LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Post autor: Gery73 »

Witam
No jak w temacie LS 650 z 2001 r. Śruba regulacji mieszanki jest zaślepiona. Moto po rozgrzaniu gaśnie więc chciałem ustawić mieszankę a tu dupa. Spotkaliście się z czymś takim?
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Post autor: sky02 »

Fabrycznie jest zaślepiona trzeba rorwiercić plombę i ja wyciągnąć.

Rozumiem że na ssaniu chodzi a gaśnie jak ssanie wyłączysz.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Post autor: Gery73 »

Odpala rewela, jedzie przez jakiś czas rewela, po kilku kilometrach, efekt braku paliwa powoli gaśnie. Po odpaleniu dopóki trzyma się gaz silnik pracuje po jego puszczeniu powoli zachodzi z obrotów i gasnie. Gaznior po serwisie i czyszczeniu, ustawiony jak książka pisze, kranik na stole działa, podciśnienie z gaźnika jest. No to ostatni pomysł, choć mam wątpliwości to mieszanka.
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Post autor: Gery73 »

No i co ciekawe , choć kranik wyglądał i na stole działał dobrze, to na motocyklu nie do końca. Ale wystarczy go odpowiednio ustawić 2 mam w lewo lub w prawo od pozycji ON i wszystko działa rewelacyjnie. Ot taka ciekawostka. Lub też po prostu dzikus.
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Post autor: bubu srubu »

Gery73 pisze: wt, 1 cze 2021, 14:36 No i co ciekawe , choć kranik wyglądał i na stole działał dobrze, to na motocyklu nie do końca. Ale wystarczy go odpowiednio ustawić 2 mam w lewo lub w prawo od pozycji ON i wszystko działa rewelacyjnie. Ot taka ciekawostka. Lub też po prostu dzikus.
uwazaj na "w prawo" (PRI) bo jesli jest tak samo jak u mnie to w tej pozycji podcisnienie nie dziala i paliwo caly czas idzie grawitacyjnie co ponoc moze doprowadzic do awarii, w lewo to rezerwa, jesli na on nie dziala a dziala w innych polozeniach to chyba cos z nim nie teges
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Post autor: sky02 »

A nie popierniczyłes przewodów paliwowych? Albo gdzieś zagioles.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Post autor: Gery73 »

Nie no jak można pomylić jeden przewód paliwowy. A z PRI to nie ma się czego za bardzo bać. Jezeli zaworek iglicowy przy pływaku jest ok, to nic stać się nie może, gorzej jak zaworek jest nie szczelny, wtedy paliwo przeleje się do cylindra a potem dostanie się do oleju. PRI to nic innego jak rodzaj kranika grawitacyjnego, nie za bardzo wiem co mogło by się stać w czasie jazdy, moim zdaniem Moto będzie normalnie jechać. Źle będzie jak go zostawimy na PRI na dłuższy czas z uszkodzonym zaworem iglicowym.

Gery
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
Marlin87
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 18 cze 2020, 10:46
Województwo: wielkopolskie

Re: LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Post autor: Marlin87 »

Mi kiedyś puściła membrana w kraniku i musiała iglica też przepuszczać bo pewnego ranka psikus, wielka plama paliwa pod motorkiem, poziom oleju ponad stan więc paliwo dostało się do oleju, od tego czasu mam zwykły kraik :grinning: i śmiga jak talala, tylko trzeba zaślepic podciśnienie w gaźniku.
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: LS 650 brak śruby regulacji mieszanki

Post autor: Gery73 »

Tak jak pisałem.
Problem rozwiązany, może i śmieszny, ale jak to bywa to co najbardziej oczywiste sprawdza się na koniec. Wężyk od podciśnienia wyglądał OK, ale po zaślepieniu go wlaniu do niego odrobiny wody i dmuchnięciu kompresorem sikało jak z przebitej tętnicy. Na zimnym jakoś trzymał a jak się rozgrzał to łapało lewe powietrze. Tak więc nowy wężyk stalowy oplot dla osłony i zapi.....La jak dziki
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
ODPOWIEDZ