GSR 600 problem z temp. płynu

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

modrzew
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: pt, 5 sty 2018, 16:19
Województwo: mazowieckie

GSR 600 problem z temp. płynu

Post autor: modrzew »

Witam
Pacjent to GSR 600 z 2006roku.
Problem: Kupiłem moto po szlifie. Po wymianie uszkodzonego licznika okazało się, że temperatura płynu chłodzącego pokazywana na liczniku nie przekracza 50°C. Najczęściej jest tak że pokazuje około 40-50°C a następnie spada do 20-25. Myślałem, że to wina czujnika ale wymieniłem go i nic się nie zmieniło (używka, nie wiem czy na 100% sprawny). Dodam, że licznik posiada zmienione podświetlanie. Może to wina licznika? ( reszta wskaźników działa prawidłowo) Kolejny problem to, że dziś wywaliło mi trochę płynu przelewem po rozgrzaniu. Wentylator się nie załącza. Gdzie szukać rozwiązania problemu?
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: GSR 600 problem z temp. płynu

Post autor: chicken19 »

Nie wiem jaki tam jest czujnik bo jeśli jest jednopinowy to wtedy do masy,jeśli dwupinowy to zewrzeć we wtyczce oba piny razem i daj znać co pokazuje zegar.Oczywiście wymieniłeś właściwy czujnik?Bo może tam występować kilka.
modrzew
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: pt, 5 sty 2018, 16:19
Województwo: mazowieckie

Re: GSR 600 problem z temp. płynu

Post autor: modrzew »

Czujnik mam jeden, dwupinowy. Sprawdziłem go dziś pod względem rezystancji. Wygląda OK. Zwierając piny we wtyczce wskazanie temperatury na liczniku nie ulega zmianie. Pojawia się za to świecąca kontrolka FI. Sprawdziłem również przejście z kostki czujnika na kostkę komputera i tak jakby nie było przejścia na jednym z dwóch pinów.
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: GSR 600 problem z temp. płynu

Post autor: chicken19 »

W takim razie musisz szukać uszkodzenia we wiązce. Piszesz że miał szlifa więc mogło gdzieś zgnieść lub porwać przewody.
ODPOWIEDZ