Intruder 125 filtr powietrza, jeden czy dwa

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Bulaj10
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 4 lip 2023, 14:22
Województwo: pomorskie
Otrzymane Polubienia: 1

Intruder 125 filtr powietrza, jeden czy dwa

Post autor: Bulaj10 »

Witam
Mam pytanie dotyczące filtra powietrza. W motocyklu po obu stronach jest chromowana osłona filtra, pod spodem na zaczepach jest pokrywa filtra. Po jej zdjęciu mam dostęp do kieszeni na wkład filtrujący. Kieszeń po lewej stronie wyłożona jest siatką na której leży wkład filtrujący. Kieszeń po prawej stronie nie ma siatki. Po kupnie motocykla i zdemontowaniu osłon znalazłem wkład filtrujący tylko w lewej kieszeni, prawa była pusta.
W instrukcji obsługi oraz w instrukcji serwisowej mowa jest tylko o wymianie wkładu w lewej kieszeni. W sklepach z oryginalnymi częściami zwykle sugerują ilość zamawianych części, np dwa łożyska przedniego koła. Przy zakupie wkładu filtrującego sugerują zakup pojedynczego.
Jednak znalazłem w Internecie schemat fabryczny na którym są dwa wkłady filtrujące, w lewej i prawej kieszeni.
Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi tę sytuację ? Czy muszę wstawić wkłady filtrujące z lewej i prawej strony ? Czy brak w prawej kieszeni siatki to norma, czy poprzedni właściciel ją usunął ? Jeśli tak to po co ?
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2185
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Intruder 125 filtr powietrza, jeden czy dwa

Post autor: harpoon »

Najpierw avatar z Twoją twarzą, dopiero działanie na forum... Tymczasem zamykam...

EDIT. Zdjecie jest, temat otwarty...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Bulaj10
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 4 lip 2023, 14:22
Województwo: pomorskie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Intruder 125 filtr powietrza, jeden czy dwa

Post autor: Bulaj10 »

Dzięki.
Bulaj10
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 4 lip 2023, 14:22
Województwo: pomorskie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Intruder 125 filtr powietrza, jeden czy dwa

Post autor: Bulaj10 »

Ponieważ nie doczekałem się odpowiedzi, postanowiłem sprawdzić sam.
Rozebrałem układ dolotowy powietrza do gaźnika.
!! Do gaźnika dochodzi tylko powietrze poprzez lewy wlot. Z prawej strony wlot powietrza to atrapa. !!
W związku z tym wkład filtrujący jest tylko potrzebny z lewej strony.
Wątek uznaję za wyczerpany.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5609
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 123
Otrzymane Polubienia: 15
Kontakt:

Re: Intruder 125 filtr powietrza, jeden czy dwa

Post autor: Dany »

No niestety nieliczne są tutaj takie jednostki silnikowe a ich posiadacze mało aktywni.

Fajnie że napisałeś rozwiązanie.
LwG
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Vlad
Podpatrywacz
Posty: 4
Rejestracja: ndz, 7 maja 2023, 11:12
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Legnica

Re: Intruder 125 filtr powietrza, jeden czy dwa

Post autor: Vlad »

Piszę trochę po terminie...
No cóż, jednostka silnikowa raczej nie wzbudza respektu swoją pojemnością i osiągami :grinning: to i zainteresowanie jej problemami niewielkie. Chociaż, problemów tam raczej nie ma. Dla informacji autora wątku, gdyby nie dopatrzył w servis maualu. Pod lewą chromowaną obudową jedynego gąbkowego filtru powietrza, głębiej, pod kolejnym plastikiem znajduje się dodatkowy układ ssania. Jest to ssanie wiskotyczne. Niezależnie od linki ssania na kierownicy, reguluje rozruchową dawkę paliwa zależnie od temperatury otoczenia. To tak informacyjnie czego szukać z lewej strony w układzie dolotowym.
ODPOWIEDZ