GSR dźwignia hamulca nożnego

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

donSimon
Podpatrywacz
Posty: 6
Rejestracja: pt, 17 sie 2018, 20:17
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: GSR dźwignia hamulca nożnego

Post autor: donSimon »

Dzięki za szybką odpowiedź i za rady z dziedziny BHP ;p znając życie też bym sobie krzywdę zrobił... w tym tygodniu odbieram dźwignię. Jak czas pozwoli to zabiorę się do wymiany samodzielnie.
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: GSR dźwignia hamulca nożnego

Post autor: Waldex »

"Ze spawaniem aluminium nie ma problemu" - zależy jeszcze z jakim rodzajem.
Ktoś pospawał np., dekiel od GSRa, widziałem próby i się nie udało.
Dźwignia hamulca, być może da się spawać, jeden spawacz zrobi to lepiej, drugi gorzej.
Ogólnie jest zasada, że elementów ukł. kierowniczego, hamulcowego i zawieszeń się nie spawa.
Na dźwignię hamulca naciskamy nogą, w panice depniemy dosyć mocno. Warto więc taką pospawaną,
(jeśli ktoś się zdecyduje pospawać) obciążyć dość mocno na postoju (sprawdzić), żeby się nie okazało, że
odpadnie w połowie awaryjnego hamowania, gdzieś na drodze.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
donSimon
Podpatrywacz
Posty: 6
Rejestracja: pt, 17 sie 2018, 20:17
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: GSR dźwignia hamulca nożnego

Post autor: donSimon »

Hej,
Dzięki Łukasz za wszystkie rady co do wymiany dźwigni hamulca. Dzisiaj ją wymieniłem bez większego problemu. Faktycznie naciąganie sprężyny jest niebezpieczne :D mimo ostrzeżeń nie uniknąłem raz spotkania z kombinerkami:D Jeszcze raz wielkie dzięki!
Łukasz

Re: GSR dźwignia hamulca nożnego

Post autor: Łukasz »

donSimon pisze:Hej,
Dzięki Łukasz za wszystkie rady co do wymiany dźwigni hamulca. Dzisiaj ją wymieniłem bez większego problemu. Faktycznie naciąganie sprężyny jest niebezpieczne :D mimo ostrzeżeń nie uniknąłem raz spotkania z kombinerkami:D Jeszcze raz wielkie dzięki!
No i git:) Jak masz czas dzisiaj koło 18 to wpadaj do "drzwizwanekoniem" w Kato. Mamy małe spotkanie. Pozdro
ODPOWIEDZ