Podziękowania

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
stempel

Podziękowania

Post autor: stempel »

Pragnę na łamach tej strony podziękować naszemu wspólnemu koledze za pomoc w zainstalowaniu alarmu do mojego motocykla. W zasadzie to on zainstalował ten alarm tyle, że … ale o tym na końcu :P .
Sprawa z pozoru łatwa, ale nie dla kogoś, kto o elektryce ma tyle pojęcia, co „świnia o gwiazdach”, a do tego posiada schemat podłączenia tak uproszczony jak by to miał być schemat elektryczny latarki kieszonkowej. ( na dwa paluszki powiedzmy…  ) to naprawdę nie było łatwe. Zmuszony więc byłem poszukać kogoś, kto mi w tym pomoże. A przyznam, że nie było łatwo (tu)… Kolega nasz bez chwili zastanowienia podjął się wyzwania. Z podłączeniem alarmu jako alarmu zeszło wmiare szybko, dwa przekaźniki, wpięcie się w odpowiednie kable i alarm działa. Ale problem pojawił się z opcja odpalania maszyny z pilota (opcja). Tu zaczęły się chody. Po podłączeniu no ni chol… motor nie odpalał. Rozrusznik kręcił, prąd był podany a maszyna NIC ! :( . Wbrew logice. Po kilkudziesięciu godzinach siedzenia nad schematem poznaliśmy go już na pamięć. Dziesiątki pomiarów, testy przy połączeniach na krótko i dużo innych kombinacji a maszyna dalej milczy jak zaklęta. I tak przez okres ok dwóch tygodni dochodziliśmy do tego, co boli mojego rumaka. I doszliśmy!!! W końcu dzisiaj wieczorem Marauderek odpalił z pilota. A co było…. Ha, to już informacja dla zainteresowanych :p . Mam nadzieje, że wrócą normalne sny, bo do tej pory śnił mi się wyłącznie schemat elektryczny.
I w tym miejscu pragnę z całego serca podziękować Yogurtowi za cała pomoc, za cierpliwość, za poświecenie swojego prywatnego czasu kosztem wypadów na browara, spotkań ze znajomymi, kosztem krótkich nocy i tylko on wie czego jeszcze. Bartek, jestem pełen podziwu. Szacuneczek.
I powiem raz jeszcze, że sprawa nie była prosta, bo Yogurt nawet nie widział, nie dotknął mojej maszyny. Wszystko działo się przez Internet, a dzieli nas dystans ok. 2,5 tys. km. To on założył alarm moimi rękoma.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

Stempel, jeżeli dobrze pamiętam to aby odpalić moto na pilota musiał być odłączony wyłącznik na klamce sprzęgła......ale nei pamiętam czy dobrze pamiętam :P
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Post autor: qgel »

Czyli Yogurt istnieje :idea: :D hehe, tak się buduje legendę :D :D

pozdro
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
stempel

Post autor: stempel »

Osama, klamka po pestka. To jest zby oczywiste by o tym zapomniec. Myk jest gdzie indziej. Madre flaki maja te skosne ;) ... ale zgaduj dalej
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kawa »

Jak moto kreci a nie odpala to tylko jedno miejsce pom... nie ma pradu
Co do klami to wystarczy przełaczyc sterowanie alarmu na minus.
stempel

Post autor: stempel »

NIeeeee. Zasilanie konia było, zapłon tez dostawal prąd, kręcić kręcił ale nie odpalał.
My z Yogurtem juz wieeemyyyyy :twisted:
yogurt

Post autor: yogurt »

Nie ma sprawy, cieszę się że mogłem pomóc ;)

Natomiast co do meritum, to... nie wierzcie w rzetelność schematów serwisowych :( Przez ten alarm zwątpiłem zupełnie w swoją wiedzę o elektronice :evil:
Gdyby nie to, że Stempel wykazał się mnóstwem cierpliwości w pomiarach i sprawdzaniu instalacji krok po kroku, to kto wie czy dalibyśmy radę ;) I w sumie okazało się, że po odrzuceniu wszystkich wariantów wskazywanych przez zdrowy rozsądek, prawidłowy okazał się wariant na początku wcale nie brany pod uwagę :D
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kawa »

OOO to musisz mi ma PW zdradzic tem problem bo ja teraz Z Tomakiem montowalismy alarm u mnie i wszystko jest oprucz rozruchu kreci ale nie pali bez przekreconego kluczyka z kluczykiem przekreconym pali, myslelismy ze to pompa ale jez wiem od Ciebie ze to nie to :(
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
O cholerka !! Dwa lata czekałem na taki temat.
http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... ight=alarm
Czy i ja mogę na pw prosić o szczegółowe szczególiki dotyczące podłączenia ospalania z pilota ??
Please :angry_smile:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
yogurt

Post autor: yogurt »

Kawa, Lechul: poszło na PW to, co wiem :D Dalsze kroki należą do Was ;)
W razie problemów służę radą :)
stempel

Post autor: stempel »

No to lawina ruszyła :P . Ale tak bylismy piewsi, no nie, Yogurt ? piwko
yogurt

Post autor: yogurt »

Pewnie, pewnie :twisted: Może założymy audio-tele z tą informacją hihihihi ;)
ODPOWIEDZ