Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
papi
Głaszczący Kanapę
Posty: 36
Rejestracja: wt, 30 paź 2018, 22:15
Województwo: podkarpackie

Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: papi »

Witam

Panowie mam duży problem z obrotami wszystko co możliwe zrobiłem a ich dalej niema.
Sprawa wygląda tak aby motor trzymał obroty śrubką wolnych musi byc wkręcona min do połowy - wtedy obroty są ale jak dodam troszkę gazu motor idzie o drazu na ok 4-5 tys obr i tak stoi.
Wiec śrubka cofam powoli ale niestety jak zbliżam się do 1,5 - 2 tys . Motor zgaśnie. Można jechać lecz w moim odczuciu słabszy a świeca po odkręceniu czarna
I tak w koło. A oto co zmieniałem:
- świece oczywiście, benzyna, filtr powietrza
- Próba na 3 gaźnikach - podobne objawy
- moduł zapłonowy sprawdzone dodatkowo 2 szt
- Kompresja jest
- Wymieniony regulator napięcia (poprzeni ładował 13v teraz jest ok 14 v)
- lewego powietrza przy króćcu nie łapie
Jedno co mnie zastanawia (ale u kumpla było podobnie) jak kręcę dłuższą chwilę rozrusznikiem i sprawdzam iskrę na świecy to widzę ze iskra jest ale momentami jakby jej nie było chwilami - ale to chyba ma tak być(proszę sprawdźcie u sibie czy tak macie)
Nie mam pomysłu już co sie mogło stać:(
Stasiunioziom40
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 15 paź 2018, 15:02
Województwo: lubelskie

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: Stasiunioziom40 »

Jak masz założoną pokrywę od filtra powietrza ? wylotem do tyłu ? jeśli tak do ustaw do dołu, moto ma lepszego kopa. U mnie problemem z obrotami była membrana w gaźniku, posiadała dziurkę , sprawdź u siebie w jakim jest stanie. Też bawiłem się obrotami, zatrzymywały się na 4 tysiącach i dopiero śrubką od gaźnika mogłem zbić do dołu
papi
Głaszczący Kanapę
Posty: 36
Rejestracja: wt, 30 paź 2018, 22:15
Województwo: podkarpackie

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: papi »

Stasiunioziom40 pisze:Jak masz założoną pokrywę od filtra powietrza ? wylotem do tyłu ? jeśli tak do ustaw do dołu, moto ma lepszego kopa. U mnie problemem z obrotami była membrana w gaźniku, posiadała dziurkę , sprawdź u siebie w jakim jest stanie. Też bawiłem się obrotami, zatrzymywały się na 4 tysiącach i dopiero śrubką od gaźnika mogłem zbić do dołu
Tak wylotem do tyłu. Membrany wymieniałem, gaźniki również, cały czas to samo jakieś czary - śrubką kręciłem od składu mieszanki niewiele to dawało:(
Cewkę z kablem fajką wymieniłem impulsator również (mam zapłon bateryjny). A możliwe jest ze ten magnes na kole magnesowym co daje sygnał do impulsatora jakoś się wymagnesował czy coś ?
Cos mi ta iskra nie odpowiada (stawiam motor w ciemnym miejscu wykrecam swiece kręce rozrusznikiem - iskra jest ok a po chwili na chwike znika całkowicie mimo ze rozrusznik kreci), ale u kumpa widziałem podobnie a jemu GN działa ok
Stasiunioziom40
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: pn, 15 paź 2018, 15:02
Województwo: lubelskie

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: Stasiunioziom40 »

Może zainwestuj w świećę irydową, spróbuj wylot filtra powietrza skierować do dołu, ponadto jak sprawdzałeś szczelność połączeń ? też miałem kiedyś problem z lewym powietrzem przy gaźniku i moto nie chciał się wkręcać na obroty i nie miał siły. Ta membrana to oryginał ? czy chiński zamiennik ?
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: osama »

a linkę gazu sprawdzałeś? bo jak dla mnie, to tu na początek należy szukać powodów "idiotycznego" zachowania twego moto
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
papi
Głaszczący Kanapę
Posty: 36
Rejestracja: wt, 30 paź 2018, 22:15
Województwo: podkarpackie

