Czyżby nadchodził new big DL ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: KROPEK »

Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: KROPEK »

I jeszcze to 8) http://www.scigacz.pl/Suzuki,GSR1000,DL ... 17541.html Bolo ustaw się w kolejkę :twisted:
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Rostwór »

Brzydal... widać ogólnoświatową tendencję w design motocyklych enduro-turystycznych, ale czy Suzuki nie mogło trochę popracować nad tym modelem? Widać wiele zapożyczeń z innych marek. Niestety wg mnie wizualnie im ten motocykl nie wyszedł.
Jeśli jeszcze okaże się, że serce będzie tylko zmodyfikowanym starym silnikiem, to ponownie DL1000 nie zawojuje wśród konkurencji, która jest już bardzo silna. Suzuki samo zniszczyło DL1000 młodszym bratem, który jest produkowany do tej pory. Wielu kierowców mówiło, że 650 ma znacznie lepszą charakterystykę w porównaniu do dużego brata, który wygrywa tylko mocą/momentem. Tylko z naprawdę nowoczesnym i dobrym motocyklem, mogliby zamieszać w tym segmencie. Mam nadzieję jednak, że moje przeczucia są mylne, ponieważ obecnie jest to najmocniej rozwijająca się klasa motocyklowa na świecie.

Niestety w mojej opinii lata świetności SUZUKI już minęły. Kiedyś robili ciekawe motocykle, a teraz wszystko mocno uproszczają do jednego wyglądu bazującego na GSXR i nie bardzo wychylają się z nowościami. W ich przypadku wygląda to bardziej na odświeżaniu starych bułeczek..
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
Piniu
Śmigający inaczej...
Posty: 777
Rejestracja: pn, 1 sty 2007, 21:37
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Piniu »

Nie jest tak źle! W porównaniu do brzydala DL650, ten wygląda super! Zapożyczenia z innych marek? Zawsze można doszukać się podobnych elementów, ale do tego to chyba trzeba się przyzwyczaić. Jedno jest pewne -cenowo będzie bardzo konkurencyjny.
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: KROPEK »

Się nie stresuj to koncept jest i badanie gruntu :-) , chociaż Suzuki prowadzi bardzo wyważoną politykę modelową i zawsze stara się być tańsze a w Dl u ważniejszy jest wał napędowy, którego oczywiście brak niż lampa od gixa która jezd !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Pink
BS Brother
BS Brother
Posty: 934
Rejestracja: śr, 21 cze 2006, 07:49
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Włocławek

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Pink »

wygląd ptaka-głuptaka...taki duży struś pędziwiatr :wazup:
motor jest bogiem, prędkość nałogiem, życie zabawą, SUZUKI podstawą!
--------------------------------------
GSX600F - pierwsza miłość
GS500F :-) dużo lżej-SPRZEDANY
K.... I ER 6n 650
K.... Versys 650
--------------------------------------
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Rostwór »

KROPEK pisze:Się nie stresuj to koncept jest i badanie gruntu :-) , chociaż Suzuki prowadzi bardzo wyważoną politykę modelową i zawsze stara się być tańsze a w Dl u ważniejszy jest wał napędowy, którego oczywiście brak niż lampa od gixa która jezd !!
Kropek, koncept i badanie rynku musiało powstać już kilka lat temu. Skoro mają już "finalną" wersję, oznacza, że już wszystkie założenia już są za nimi, teraz co najwyżej muszą dopracować wersję, która wejdzie na rynek. Mogę Ci powiedzieć, że na konkurencyjny motocykl, który powstawał od początku, od momentu powstania zespołu projektowego do wypuszczenia go na rynek, trzeba było czekać 5 lat.
Nie zgodzę się, że SUZUKI prowadzi wyważoną politykę, bo od momentu GS500F zaczęli wszystko robić na jedno kopyto, czyli "każdy" motocykl musi przypominać gsxr. Osobiście mi się to nie podoba i wiem, że wiele osób ma podobne odczucia. Nie kupuję GSXF by mieć motocykl udający cos innego. Kiedyś było jajko i każdy wiedział co to jest. Dawną ciekawą i bogatą ofertę zamienili na dość okrojoną i mało atrakcyjną. Zrezygnowali z wspaniałego silnika V90:) :angry_smile:
Patrząc na globalną sprzedaż, widać że 4 sushi ma gigantyczne spadki sprzedaży. Nad kreską, ale to minimalnie utrzymują się europejskie marki, które dla klientów stają się bardziej atrakcyjne i dzięki temu z roku na rok ich sprzedaż globalnie wzrasta.
Dlatego obecnie nie wystarczy wprowadzić "nowy" model na rynek. Ten motocykl musi robić zamieszanie a nie być tylko kolejną pozycją w ofercie modelowej.
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Lechul »

Chociaż o gustach się nie dyskutuje i chociaż to strona Forum Bractwa SUZUKI i nie pochwalam tutaj gadania, że SUZUKI jest bee to jednak proponuję porównać WYGLĄD

-----> JAPOŃSKI PTAK-GŁUPTAK

------> KONKURENCYJNY DOPRACOWANY MOTOCYKL

i teraz możecie gadać że Suzuki stworzyło brzydki motocykl zapożyczając od innych. A może "pierwowzór" do najładniejszych też nie należał ?? :angry_smile: ??

Rostwór będziesz zakładał towarzystwo "Chwalmy Ducata" ??
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Macias
BS Brother
BS Brother
Posty: 2030
Rejestracja: śr, 8 mar 2006, 21:12
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Macias »

Lechul pisze:Rostwór będziesz zakładał towarzystwo "Chwalmy Ducata" ??
:shock: to jeszcze takiego nie ma ?? !! ?? !!

