Lakierowanie części chrom ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
mario33

Lakierowanie części chrom ?

Post autor: mario33 »

Ja mam jak zwykle odwrotny problem niż wszyscy :)

Czy części pochromowane dadzą się polakierować ? (konkretnie - czarny matowy :) ) Jak się domyślam - wymaga to usunięcia chromu - jak to się robi technicznie ?

Ktoś zna w Wawie dobrą lakiernię części ?
zly1001
Lajtowy Motonita
Posty: 602
Rejestracja: pn, 20 mar 2006, 14:03
Województwo: -
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: zly1001 »

Mario maluje się normalnie wydaje mi się ,tylko że do tego będzie potrzebny specjalny podkład.Pojedz do firm/y (np.sikkens),które dorabiają lakiery na pewno Ci pomogą.Pozdro
GSXF 600, GSXR 750 K5 SPRZEDANY
tel.603 882 822
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kawa »

Trzeba dobrze przeszlifować i odtłuścić, podkład taki jak na metal i na to lakier wymarzony.
PIKUŚ

malowanie chromu

Post autor: PIKUŚ »

Niedawno przerabiałem ten problem u mnie na statku trzeba było pomalować wszystkie elemęty które były chromowane albo za bardzo się swieciły wypróbowaliśmy wszystkie sposoby od matowienia drobnym papierem chromu po jego całkowie zdarcie i ani jeden sposób nie był dobry w pierwszym przypadku farba odpadła po 20 dniach w drugim jakoś się trzymała ale po 2 miesiącach złuszczyła się okazało się że że jest bardzo dobry sposób żeby farba trzymała się chromu trzeba chrom przed położeniem farby tej faktycznej pomalować pomalować farbą epoxydową np epinox 55 nasz polski wyrób z Gdańska Oliwy a później taką jak będziesz chciał dlaczego akurat taką bo w epinoxie są drobiny magnesu i bardzi dodrze przykleja się do chromowanej faktury i drugi sposób jeszcze lepszy pomalować farbą proszkową i wygrzać w piecu daje gwarancje że bardzo dobrze wygląda i jest trwałe w każdych warunkach ,nawet morskich jak będziesz miał problem z epinoxem u mnie na statku jest tego pełno moge ci przysłać. A jeszcze dobre są farby poljuretanowe pełna gama kolorów te można nakładać bezpośrednio na chrom też są bardzo dobre tylko muszą być wygrzane w około 80 C albo troche dłużej poleżeć
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kawa »

Jest tylko jeden problem lakiery samochodowe się tego nie trzymają, są problemy z odparzaniem itp.
Nie rozumiem jednego, dlaczego odpadło po całkowitym zdarciu chromu?
Powinno sie trzymać tak jak na normalnej karoserii przecież to metal.
Uważam, że dla celów ozdobnych wystarczające jest porządne zmatowienie odtłuszczenie, podkuła i bajer lakier macik.

Pozdrawiam
:wink:
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Witam !!
Myślę, że odpadło bo to na STATKU było !!
A Pikuś raczej po Wiśle ani Motławie nie pływa więc soli w powietrzu tyle co w Wieliczce pod ziemią :wink: no i bez podkładu się powłoka "przesoliła" i "odsoliła".
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
PIKUŚ

malowanie

Post autor: PIKUŚ »

MASZ RACJE LECHU SOLI TO W POWIETRZU WIĘCEJ NIŻ W WIELICZCE ALE TE ELEMĘTY AKURAT SĄ W SIŁOWNI OKRĘTOWEJ I ZASOLENIE TAM ŻADNE CHODZIŁO TYLKO OTO ŻEBY POWŁOKO BYŁA TRWAŁA TZN. NIE SCIERAŁA SIĘ I NIE ODCHODZIŁA PRZY WYŻSZYCH TEMPERATURACH I PADŁO TU PYTANIE DZLACZEGO LAKIR ODCHODZI OD WYCZYSZCZONEGO METALU Z CHROMU ANO DLA TEGO ŻE WSZYSTKIE POWŁOKI GALWANICZNE SĄ KŁADZONE W KOMPIELACH GDZIE ZNAJDUJE SIĘ KWAS LUB RÓŻNE ZASADY I NAWET JAK SIĘ ZEDRZE CHROM TO METAL JEST NA TYLE POROWATY ZE ZAWSZE COŚ ZOSTANIE I LAKIER ZAWSZE SIĘ ODPAŻY DLATEGO TRZEBA POŁOŻYĆ PODKŁAD Z EPINOXU LUB POLJURETANU
ODPOWIEDZ