Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

szuli

Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: szuli »

To co jest montowane oryginalnie to moim zdaniem żenada (przynajmniej jeśli chodzi o Bandita). W simsonie miałem chyba głośniejszy, a już na pewno nie cichszy. Klakson daje radę jak się przeciskam w korku i chcę pogonić jakiegoś "puszkarza" ale podczas jazdy powyżej 80 km/h to sam go nie słyszę. Zresztą nawet jak kumpel jedzie 50 metrów przede mną i chcę zwrócić jego uwagę to mimo posiadania przez nas seryjnych kominów i tak g. słychać.

Uważam, że posiadanie w motocyklu "konkretnego" sygnału dźwiękowego to ważny element bezpieczeństwa - stąd pytanko: czy ktoś z Was ma zamontowany jakiś mocniejszy sygnał?

Na allegro znalazłem coś takiego:

klakson nr 1

lub

klakson nr 2

co sądzicie? jakieś własne doświadczenia?
CyberScyzor
BS Brother
BS Brother
Posty: 2146
Rejestracja: wt, 20 cze 2006, 23:36
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Radzymin/Kielce/Warszawa
Kontakt:

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: CyberScyzor »

Doswiadczen nie mam ale faktycznie, przypomniales mi, ze takie cos jak klakson w motocyklu istnieje... ciekawe czy moj dziala, musze sprawdzic jak wroce do domu. Dzieki!
CyberScyzor
Bestia - Black Angel
Hayabusa L0 + Yoshimura Carbon R77
Motto: "Nie lubię peletonów..."
Zuzia -> pojechała...
tel.606 998 255

Wyprawy motocyklowe opisane
Krach Systemu - Media, Trendy, Strategia
Azmadan

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: Azmadan »

ja mam taki... http://moto.allegro.pl/item973011933_kl ... chrom.html
na przekaźniku z możliwością przełączenia między oryginałem a nim..
Kupiony w Norauto... dokładnie taki model
szuli

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: szuli »

Azmadan pisze:ja mam taki... http://moto.allegro.pl/item973011933_kl ... chrom.html
na przekaźniku z możliwością przełączenia między oryginałem a nim..
Kupiony w Norauto... dokładnie taki model
No to już jest dość ekstremalne :) Pewnie jak zatrąbisz to nawet InterCity Ci na bok zjeżdża ;)
Elvis

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: Elvis »

Jakiś czas temu na grupie dyskusyjnej zachwalali takie urządzenie: STEBEL NAUTILUS COMPACT |link|. Na tej stronie jest nawet próbka dźwiękowa jak ktoś chce posłuchać. Jest to chyba jeden z najmniejszych pneumatyków dostępnych na rynku. Ceny najlepiej sprawdzić na angielskim ebaju. Też myślałem żeby to zakupić ale w obecnym motongu mam wystarczająco głośny klakson.
szuli

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: szuli »

Elvis pisze:Jakiś czas temu na grupie dyskusyjnej zachwalali takie urządzenie: STEBEL NAUTILUS COMPACT |link|. Na tej stronie jest nawet próbka dźwiękowa jak ktoś chce posłuchać. Jest to chyba jeden z najmniejszych pneumatyków dostępnych na rynku. Ceny najlepiej sprawdzić na angielskim ebaju. Też myślałem żeby to zakupić ale w obecnym motongu mam wystarczająco głośny klakson.
Dzięki! To jest chyba to czego szukałem! :)
smoq73

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: smoq73 »

Kiedys udało mi sie kupić do samochodu klakson z dźwiękiem starej ciężarówki. Dość przeraźliwy i głośny klakson, kupiłem go w Feu-Vert. Nie mają już w ofercie, niestety. Może ktoś z Was wie gdzie takie coś można dostać?
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4259
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: Emil »

pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
szuli

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: szuli »

heh... dobrze, że gliniarz zawału nie dostał bo by kolesie dostali czapę za morderstwo policjanta na służbie :) A przy jego tuszy nie było to niemożliwe :)
szuli

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: szuli »

W końcu nabyłem i zamontowałem to cudo (dzięki Elvis!). Efekt? Ci co byli w Jabłonowcu i nie zmyli się do domu "gdy poranne wstają zorze" to słyszeli na własne uszy :)

Dla reszty powiem krótko: jak zatrąbię to pociągi ustępują mi pierwszeństwa na niestrzeżonych przejazdach ;))

A tak na serio to klakson wart jest każdej złotówki. Z oryginalną "piszczałką" nie ma w ogóle co porównywać. Znakomicie sprawdza się zarówno podczas przeciskania w korkach (jak jakiś puszkarz udaje, że nie widzi jak się przeciskam) jak i podczas szybszej jazdy.

Jeśli chodzi o montaż to jest dość prosty - w komplecie dołączony jest przekaźnik który podłączamy do kabli z oryginalnego klaksonu. Zasilanie ciągniemy bezpośrednio z akumulatora (obwód zabezpieczony bezpiecznikiem oczywiście).

Miłe info dla właścicieli bandziorów - w B12.5 nie dość że idealnie mieści się pod owiewką to jeszcze w ramie jest wolna, firmowo nagwintowana dziura pasująca praktycznie idealnie pod montaż więc odpadają kombinacje montażowe (a sam klakson jest dość ciężki i trzeba go porządnie i sztywno przykręcić)

Koszty: klakson + przesyłka z Wlk. Brytanii ok 130zł (kupione na eBay'u. Po wpłacie kasy paczkę dostałem w przeciągu 3 dni roboczych) + ok. 20-30zł na kable, gniazdo bezpiecznika, konektorki i izolację termokurczliwą.

Jak ktoś chciałby więcej szczegółów montażowych to proszę o kontakt.
Vais

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: Vais »

szuli pisze:W końcu nabyłem i zamontowałem to cudo (dzięki Elvis!). Efekt? Ci co byli w Jabłonowcu i nie zmyli się do domu "gdy poranne wstają zorze" to słyszeli na własne uszy :)

Jak ktoś chciałby więcej szczegółów montażowych to proszę o kontakt.

Ja słyszałem :shock: i wchodzę w to ,naprawdę prawie jak w tirze :D , podaj jakiegoś linka do aukcji z konkretnym modelem
szuli

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: szuli »

Mówisz i masz:

link do aukcji

Chłopaki są sprawdzeni - wpłaciłem kasę z góry i przesyłkę miałem po kilku dniach u siebie.

Jak aukcja się skończy i link wygaśnie to tutaj macie link do profilu sprzedającego: motoparts88
letko
BS Brother
BS Brother
Posty: 2621
Rejestracja: sob, 22 sty 2005, 17:16
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: letko »

A oryginalny klakson zostawiłeś czy wymontowałeś?
W Życiu Piękne Są Tylko Chwile !
-------------------------------------------
V-Strom DL 650
-----------------------------
był VS 750 Intruder
-----------------------------
602 256 613
szuli

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: szuli »

zostawiłem na miejscu ale jest odłączony. Przewody przepiąłem do przekaźnika więc obyło się bez ingerencji w układ elektryczny motoru.
Vais

Re: Klakson - czym zastąpić oryginalną "piszczałkę" ?

Post autor: Vais »

Szuli mam sprzęt ,teraz napisz proszę ,co gdzie i do czego, mam klakson i taka czerwona kostkę elektryczną, możesz jakieś fotki zamieścić?
ODPOWIEDZ