NEW GUY !! CHYLE CZOŁo :D

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
WinCenT

NEW GUY !! CHYLE CZOŁo :D

Post autor: WinCenT »

Witajcie 2 qłkowcy
ciesze sie niezmiernie ze moge z Wami reprezentować tak swietne motóry suzie :D

jestem tu nowy tak samo jak i nowym driverem kat A
odkad qpilem LSke zycie stalo sie piekniejsze :P (tylko ta pogoda :evil: )

a korzystajac z okazji chcialbym abyscie mi pomogli w 2 sprawach
1. jak najlepiej czyscic aluminiowe czesci w motórze, chodzi mi o utleniajace sie aluminium aby uzyskac połysk??
2. ostatnio zrobilem sobie wiekszego tripa bodajrze 25 sierpnia, niestety pogoda byla do bani jeszcze takiej mgły jaka byla nigdy nie widzialem i zauważyłem ze w tego typyu pogode swiatlo przednie nie daje sobie rady. Jest jakas mozliwosc qpienia mocniejszych zarowek ?? Jesli tak to jakie byscie mi polecili ??
thekamil

Post autor: thekamil »

ja ci polecam poczytanie regulaminiu i starszych tematow tego działu. i swoją drogą pisanie "q" zamiast "ku" jest bardzo w".."rwiające.
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witaj !!
Porad Ci tutaj nie zabraknie na pewno. Osama miał w Dzikusie jakąś taką fajną "biało-niebieską" żarówkę. Dobrze go widziałem w lusterku ale jak we mgle to działa to nie wiem.
Ale z powitaniami podskocz raczej do działu do tego przeznaczonego.
Nie "lekceważ" tych, którzy jeżdżą czymś innym niż chopper. Pozdrówka.
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

Kamil i Lechul powiedzieli już podstawy - na dzień dobry powitalnia, a dopiero potem pytania i porady :P

odnośnie słabego światła w Savage to pomagają 3 rzeczy

- rozebrać reflektor i porządnie go umyć
- wymienić żarówkę na porządniejszą (np. bluevision lub silvervision firmy Philips)

- zamontować dodatkowe oświetlenie


Ogólnie u mnie pomogły dwie pierwsze rzeczy :D:D


a jak będzziesz miał jakieś większe wątpliwości to radzę poczytać to forum, bo temat Savage był poruszany na nim wielokrotnie, a jeżeli nawet to nei pomoże rozwiązać problemów to mój numer jest na dole :twisted:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
thekamil

Post autor: thekamil »

ja się przyzwyczaiłem do nie najlepszego oświetlenia drogi. poprostu dostosowuje prędkość do widoczności na drodze... a na mgłę i tak nie ma mocnych. ile byś nie miał światełek to i tak nie wiele poprawi, będziesz tylko lepiej widoczny ;)


i jeszcze odnoście tego czyszczenia... w moto-sklepach, na stacjach benzywonych i supermarketach znaleść można różne mleczka do czyszczenia chromów itp. czasem trafisz na preparat do czyszczenia aluminowych felg w samochodach, ale to nie znaczy, że czyści tylko felgi ;)
Naprawdę.. w głupim auchanie kupić możesz kupe rzeczy do utrzymania motocykla w czystości :)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

tu znajdziecie temat o oksydującym aluminium

http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... php?t=2208.
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
WinCenT

Post autor: WinCenT »

wielkie dzieki za info
na szczescie posiadam paste i filcowa nakladke na wiertare :D takze zobaczymy co z tego wyjdzie

puzniej napisze jakie efekty 8)
Tapir

Post autor: Tapir »

Ahoj! Powróciłem z wypoczynku w WZW Jawor nad Soliną (co mnie kosztowało 450 PLN za zniszczone w przypływie furii drzwi), ale do rzeczy.....
Genialnym środkiem do nabłyszczania polerowanego alluminium jest... uwaga! Płyn do mycia okien z amoniakiem- używam go osobiście po myciu motocykla- natryskuję na polerowane/chromowane powierzchnie i poleruję miękką szmatką.
Co do lampy przedniej- ma ona relatywnie małą średnicę i głębokość, przez to słabo oświetla drogę, ale czegoż nie robi się dla stylu? Wysoko umieszczona i mała przednia lampa sprawia, że Savedż wygląda z przodu mocarnie :twisted: Oprócz wymiany żarówki na "high-endową" nic w sumie z lampą nie robiłem.
Pushkin
Moderator
Moderator
Posty: 912
Rejestracja: czw, 23 lut 2006, 21:55
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wołów
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: Pushkin »

Tapir pisze:(...)co mnie kosztowało 450 PLN za zniszczone w przypływie furii drzwi(...)
ja przerabialem to samo w Kudowie 2 miechy temu - wyważone drzwi i dziura w ścianie :evil: - mnie policzyli 2,5 stówki, ale do rzeczy - co prawda nie jeżdze choper - cruiser, ale ostatnio kombinowałem z żarówami: kupiłem 2xXtra (takie z tęczowo mieniącym się szkłem) firmy Bottari (Xenon - Effect /w. Blue Light) - cena za 2 szt (tylko w komplecie) - 40 PLN - NIE KUPOWAĆ!!! Moim zdaniem nie warte swojej ceny. Kupiłem z tejże firmy H4 z niebieskim szkłem (Super White) - jak za 13 pln za sztukę już lepiej:)

Pozdr.
Pushkin
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, a człowiek swoje moto rozumie.
GS550M KATANA, GSX1200 INAZUMA-wspaniałe wspomnienia->GSX750S KATANA SREBRNA STRZAŁA po grobową deskę & GSX1400 K4 HELLBOY
Kom. 506 171 241
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

panowie nei oszczędzajcie na żarówkach, bo te tanie raz że szybko sie kończą to i tak słabo świecą, ja tylko Philipsa i Osrama uzywam i jeszcze nie narzekałem, a jak kupiłem jakieś koguciki to po 200km padały :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Tapir

Post autor: Tapir »

A-ha zapomniałbym.... mój Savedż (nie wiadomo po co i dlaczego) ma lampę o jeszcze mniejszej średnicy niż oryginalna :shock: Jest produkcji Czeskiej i wchodzą tam takie balonowe żarówki (jak do Fiata 125p), a nie H4. Czy niektóre serie fabrycznie miały takie lampy? Poza ciut mniejszą średnicą i węższą opaską trzymającą szklany klosz do obudowy (opaska w ogóle nie nachodzi na szkło) wygląda identycznie jak oryginalna.
ODPOWIEDZ