odtłuszczanie :D

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
WinCenT

odtłuszczanie :D

Post autor: WinCenT »

czym najlepiej odtłuscic tarcze do hamowania po wymianie klockow i płynu z teleskopa. Poniewaz ostatnio zaczelo mi troche z niego wyciekac i teraz przednie hamulce prawie wogule nie hamuja mam zamniar to w najblizszym czasie wymienic ale tarcze tez by nalezalo czyms przeczyscic

jaki srodek byście mi polecili do tego ??
moze cilit bang :lol: :lol: (zartuje oczywiscie - chociaz moze)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

ja używam środka firmy CRC, nazywa się BRAKECLEEN i nei jest drogi, a czyści skutecznie :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Marecki_s

Post autor: Marecki_s »

Za dawnych dobrych czasów używało się acetonu. Odtłuszczało się bębny hamulcowe z bardzo dobrym skutkiem, więc do tarcz też będzie dobry i jest bardzo tani.

_______________
LS 650 Savage'88
_______________
Tapir

Post autor: Tapir »

Na ogół egzamin zdaje dość agresywny środek do mycia silników. Ze swojej strony polecam produkt Shella ( w takim szarym opakowaniu)- jest b. agresywny (niemal natychmiast usuwa brud), a jest całkowicie bezpieczny dla plastików, gumowych kabli itp. (poza tym allumioniowym i chromowanym częściom nadaje piękniusi połysk).
Do usuwania rzeczy niemożliwych do usunięcia (np. kilkuletni osad ze smaru, czy podobne obrzydlistwa) najlepiej w moim przypadku sprawdza się WD-40- obfite spryskanie znakomicie zmiękcza tego rodzaju wynalazki i w takiż sposób można się ich łatwo pozbyć za pomocą silnego strumienia wody.
Z kolei do nabłyszczenia części chromowanych i alluminiowych w bezpieczny sposób (również chromowanych plastików- w Savage'u kierunkowskazy oryginalnie są zrobione z takiego materiału) używam płynu do mycia szyb (koniecznie zawierającegol amoniak)- natryskuję na określoną powierzchnię i poleruję do skutku.
ODPOWIEDZ