VS700 /750/ 800 Tylne koło nie osiowo ,podkładka dystansująca tylna przekładnia/wahacz

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Vinne2
Podpatrywacz
Posty: 6
Rejestracja: czw, 26 lis 2020, 10:41
Województwo: dolnośląskie

VS700 /750/ 800 Tylne koło nie osiowo ,podkładka dystansująca tylna przekładnia/wahacz

Post autor: Vinne2 »

Cześć,

W skrócie: poszukuję jaka jest grubość podkładki pomiędzy wahaczem a przekładnią poz. 3 i poz. 4 ze schematu:
https://www.suzukipartshouse.com/oempar ... drive-gear

Historia długa:
W moim Intruder VS700 1987 wymieniałem tylny wahacz. Po zmontowaniu całości zauważyłem, że jest nierówna szczelina pomiędzy felgą koła, a obudową hamulca bębnowego (od przodu motocykla szczelina >1mm, od tyłu na zero, ociera). Inaczej mówiąc lewa strona koła jest odsunięta do tyłu bardziej od prawej strony, gdzie jest otwór w wahaczu. Wg instrukcji i schematów występują dwa typy tych podkładek/ płytek poz.3 kat. 27313-38A00 oraz poz.4 kat. 27313-38A10 i zakładam, że różnią się grubością - może wahacze albo obudowy przekładni były w różnych tolerancjach ?
Ja mam zamontowaną o grubości 2mm, taka była w poprzednim wahaczu.
Na moją intuicję jest to jedyny element który wpływa na zmniejszenie długości, odsunięcia lewej strony osi od prawej. Zmniejszenie tego dystansu spowoduje wyrównanie szczeliny pomiędzy felgą a obudową bębna.

Czy ktoś z Was może zmierzyć grubość swojego dystansu ?
Znając inne grubości będę wiedział czy to na 100% tego przyczyna.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc,
Tomasz
ODPOWIEDZ