Pomóc w wybory cruisera VZ 800 vs VS 800

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
xedos1

Pomóc w wybory cruisera VZ 800 vs VS 800

Post autor: xedos1 »

Witam Panowie, mam zamiar kupić cruisera do ok 18 tyszł. Zwracam się do was z prośbą pomocy byboru:
Suzuki Marauder 800
Suzuki Vl 800 Valusia
Moderacja Lechul :evil:
Ewentualnie inne wasze propozycje

Na co zwracać uwage przy tych modelach? Podobno Suzuki biorą sporo oleju, czy to prawda czy "mit"
Zielony

Post autor: Zielony »

Oczywiście tylko Volusia :!:
duży, piękny, wygodny no i ma wystarczająco dużo mocy (czego nie można powiedzieć o Yednośladzie 650)
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
Zakładam, że nie przeczytałes tych kilku tematów o Marauderze.
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... t=marauder
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... t=marauder
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... t=marauder
Na temat Volusi było mniej ale IMHO dp porównania z Marauderem się nie nadaje. To jednak zupełnie inaczej wygladajacy i jeżdżący sprzęt. Tutaj dość szczegółowo opisuje ją Lelo:
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/maszyn ... vl800-lelo
Co do trzeciej maszyny właśnie dlatego ja wymoderowałem, że nie ma wogóle nad czym się zastanawiać.
A z tym braniem oleju to raczej też przesada.
Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
xedos1

Post autor: xedos1 »

Ja przepraszam ze napisałem na forum Suzuki o Drag Starze, ale biorę ją pod uwage również. Dodam ze ostatnio jeździłem maxiskuterem Burgmanem 400 a teraz przesiadka na większy moto. Zastanawiam się co wyboru modelu suzuki albo innej marki. Dodam ze zależy mi na kardanie co ma Volusia i Drag Star.
Dziękuje za podanie linków LECHUL
rysio

Post autor: rysio »

Witam
Zdecydowanie polecam Volusię.
Właśnie przesiadłem się na taki sprzęt i bardzo jestem zadowolony.
Marauder też mi się podoba, ale chciałem mieć coś napędzanego wałem, no i mam.
To co napisał Lelo potwierdza się co do joty.
Pozdrawiam,
Rysio
ByQ
BS Brother
BS Brother
Posty: 1568
Rejestracja: sob, 26 mar 2005, 20:20
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: ByQ »

Masz jedna podstawowa roznice (ok, nie jedna, ale wazna) Volusia ma wal a nie brudny, klekoczacy i ponaciagany lancuch napedowy !!!
...trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

... nie ma juz nic ...
http://bikepics.com/members/byq/

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.nano-reef.pl/index.php
daab
BS Brother
BS Brother
Posty: 788
Rejestracja: śr, 28 sty 2004, 20:18
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk/Wawa

VZ 800 vs VS 800

Post autor: daab »

Nie mogę tego cztać :!: :!: :!: :!:
Czy wał kardana jest jedynym wyznacznikiem zakupu :?: :?:
A czego oczekujesz po motocyklu :?: :?:
Moim zdaniem jeżeli nie napiszesz czegoś więcej na temat swoich potrzeb i lub wyobrażeń ciężko będzie doradzić.
Te dwa modele jak dla mnie - dwa różne światy.
Na początku VZ 800 - 96
Później DL 650 - 04
Póżniej GSX 1300 R -
Obecnie też na S..... i z Japonii
Antoni
Śmigająca po niebiańskich trasach
Posty: 683
Rejestracja: pt, 28 paź 2005, 08:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Antoni »

Co prawda to nie moje typy 8)

Jedyna rada - wsiadz, przejedz sie, od razu bedziesz wiedzial co Ci bardziej pasuje.
pozdrawiam,
Antoni
GSX-R 1000 K5
krycha

Post autor: krycha »

Święta racja. Najlepszym doradcą jest śmigawka na jednym i drugim :moto: i będziesz wiedział czego Ci potrzeba do szczęścia :jupi: ...tylko musisz mieć pewność, że moto, na które wskakujesz dla sprawdzenia to nie padaczka tylko sprzęt do jeżdżenia ze sprawnie działającą skrzynką biegów i takimi tam. W innym wypadku przy wyborze możesz się ciut zmylić... Pozdr
Ostatnio zmieniony wt, 28 lis 2006, 21:33 przez krycha, łącznie zmieniany 1 raz.
slawekw321
BS Brother
BS Brother
Posty: 322
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 23:07
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: slawekw321 »

