Motocyklowa mapa podkarpacia

Dział dla Braci z województwa podkarpackiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: kicek

ODPOWIEDZ
mario

Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: mario »

Koledzy,
Chciałbym wystąpić z inicjatywą stworzenia motocyklowej mapy Podkarpacia. Mamy sporo ciekawych miejsc i dróg, ale czasami można się nieźle zaskoczyć kiedy kończy się asfalt.
Może wspólnie ułatwilibyśmy sobie życie znacząc takie miejsca na mapie. Mapa jaką udało mi się wykombinować jest za duża żeby ją wrzucić jako załącznik. Nie mam pomysłu jak technicznie załatwić możliwość edycji takiej mapy przez wiele osób.
Załączam zdjęcia kolegi na GSXR, którego z Dydkiem zabraliśmy na trasę Dukla - Cisna :)

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
dydko

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: dydko »

Cześć wszystkim Braciom z Podkarpackiego i nie tylko .

Zdecydowanie się przyłączam do pomysłu Mario tak jak rozmawialiśmy podczas wypadu.
Może była by możliwość umieszczenia przez naszych szanownych adminów mapki Polski ze standardową skalą regulowaną suwakiem "bliżej dalej", plus możliwość umieszczania linków do danego kawałka mapy"czy to się da zrobić"?
Mianowicie mam na myśli taką opcję zamieszczamy konkretny w miarę szczegółowy opis trasy pod którym jest link do wycinka mapy z tymi drogami.
Wydaje mi się że to jedyny w miarę prosty sposób edycja z możliwością zaznaczania tego na mapie to chyba trochę skomplikowana sprawa.

Ta opcja powinna być wystarczająca ktoś jeśli będzie miał ochotę powtórzyć trasę któregoś z Braci oglądnie trasy z danego powiedzmy Województwa wydrukuje sobie kawałek mapy opisze poszczególne odcinki i w drogę.

ps. ale nawymyślałem :) :beat: nie bijcie!!
voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: voti »

W tym miejscu namawiam kolegę dydko i mario do opisania tras, które razem śmignęli ostatnimi czasu !
Czerwony potwór
glossy
BS Brother
BS Brother
Posty: 486
Rejestracja: wt, 6 gru 2005, 20:36
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: glossy »

Popieram i przyłącze się w chwili wolneg czasu. Pare bardzo ciekawych tras mam. Zielony miał mi pokazać jedną pod Rzeszowem ale przez awarię jego maszynki nie daliśmy rady oblatać szosy. (Dydko może w tym celu możnaby wykorzystac Google Maps, trzeba to sprawdzić czy jest taka możliwość)
(motoryna, komarek, wsk-125, simsonek)->jazda na moto kumpli->GS500E 1978 r.->CZARNE B6 K1
http://www.bikepics.com/members/glossy/
dydko

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: dydko »

Witam wszystkich

Widzę Podkarpacie się przebudziło i odgrzaliście temat. :twisted:
Glossy pomysł z googlami super powinno działać , chyba wystarczy zaznaczyć dokładnie trasę skopiować link i wkleić.
Mam nadzieję że to legalne i administracja nie będzie zła :)
Jako współprowodyr powstania postu postaram się wkleić link i opis z podróży z moją ukochaną żoną do Arboretum w Bolestraszycach, ( żona -zakręcona na punkcie ogrodów mąż zakręcony wiadomo jak :evil: )
ps czyli jak połączyć miłe z miłym :) śmiganie na moto z żoną.
pozdro
dydko

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: dydko »

Hej działając szybko coby wena nie uleciała i za ponagleniami żony wklejam drogę z Dębicy do Bolestraszyc odciniek główną do Ląńcuta nuda reszta w opisie żony:
http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... e=UTF8&z=9

Dębica-Łańcut

Droga jaka jest każdy widzi :-)

Łańcut - Kańczuga - Pruchnik - Żurawica

Piękna malownicza droga pośród pagórków naszego Pogórza Karpackiego. Widoki zapierające dech w piersiach; pola pelne maków i bławatków, zieleń zbóż,zapach kwitnących akacji (albo robinii akacjowych - nigdy nie wiem które są które :-) ) Trasa malownicza pierońsko! Zakręty przytulały się aż miło ...

Żurawica - Przemyśl - Bolestraszyce

Z Żurawicy do Przemyśla rzut beretem ;-) Nawrotka w centrum Przemyśla i jazda do arboretum w Bolestraszycach http://www.bolestraszyce.com Miejsce godne polecenia dla tych z Was, na których robią wrażenie różnego rodzaju zieloności a jeśli nie, warto sie tu zatrzymac i rozprostować kości w pięknych okolicznościach przyrody ...

