "my robim tylko gaźniki. Komputra nie mamy".

Temat jest dość pilny, bo przemieszczam się sprzętem do pracy w godzinach szczytu- korki i parkometry.
AdamTC

Re: UH125 przygasa i dławi się bez reguły

Post autor: AdamTC »

Udało mi się rozwiązać problem. Miałem spore szczęście, bo usterkę wyeliminowałem przy pierwszym podejściu, a na przeszkodzie mogła stać właściwie każda część elektryki, czy wtrysku.
Winna była cewka i/lub świeca. Nowa cewka, którą zamówiłem nie pasowała- miała inny rozstaw śrub. Maszyna była praktycznie w połowie rozebrana, a nie mogłem za długo czekać. Zdemontowałem starą cewkę, przeczyściłem wszystkie styki, zamontowałem nową świecę, poskładałem do kupy i wszystko działa! Nie sprawdzałem już starą świecą, czy wina leżała po stronie styków, bo koszty niewielkie, a i tak należałoby to wymienić.
Przy okazji wymieniłem filtry jakie tylko mogłem, te które były do mycia- wymyłem. Zalałem silnik nowym olejem i płynem chłodniczym. Dopiero dzisiaj poczułem ile radości daje jazda na takich małych kółeczkach 8) w końcu mogę mu zaufać, bo odpalanie silnika na każdych światłach nie było ani komfortowe, ani bezpieczne, a o to właśnie w tym chodzi.
Luke
BS Brother
BS Brother
Posty: 437
Rejestracja: pt, 8 lis 2013, 21:40
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 2

Re: UH125 przygasa i dławi się bez reguły

Post autor: Luke »

Brawo Ty !! :D
Tam gdzie zaczyna się zabawa, kończy się ekonomia.
Luke - czytaj - Luk
WSK 125 => Mz Ts 150 '85 =>SV 650N
608 780 372
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: UH125 przygasa i dławi się bez reguły

Post autor: luzik »

Fajnie że opisałeś ..może komuś się przyda.
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
AdamTC

Re: UH125 przygasa i dławi się bez reguły

Post autor: AdamTC »

Luke pisze:Brawo Ty !! :D
Wyczuwam delikatną ironię :roll: Opisałem to z racji tego, że trzy warsztaty do których dzwoniłem z polecnienia nie chciały się togo podjąć. Jeden zasłaniał się brakiem komputera do diagnostyki, drugi miał już co robić i nie opłacało mu się brać na warsztat skutera z wtryskiem i szukać usterki, która mogła znajdować się wszędzie, a trzeci rozłożył ręce.
Zachęcam wszystkich do diagnostyki i prostych napraw swoich maszyn, bo ma się satysfakcję, pewność i zaoszczędzone pieniądze w kieszeni.
Luke
BS Brother
BS Brother
Posty: 437
Rejestracja: pt, 8 lis 2013, 21:40
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 2

Re: UH125 przygasa i dławi się bez reguły

Post autor: Luke »

AdamTC pisze:
Luke pisze:Brawo Ty !! :D
Wyczuwam delikatną ironię :roll: Opisałem to z racji tego, że trzy warsztaty do których dzwoniłem z polecnienia nie chciały się togo podjąć. Jeden zasłaniał się brakiem komputera do diagnostyki, drugi miał już co robić i nie opłacało mu się brać na warsztat skutera z wtryskiem i szukać usterki, która mogła znajdować się wszędzie, a trzeci rozłożył ręce.
Zachęcam wszystkich do diagnostyki i prostych napraw swoich maszyn, bo ma się satysfakcję, pewność i zaoszczędzone pieniądze w kieszeni.
Bez ironii, sam zdiagnozowałeś usterkę, sam naprawiłeś - tyle w temacie. :D
Tam gdzie zaczyna się zabawa, kończy się ekonomia.
Luke - czytaj - Luk
WSK 125 => Mz Ts 150 '85 =>SV 650N
608 780 372
Berkut42

Re: UH125 przygasa i dławi się bez reguły

Post autor: Berkut42 »

AdamTC pisze:
Luke pisze:Brawo Ty !! :D
Wyczuwam delikatną ironię :roll: Opisałem to z racji tego, że trzy warsztaty do których dzwoniłem z polecnienia nie chciały się togo podjąć. Jeden zasłaniał się brakiem komputera do diagnostyki, drugi miał już co robić i nie opłacało mu się brać na warsztat skutera z wtryskiem i szukać usterki, która mogła znajdować się wszędzie, a trzeci rozłożył ręce.
Zachęcam wszystkich do diagnostyki i prostych napraw swoich maszyn, bo ma się satysfakcję, pewność i zaoszczędzone pieniądze w kieszeni.
Na przyszłość uderz do Krzytra znajdziesz go na forum Burgmanii :)
ODPOWIEDZ