ByQ - za ten łańcuch to masz u mnie i chyba u Lechula też :boks:
a tak na temat to Volusia - Yednoślad jest duuużo słabszy
pzdr
Sławek
TEL 603-976-803
GG 100278

1/2 - DL 650

http://s225.chomikuj.pl/ChomikImage.asp ... d=87428071
rysio

Post autor: rysio »

daab,
odpowiadam na Twoje pytanie: wał kardana nie jest jedynym, ale dla niektórych ważnym powodem decyzji o zakupie moto. Ja szukałem od ponad roku czegoś dla siebie. No i okazało się, że jednym z dwóch znanych mi produkowanych obecnie motocykli spełniających stawiane przeze mnie warunki jest właśnie Volusia, prawie idealnie wpasowująca się w moje oczekiwania. Brałem pod uwagę np. pojemność silnika (średni cruiser), stylistykę (konsola z prędkościomierzem na zbiorniku paliwa, wachacz z pojedynczym centralnym amortyzatorem z tyłu), wielkość motocykla (mam ponad 180 cm wzrostu i nie na wszystkim mogę jeździć wygodnie), wygodę pasażera i wiele innych cech pojazdu. W tym także kardan, który tak Cię zdenerwował. Wcale się nie dziwię, że xedos1 chce tego spróbować, bo ja też chciałem.

Pozdrawiam,
Rysio

Był Savage, jest Volusia
rysio

Post autor: rysio »

A co do tego brania oleju przez Suzuki, o którym pisze xedos1, to nie spotkałem się z taką opinią. Sam też nie miałem z tym problemu. Znam inne marki motocykli, które są z tego słynne, ale Suzuki chyba nie.

Pozdrawiam,
Rysio

Był Savage, jest Volusia
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

ByQ pisze:a nie brudny, klekoczacy i ponaciagany lancuch napedowy
Kurde nawet nie ma jak mu "przywalić" :evil: :evil: bo sprzedał wał razem z motorem i się ponawymądrzał teraz :jezyk:
Juz wiem !! Powiem tak: łańcuch mam czysty, nie klekoczący i naciągnięty i jeszcze lightbar mi świeci :wink: :P

rysio pisze:Brałem pod uwagę np. pojemność silnika (średniej wagi cruiser), stylistykę (konsola z prędkościomierzem na zbiorniku paliwa, wachacz z pojedynczym centralnym amortyzatorem z tyłu), wielkość motocykla (mam ponad 180 cm wzrostu i nie na wszystkim mogę jeździć wygodnie) i wiele innych cech pojazdu. W tym także kardan
No i właśnie o to chodzi myślę. Porównanie Marasia i Volusi nie może ograniczać sie tylko do tzw. "wała". To tak jakby powiedzieć że B.....jednoślad jest lepsze od VW bo ma wał zapominając o własnościach jezdnych tylno- i przednio- napędowców, że o ilości schowków nie wspomnę :wink:
Pozdrówka.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Perun
The Real One
The Real One
Posty: 111
Rejestracja: wt, 23 lis 2004, 20:16
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Perun »

Yednoślad odpada w przedbiegach, bowiem nawet jego posiadacze nie są nim zachwyceni a Volusia jest najzwyczajniej od niego ZDECYDOWANIE lepsza pod każdym względem /szczególnie: wygoda, elastyczność silnika, bezawaryjność/.
Jako użytkownik Volusi odpowiedzialny za swe słowa, biorąc na świadków wszystkich "czytaczy" poniższego tekstu, oświadczam, iż Volusia nie "pobrała" ani kropelki oleju ponad jakąś ilość niemierzalną pomiedzy przeglądami, gdy zgodnie z serwisówką należało olej wymienić. Wszystko inne to kłamstwa, nikczemne kalumnie, hańba tym co je głoszą!
Moje zdanie: najpierw pojeździj oboma, potem sam zdecydujesz, bowiem to ty będziesz nimi brykał.
Ja tylko powiem tyle, iż mało Volusi brakuje do ideału / choć zawsze brakuje:) / jest to motocykl dojrzały i jak na tę kategorie pojemnościową, nad wyraz dobrze spełniający pokładane w nim nadzieje. Mnie nie zawiódł, a dał mnóstwo radości, czego i tobie oraz wszystkim innym suzukowcom życzę:)))
Perun
Niechaj w bakach nigdy nie zabraknie nam paliwa, a kobiety nasze i nie nasze zawsze będą skore ;)
hikor

Post autor: hikor »

Zuch Perun :D
PS. OT. Czemu się nie udzielasz w Zachodniopomorskim?
hikor
ODPOWIEDZ