VZ800 - zagadka olejowa

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

VZ800 - zagadka olejowa

Post autor: draakhul »

Zabrałem się za przedsezonową wymianę oleju i zgłupiałem. Instrukcja serwisowa podaje, żeby bez wymiany filtra wlewać 1,7 l - filtra nie ruszałem. Przy takiej ilości poziom nie sięga nawet dolnej kreski we wzierniku. Żeby osiągnąć połowę odległości między kreskami, musiałem wlać 2,6 l, a we wspomnianej instrukcji dla wymiany razem z filtrem jest podane 2,1 l.

O co chodzi?
Suzuki Marauder VZ800 2000
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: VZ800 - zagadka olejowa

Post autor: sky02 »

Moto stoi na kosie czy podłożyłeś pod nią jakieś cegły czy deski zeby stał w pionie?

Ma stać w pionie, wziernik jest z prawej wiec jak jest pochylony na lewo to nie zobaczysz oleju. Zrób potem kontrole po odpaleniu silnika, zagrzaniu i spłynięciu oleju.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: VZ800 - zagadka olejowa

Post autor: draakhul »

Oczywiście że stoi w pionie. Po pierwszym zalaniu odpaliłem na kilka minut. Odczekałem i sprawdziłem.
A najlepsze jest to, że starego oleju faktycznie było około 1,7 l.
Suzuki Marauder VZ800 2000
Mundek0123
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: pt, 13 wrz 2019, 18:54
Województwo: śląskie

Re: VZ800 - zagadka olejowa

Post autor: Mundek0123 »

Ja miałem przed wymianą zalane powyżej górnej kreski i tak przejechałem cały sezon,teraz była wymiana i zalałem tak samo nie powiem dokładnie ile weszło
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: VZ800 - zagadka olejowa

Post autor: draakhul »

Koniec końców okazało się, że ciut za dużo polałem, ale i tak nie pokrywa się to z instrukcją. Może po prostu trzeba działać empirycznie.
Suzuki Marauder VZ800 2000
ODPOWIEDZ