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 53009&z=11

Bolestraszyce - Przemyśl - Dynów - Domaradz

Od Przemyśla do Dynowa droga miodzio Trasa wiedzie dolina Sanu i widoczki wkoło cudne! Zakręty miluśkie, a i asfalcik niczego sobie. Do Domaradza takze bardzo ladnie...

Domaradz - Rzeszów - Dębica

W niedzielne popołudnia droga BARDZO ruchliwa.Warto sie zatrzymać w Wyżnem i zjeść pycha gulasz węgierski w http://www.zajazdmagyar.pl a potem już prosto przez Rzeszów do domu...

O bożę toż to epopeja wyszła :) hahah mam nadzieję ze działa.
pozdro
alejanu

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: alejanu »

pierwsza trasa potwierdzam - bardzo fajna. ja przedłużył bym ją do Sieniawy. między Leżajskiem a Sieniawą jest też pare fajnych winkli i ładne widoki. a w samej Sieniawie można wjechać do parku przy pałacu (na rondzie w Sieniawie w prawo). motory nie zostawiać pod parkiem tylko wjechać do parku i zaparkować koło restauracji.
czwartej trasy nie znam , ale wydaje się super. niedlugo sprawdzę :P
mario

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: mario »

barti

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: barti »

Proponuję swoja trasę częsciowo pokrywającą się z poprzednimi opisami: rzeszów-sokołow młp.-leżajsk-łańcut-hyżne-rzeszów w sumie 122 kilometry zróżnicowanej trasy na wolne popołudnie czyli to co każdy lubi najbardziej - troche górek, równin i lasów nic tylko smigać !!!

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 92889&z=10

Pozdrawiam
Agnieszka

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: Agnieszka »

Jeszcze jeden super odcinek, w fajnych kilmatach łemkowskich
http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 25098&z=11

fotki ;) http://picasaweb.google.com/mkania1975/ ... cjfrP74GA#
ten odcinek można troszkę przedłużyć na słowacką stronę...bo w Ożennej jest przejscie graniczne.. jeszcze pół roku temu po słowackiej stronie droga to była masakra (chyba że DR-em, to wtedy miodzik :) )ale byłam tam dzikusem w niedziele i slowacy elegancki asfalt położyli (ok 1 km został "paryjami").
W pierwszej wsi po słowackiej stronie (Niżna Polanka) mogę polecić knajpę Villa Makowica - całikiem dobry smażny syr, a kawałek dalej basen.. też ok... (tylko nie wiem jak tam teraz z cenami odkąd mają euro)
A z Niżnej Polanki w lewo na przejście w Barwinku albo w prawo na Konieczną... po baaardzo fajnych drogach słowackiego Beskidu Niskiego....
alejanu

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: alejanu »

Wczoraj było trochę czasu i postanowiłem skorzystać z map Mario i sugestii Agnieszki. Wybrałem sie z kumplem na trasę. Połaczyłem ostatnio zaznaczoną trasą przez Mario (okolice Krempnej) z drogami w okolicach Piwnicznej i Krynicy.
Wyjechaliśmy o 9.30 kierunek Jasło - Krępna na Słowację. Po przekroczeniu granicy i przejechaniu dobrą drogą paru zakrętów okazało sie, że skończył nam sie asfalt :shock: . Nie zrozumiałem opisu Agnieszki. Okazuje się, ze jest tam jescze ok 1,5 km nieutwardzonej drogi z wielkimi dziurami i wybojami, ale dało sie przejechać. Potem pojechaliśmy na Bardejov i Starą Lubovną (fajna trasa na Słowacji ok 80 km). Do Polski znowu wskoczyliśmy w Piwnicznej, dalej do Krynicy, na Grybów, Jasło i do Rzeszowa. Tu byliśmy o 18.30. Przejechaliśmy dokladnie 400 km. Tempo niespieszne z kilkoma przystankami i jednym dłuższym w Krynicy.
Taką trase polecam każdemu, zwłaszcza na choperach są tu długie łagodne łuki i także wiele ostrzejszych winkli.
Agnieszka

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: Agnieszka »

Okazuje się, ze jest tam jescze ok 1,5 km nieutwardzonej drogi z wielkimi dziurami i wybojami
alejanu wybacz.... rzeczywiście mogłam napisać jasno i wyraźnie (jak Ty), a nie że "paryjami" :?
ale mam nadzieje że ostrego hamowania i tarcia podwoziem nie było... :wink:

Ehhh..... pozazdrościć wycieczki...

Pozdrawiam
alejanu

Re: Motocyklowa mapa podkarpacia

Post autor: alejanu »

Spoko - Intruz to maszyna wszechstronna, ale przyznam szczerze, że tak złą drogą nigdy nie jechałem :shock:
ODPOWIEDZ