Odwrotnie zalozona przednia opona GSR 600

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

kafart

Odwrotnie zalozona przednia opona GSR 600

Post autor: kafart »

Witam,

Jestem tutaj nowym uzytkownikiem i podczas mycia motocykla dzisiaj zauwazylem ze przednia opona jest odwrotnie zalozona tj strzalka jest skierowana w kierunku motocykla a nie w kierunku jazdy.

Pytanie czy moge zdjac kolo z felga i obrocic ja aby strzalka byla skierowana w dobrym kierunku ? Czy odwrocic tez tarcze aby byly w tym samym miejscu po obroceniu felgi z opona? Czy najlepiej podjechac do wulkanizacji i odwrocic opone , tutaj nieukrywam mam kawalek do wulkanizacji ( a w moto grzebie tylko na weekendy ) dlatego jest to ostateczna opcja.

Opona Michealin Pilot Road 2 DOT 2015 a zalozona w lato 2016.

Pozdrawiam
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Odwrotnie zalozona przednia opona GSR 600

Post autor: Waldex »

kafart pisze:Jestem tutaj nowym uzytkownikiem i podczas mycia motocykla dzisiaj zauwazylem ze przednia opona jest odwrotnie zalozona tj strzalka jest skierowana w kierunku motocykla a nie w kierunku jazdy.
Koło powinno się obracać zgodnie z kierunkiem strzałki, jeśli jedziesz do przodu. Masz odwrotnie?

Jeśli odwrócisz koło, to zamienisz tarcze hamulcowe stronami. Klocki układają się do tarcz i odwrotnie.
Na feldze też jest strzałka, wskazująca kierunek obrotu. Odwróć oponę, jeśli felga jest dobrze.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
kafart

Re: Odwrotnie zalozona przednia opona GSR 600

Post autor: kafart »

Strzalka na bank jest odwrotnie, musze sprawdzic jak to wyglada na feldze bo moze felga tez jest odwrotnie.
.
martines
Zmieniacz Żarówek
Posty: 56
Rejestracja: ndz, 10 sty 2016, 14:26
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Wurzburg/Bawaria, w Polsce- Podlasie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Odwrotnie zalozona przednia opona GSR 600

Post autor: martines »

Na oponie masz zaznaczony kierunek obrotu. W niektórych modelach opon wygląda to tylko tak jakby miało być odwrotnie ale liczy sie to jakie jest oznaczenie na oponie.
ODPOWIEDZ