Intruder VL 800C

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Icek73
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: sob, 10 lut 2024, 16:44
Województwo: dolnośląskie
Polubił posty: 2

Intruder VL 800C

Post autor: Icek73 »

Witam . :slightly_smiling_face:
Od lipca zeszłego roku jestem posiadaczem Intruderka więc świeżak ze mnie i mam kilka pytań .Chodzi mi o opony moje są z 2014r. stan powiedziałbym b.d bieżnik też tylko czy nie za stare? Wymienać czy nie?Jeżdzi się dobrze. Poprzedni właściciel przegląd robił w 09.2020 przy przebiegu 24tyś.olej i filtry,płyn hamulcowy,synchronizacja przepustnic,regulacja zaworów,wymiana świec zapł. teraz jest 26,700 wiecej stał niż jeżdził wiec przydało by się wymienić olej i filtry to napewno a co z płynem chłodzącym, hamulcowym plus przewód no i przewód paliwowy czy też do wymiany. Może ktoś coś podpowie. Pozdrowionka
Intruder VL800
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2185
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Intruder VL 800C

Post autor: harpoon »

Cześć...
Moim zdaniem pierwsze rzeczy do zrobienia bezwarunkowo:
  • olej
  • filtry
  • płyn hamulcowy
To są rzeczy, które się wymienia albo po przebiegu, albo po czasie (zależy co wcześniej występuje). Olej co rok, płyny hamulcowe co dwa lata (chłoną wodę)... Świece czy przewody zależnie od stanu. Płyń chłodzący w teorii też powinien być zmieniany co chyba 4 lata maksymalnie, tu bym go zweryfikował po prostu.
Opony wg mnie też do zmiany, niezależnie od grubości bieżnika... Po 10 latach są najzwyczajniej już twardsze i mniej przyczepne...
Inne tematy wedle potrzeb...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Icek73
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: sob, 10 lut 2024, 16:44
Województwo: dolnośląskie
Polubił posty: 2

Re: Intruder VL 800C

Post autor: Icek73 »

Cześć.
Dzięki za wskazówki co i jak . Poczytałem też trochę i trzeba po prostu zrobić to i powymieniać oleje i płyny bezwarunkowo wiec bieżemy się do roboty bo tu już ciepło za oknem.Pozdr.
Intruder VL800
makus
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 438
Rejestracja: wt, 6 sty 2015, 21:03
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 20

Re: Intruder VL 800C

Post autor: makus »

Nie pisane prawo opona w motocyklu 5 lat i na kwietnik
Icek73
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: sob, 10 lut 2024, 16:44
Województwo: dolnośląskie
Polubił posty: 2

Re: Intruder VL 800C

Post autor: Icek73 »

Dzięki za info .Zamówione, właśnie dotarły nowiuśkie Marathony.
A mam pytanko o owiewkę jak powinna być wysokość ?czy to nie ma znaczenia.Jadąc mam pewien dyskomfort moja kończy się akurat na wysokości oczu i muszę się schylać albo podnieść żeby lepiej widzieć(mam 168 wzrostu ).Jak myślicie,może zamienić na mniejszą bo większea bedzie za duża chyba.
Pzdr.
Intruder VL800
kolektor
BS Brother
BS Brother
Posty: 930
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 16:21
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Polubił posty: 1

Re: Intruder VL 800C

Post autor: kolektor »

Jak masz dużą owiewkę to działa jak żagiel i przy większych prędkościach trzepie kierownicą ( u mnie powyżej 180) ale robale nie rozbijają się o kask. Przy niższej szybie jedziesz trochę tak jak na nakedzie.
GSX1100F , GSX1300R teraz VZR1800

tel o6o4 564 923
kotletor@o2.pl
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 348
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Intruder VL 800C

Post autor: sky02 »

Wyrzucić bo z szybą to dziadkowóz ;)

A tak serio to masz za wysoką szybę, przez nią się nie patrzy ona ma rozbić powietrze przed klatką piersiowa.

Musisz wymienić na taka która sięga gdzieś na wysokość brody wtedy będziesz miał maksymalny komfort, widział droge i nadal miał wentylacje w kasku.
Ale jak dla mnie to stylistycznie tragedia i polowa frajdy z jazdy zabrana.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Icek73
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: sob, 10 lut 2024, 16:44
Województwo: dolnośląskie
Polubił posty: 2

Re: Intruder VL 800C

Post autor: Icek73 »

Hej.
Pomyślałem sobie, że narazie ją ściągnę i pojeżdżę zobacze jak to jest bez, w razie co zawsze można założyć lub zamienić na mniejszą. Pozdrowionka
Intruder VL800
ODPOWIEDZ