GSR 600 - ustawienie TPS na zgaszonym czy włączonym silniku?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

ZBIQ
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: pt, 13 lip 2018, 08:01
Województwo: mazowieckie

GSR 600 - ustawienie TPS na zgaszonym czy włączonym silniku?

Post autor: ZBIQ »

Cześć,

Mam pytanie odnośnie ustawienia TPS. W service manualu każą rozgrzać silnik i ustawić obroty na 1300rpm. Tylko co dalej? Gasimy silnik i ustawiamy TPS?
Przy włączonym zapłonie (i wyłączonym silniku) drugie przepustnice są otwarte i Fast Idle jest aktywne. Oznacza to, że pierwsze przepustnice są nieco otwierane, co zmienia odczyt TPS.

I u mnie sytuacja wygląda tak, że na zgaszonym silniku mam odczyt -00, natomiast po włączeniu silnika i skasowaniu się Fast Idle, mam odczy _00. Jest to zgodne z intuicją, bo pierwsze przepustnice domykają na fula.

Pozdrawiam,
Mateusz
ZBIQ
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: pt, 13 lip 2018, 08:01
Województwo: mazowieckie

Re: GSR 600 - ustawienie TPS na zgaszonym czy włączonym siln

Post autor: ZBIQ »

Ok, już wiem.

Fast Idle musi być wyłączony. Można ustawić STP tylko na zapłonie, ale drugie przetwornice trzeba zamknąć w diabły :)
Carry
Zmieniacz Żarówek
Posty: 79
Rejestracja: wt, 18 lut 2014, 08:49
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GSR 600 - ustawienie TPS na zgaszonym czy włączonym siln

Post autor: Carry »

nie bardzo rozumiem co przez to rozumiesz.

TPS ustawiasz na zapalonym silniku - kreska powinna być na środku i przeskoczyćna góre jak zaczniesz dodawać gazu.

STP z kolei zależne jest od map ECU więc tam sam co najwyżej możesz ustawić zgodnei z serisówką położenie wstępna silniczka
ECU flashing - Carry/MotoTune
+48600403686
Polub Nas:
https://www.facebook.com/mototunepl
ZBIQ
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: pt, 13 lip 2018, 08:01
Województwo: mazowieckie

Re: GSR 600 - ustawienie TPS na zgaszonym czy włączonym siln

Post autor: ZBIQ »

Teraz już wszystko wiem.

Ale service manual wprowadza w błąd - na rysunku ze str. 4-19 silnik jest zgaszony :) A przy zgaszonym silniku (i aktywnym zapłonie) drugie przepustnice są otwarte, co zmienia położenie pierwszych przepustnic (poprzez wajchę Fast Idle).

Mateusz
Sławek61
Podpatrywacz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 21 sty 2018, 21:21
Województwo: łódzkie

Re: GSR 600 - ustawienie TPS na zgaszonym czy włączonym siln

Post autor: Sławek61 »

W Banditach 1250 i GSX 1250 FA też powinno się ustawiać TPS przy pracującym silniku ?

Korygowałem to ustawienie na włączonym tylko zapłonie na -C00 i teraz nie wiem czy nie popełniłem błędu
ODPOWIEDZ