Problem z prądem

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Franz

Post autor: Franz »

Piwko postawisz i sie wyrowna ;)

Zdruffka
tial

Post autor: tial »

Przy najblizszej okazji :beer:
pozdro
Franz

Post autor: Franz »

haha no piwko to Lechul mial postawic ale looz od przybytku glowa nie boli :) wypijemy razem na rozpoczeciu w Koninie jak szamany pozwola :)

zdruffka
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Lechul postawi a jakże :beer:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
tial

Post autor: tial »

Witam
To jest juz jakis termin rozpoczecia sezonu w Koninie ? Tam stawie sie napewno. Nie pozwole zeby ominela mnie taka impreza jak w Rynii z powodu pradu :evil: . Mam cala zime zeby dopracowac moja maszynke 8)
pozdro
Franz

Post autor: Franz »

Na razie jest zamysl zobaczymy co zycie pokaze :) ale badzmy dobrej mysli :)

zdruffka
tial

Post autor: tial »

Witam ponownie
Znalazlem wreszcie przyczyne wszelkich moich klopotow z pradem w motocyklu. Wadliwy okazal sie przekaznik znajdujacy sie pomiedzy akumulatorem (na przewodzie plusowym) a reszta instalacji elektrycznej. Dawal prad na instalacje (czasami) a nie dawal w ogole ladowania na akumulator. Mam pytanie w zwiazku z tym: Czy przekaznik ten jest niezbedny w tym miejscu poniewaz po pierwsze go wymontowalem, ploaczylem na "krotko" i wszystko wrocilo do normy, a po drugie nigdy nie spotkalem czegos takiego w innych pojazdach. Jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o info.
Pozdr :angry_smile:
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam! Powiem tak: przekaźniki są po to aby "przekazywać" prąd o dużym natężeniu. Zaraz za akumulatorem montowane jest "ustroistwo" dające prąd na rozrusznik. Bardzo duży prąd!!!!!! (większego w naszych instalacjach nie ma). Jeśli właśnie to "pudełeczko" padło Twoim łupem to możesz - na mój elektryczny rozum - potrzebować straży pożarnej przy którymś kolejnym rozruchu. Ale jest możliwość, że wymontowałeś jakiś wyłącznik pomiędzy akumulatorem a stacyjką. Sprawdź to dobrze. Pozdrawiam.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
tial

Post autor: tial »

Nie to nie to ustrojstwo co daje prad na rozrusznik, ja poprostu zle poprzednio napisalem to "pudeleczko" znajdowalo jeszcze za tym ustrojstwem. Moim zdaniem (do ktorego doszedlem po przeczytaniu Twojego posta) mialo ono za zadanie zabezpieczac instalacje przed tym wlasnie duzym pradem. Chyba wiec bede musial kupic ten przekaznik i zamontowac go tam gdzie byl. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