VL800 Volusia ustawienie gaźnika

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

VL800 Volusia ustawienie gaźnika

Post autor: Macko77 »

Witam,
Od niedawna mam przyjemność zajmować się podstarzałą Volusią. Moto kupiłem niekomplente i nie uruchamiane. Teraz już wiem, że silnik pracuje bez przeszkód tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju. W gaźniku dysza regulacyjna mieszanki była już przestawiana wcześniej. Była wkręcona prawie do końca, brakuje jej niecałe pół obrotu. Instrukcja mówi, że wstępne ustawienie to trzy obroty wstecz a u mnie to prawie wykręcona dysza. Może ktoś wie jak się ustawia gaźnik. Generalnie silnik pracuje bez problemów ale chciałbym aby pracował poprawnie. Po około pół godziny pracy silnika świece są czarne a tak nie powinno być więć chciałbym się pobawić w ustawianie gaźnika.
Pozdrawiam
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
marian07

Re: VL800 Volusia ustawienie gaźnika

Post autor: marian07 »

https://www.manualslib.com/manual/10423 ... 157#manual

Tu jest bardzo dokładnie opisane co i jak z gaźnikiem, najlepiej po kolei zrobić obsługę całego. Strony tak ok 140 - 160 bodajże. Fajnie bo ze zdjęciami i rysunkami.
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

Re: VL800 Volusia ustawienie gaźnika

Post autor: Macko77 »

Marian, dziękuję za podpowiedź. Bez tej instrukcji pewnie mój moto byłby jeszcze w pieluchach :lol: . Masz rację fajnie jest to tam rozpisane i z tego korzystałem bo rozbierałem gaźnik na części, czyściłem, conieco powymieniałem i złożyłem. Niestety nie ma tam słowa o tym jak ustawić :( Piszą tylko, że jak wykręcasz tę dyszę to wkręć ją do końca i policz obroty co pozwoli ustawić ją w to samo miejsce. Trochę mi nie pasuje jedna sprawa. W tej instrukcji jest podane, że wstępne ustawienie tej dyszy jest 3 obroty wstecz... moja była cofnięta niecałe pół obrotu a trzy to już prawie wypada :shock: i tu są moje wątpliwości. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Jeszcze z tym powalczę metodą prób i błędów.
Pozdrawiam
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
marian07

Re: VL800 Volusia ustawienie gaźnika

Post autor: marian07 »

Ale na pewno robisz : wkręcasz do oporu i potem 3 obroty wstecz? No bo jeśli tak jest to może dysza jakaś inna wkręcona jest, mało prawdopodobne żeby właściwej dyszy przy ustawieniu jak "fabryka nakazuje" już gwint się kończył w gnieździe.
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

Re: VL800 Volusia ustawienie gaźnika

Post autor: Macko77 »

Gwint się jeszcze nie kończy ale jest już luźna. Jeszcze raz sprawdzę bo może masz rację i nie wkręcam jej do końca a potem wykręcę ją trzy obroty i zobaczę jak silnik chodzi. Jak już to zwalczę to postaram się zrobić opis i może inni będą mieli pomoc.
Pozdrawiam
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
marian07

Re: VL800 Volusia ustawienie gaźnika

Post autor: marian07 »

ważne żeby były właściwe: podkładka, oring i sprężynka, wtedy to w miarę dokładnie, szczelnie i stabilnie siedzi. (szczelność chyba najważniejsza)
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

Re: VL800 Volusia ustawienie gaźnika

Post autor: Macko77 »

Witam,
Temat chyba do zamknięcia. Sprawdzałem różne ustawienia i wygląda, że to co było na początku jest najlepsze. Silnik pali "na dotyk", temperaturę łapie w miarę szybko a i świece koloru kawa z mlekiem. Pewnie ktoś przede mną coś pozmieniał i teraz już trzeba z tym żyć.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
ODPOWIEDZ