Intruder VL-1500 LC - PIEKIELNIE się grzeje

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
senior_k
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: śr, 13 lut 2019, 12:01
Województwo: lubuskie

Intruder VL-1500 LC - PIEKIELNIE się grzeje

Post autor: senior_k »

Hej ...!
Wczoraj przejechałem swoim Intruzem kilka kilometrów, tak plus minus dwadzieścia - do pracy i z powrotem (z nakładem ...) do garażu i już pod garażem zauważyłem, że motocykl się nagrzał nieziemsko. Wiem, "Grubas" ma to do siebie, że chłodzenie tam prawie żadne, ale do tej pory aż takiego piekła nie było. Normalnie nie dało się dotknąć atrapy baku, nawet od góry była tak gorąca, że można się było poparzyć. O silniku nie wspomnę. Jak motocykl trochę postał, to szycie ostygły wydechy niż ten pseudo zbiornik paliwa ... i silnik. Miał ktoś może coś podobnego? Co to może być - przytkana chłodnica, olej nie przepływa ... czy co? Pomocy - please :grin:
Moto z 2003 roku. U mnie ponad rok. Ten wyjazd był pierwszym w tym roku po wymianie filtrów, oleju i takich tam różnych innych na ciepłotę nie mających wpływu.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam serdecznie.
Senior_K
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Intruder VL-1500 LC - PIEKIELNIE się grzeje

Post autor: sky02 »

Duży Intruder ma chłodzenie olejowe z tego co mi się wydaje wiec wymiana oleju i filtra ma wpływ na chłodzenie. Robiłeś jakaś płukankę czy zmiana oleju jeden do jeden? Filtr oleju nowy czy wymieniony?
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
senior_k
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: śr, 13 lut 2019, 12:01
Województwo: lubuskie

Re: Intruder VL-1500 LC - PIEKIELNIE się grzeje

Post autor: senior_k »

Hej ...!
Dzięki za zaangażowanie sky02. Nie było mnie trochę, z różnych przyczyn ... i tematu nie drążyłem, za to po powrocie, wróciłem do Intruza i do tematu.
Jeśli chodzi o wymianę oleju, filtra, itp. to standardowo robię co roku, gdzieś tak na koniec pierwszego kwartału - marzec. W tym temacie wszystko jak książka pisze ... :grin:
Po dokładniejszych badaniach okazało się, że padła pompa olejowa ..., a jako rzekłeś sky02, ten typ ma chłodzenie olejem - nie działa pompa, nie ma obiegu, nie ma chłodzenia. To znaczy nie było ... :weary: bo po zakupie pompy i wymianie, wszystko wróciło do normy - jest git :hugging:
PZDR
Senior_K
ODPOWIEDZ