:D
Kiedy siedze na maszynie, totalny czuje luz...

MZ ETZ 251
Bandit 600N '98-sprzedany
SV 1000S '03 + Yoshi TriOwal-sprzedany
Hayabusa K8 + TwoBrothers-sprzedany
Hayabusa K9-sprzedany
kom: 505-173-368.
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Rostwór »

Lechul pisze:Chociaż o gustach się nie dyskutuje i chociaż to strona Forum Bractwa SUZUKI i nie pochwalam tutaj gadania, że SUZUKI jest bee to jednak proponuję porównać WYGLĄD

-----> JAPOŃSKI PTAK-GŁUPTAK

------> KONKURENCYJNY DOPRACOWANY MOTOCYKL

i teraz możecie gadać że Suzuki stworzyło brzydki motocykl zapożyczając od innych. A może "pierwowzór" do najładniejszych też nie należał ?? :angry_smile: ??

Rostwór będziesz zakładał towarzystwo "Chwalmy Ducata" ??
Leszku, chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Bynajmniej nie miałem na myśli Duki:) i nigdzie na stronie BS nigdy nie pisałem o wyższości tej marki. Mówiłem ogólnie o europejskich markach, których jest kilka i które zwłaszcza w tym segmencie są mocne, a masz tu Włochów, Anglików, Niemców i Austyjaków.
Moja wypowiedź dotyczyła Suzuki na tle konkurencji i mojej opinii odnośnie tego, co się dzieje z Suzuki. Nie wydaje mi się, że wyrażanie swojej opinii jest sprzeczne z zasadami. Poza tym chyba się ze mną zgodzisz, że kolekcja 10 lat wcześniej była znacznie ciekawsza, niż obecna. Poza tym już wcześniej było zakładanych wiele postów o tym, że Suzuki zostaje trochę za konkurencją i bynajmniej nie ja je zakładałem.
To, że pracuję z innymi markami, nie oznacza, że chwalę je na forum, ale, że mam lepsze porównanie od zwykłego śmiertelnika i patrzę na całokształt trochę pod innym kontem.
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
Hube

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Hube »

Rostwór, boksują Cię po jajach! Niestety wszyscy macie rację i wszyscy nie macie. Ale od tego macie mnie, żebym WAM wyjaśnił WHAT IS ALL ABOUT i Was oświecił. Szczęściarze. Otóż nowy DL1000 może tylko z tym wyglądem i starym podliftowanym piecem konkurować CENĄ, a w tym Suzuki było i jest dobre! Oczywiście Brytyjczycy czy Austriacy poszli troszkę dalej, ale co do zasady - po co iść dalej? Czego brakowałoby Wam z tym nowym DLu co jest w innych sprzętach?
1. Wygląd - bardzo ok!
2. Piec - litrowy wymiatał, no może jakby troszkę mniej palił!
3. Zawiasy - były trochę za miękkie, alt w nowym mamy UpSideDown'y - cool!
4. Kardan vs oncuch - oajajebie - 100 razy bardziej wolę oncuch, choćby ze względów łatwości naprawy w dalekiej turystyce, a że smarować i czyścić trzeba... cóż białe rękawiczki sprzedają z Castoramie
5. Nie nadaje się w teren - w który z konkurencyjnych rażąco bardziej się nadaje? Może Austriak, bo reszta to ta sama marketingowa ściema, a nawet tej ściemy jest mniej w Suzuki bo nie nazywali DLa offem, czy innym adwenczerem :)
6. A może słaby i nie ma 150KM jak duki - no nie ma, ale my mamy HAYABUSE, piii yeah motherhuckers, jak rzekła klasyk.

Naprawdę nowy DL zamiecie, będzie dawał spokojnie radę, a chyba ciężko byłoby teraz przy takim rynku wyskoczyć z jakimś ponadczasowym sprzętem i liczyć, że ruszy sprzedaż, będąc tym samym w zasięgu kieszeni przynajmniej 20% z nas.

To Hube mówi.
letko
BS Brother
BS Brother
Posty: 2621
Rejestracja: sob, 22 sty 2005, 17:16
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: letko »

Hube :brawo: Obawiam się,że jakby miał to co Multistrada i B.....jednoślad to byłby poza zasięgiem cenowym większej ilości społeczeństwa.
Mnie się podoba, komin można zmienić, a ten dziób to już chyba DR Big miał i nie jest to tak do końca kopiowanie konkurencji. Jak się mylę to poprawcie mnie.
W Życiu Piękne Są Tylko Chwile !
-------------------------------------------
V-Strom DL 650
-----------------------------
był VS 750 Intruder
-----------------------------
602 256 613
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Lechul »

Spoko spoko Paweł.
Ty napisałeś co myślisz więc i ja napisałem co myślę.
A resztę dopisały moje "sumienie, wierność i uczciwość małżeńska", które z jakiś powodów rezydują w WLKP :mrgreen:
PAX :angry_smile:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: luzik »

dla mnie super osłona chłodnicy
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Rostwór
BS Brother
BS Brother
Posty: 2428
Rejestracja: sob, 26 lut 2005, 16:07
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dubaj

Re: Czyżby nadchodził new big DL ?

Post autor: Rostwór »

Ciekaw jestem co na nowego DL powie Jacek:)
ETZ 251
VX800
VX800'
TL 1000 S --> TL 1000 S Liter w dwóch kuflach
TygrysSport
Obrazek

rostwor@wp.pl
6 0 8 4 5 6 0 0 8
ODPOWIEDZ