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: papi »

osama pisze:a linkę gazu sprawdzałeś? bo jak dla mnie, to tu na początek należy szukać powodów "idiotycznego" zachowania twego moto
Sprawdzałem linka działa OK
papi
Głaszczący Kanapę
Posty: 36
Rejestracja: wt, 30 paź 2018, 22:15
Województwo: podkarpackie

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: papi »

Stasiunioziom40 pisze:Może zainwestuj w świećę irydową, spróbuj wylot filtra powietrza skierować do dołu, ponadto jak sprawdzałeś szczelność połączeń ? też miałem kiedyś problem z lewym powietrzem przy gaźniku i moto nie chciał się wkręcać na obroty i nie miał siły. Ta membrana to oryginał ? czy chiński zamiennik ?
moto sprawdzane na 2 gaźnikach Mikuni ja tez mam Mikuni z ta wtyczką z boku. Membrany raczej chińczyki za ok 20 zl. Króciec założyłem nowy oring + silikon.
Świecę irydową mam w simsonie ale to inny gwint wiec nie wkręcałem ale zobaczyłem czy iskra sie podobnie zachowuje (tzn. czy czasami zanika) to jest to samo.
bielluk
Podpatrywacz
Posty: 6
Rejestracja: pt, 14 wrz 2018, 15:58
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Łódź/Londyn

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: bielluk »

Ewidentnie nie jest to wina gaźnika skoro na trzech różnych pracuje w taki sam sposób. Jak napisał Osama, objawy takie jakby linka się blokowała, ale skoro jest nowa to jest ok. Ja bym się przyczepił do iskry. Ona nie powinna tak sobie zanikać. Spróbuj odkręcić fajkę świecy i zmierz długość iskry na samym przewodzie. Iskra powinna być dłuższa jak 1,5cm i dosyć gruba.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: osama »

linka, pancerz, rollgas - wszystko co ma związek z podnoszeniem przepustnicy, a jak nie, to zawory / lewe powietrze - innej opcji nie ma
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
papi
Głaszczący Kanapę
Posty: 36
Rejestracja: wt, 30 paź 2018, 22:15
Województwo: podkarpackie

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: papi »

osama pisze:linka, pancerz, rollgas - wszystko co ma związek z podnoszeniem przepustnicy, a jak nie, to zawory / lewe powietrze - innej opcji nie ma
Linka odpada gaźnik cofa sie elegancko - no nic dałem głowice do roboty - gość popatrzył i stwierdził ze zawory napewno trzymają z tego co widzi na szybko, zapytał tylko czy oleju mi nie bierze.
No zobaczymy jak zrobi i założę.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: osama »

dziwy straszne panie, dziwy
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
papi
Głaszczący Kanapę
Posty: 36
Rejestracja: wt, 30 paź 2018, 22:15
Województwo: podkarpackie

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: papi »

Heja

Doradźcie proszę czy tutaj powinien być na pewno silikon uszczelniający (czerwone linie )jak będę zamykał głowice.
Kolejne zdjęcie ukazuje rozrząd jak rozebrałem zobaczcie proszę czy było OK - czy czasem jeden ząbek w lewo by nie należało?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: osama »

- Tak, ma tam być silikon
- jeżeli tłok jest w górnym martwym, to rozrząd masz OK
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
papi
Głaszczący Kanapę
Posty: 36
Rejestracja: wt, 30 paź 2018, 22:15
Województwo: podkarpackie

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: papi »

osama pisze:- Tak, ma tam być silikon
- jeżeli tłok jest w górnym martwym, to rozrząd masz OK
Dziękuje za odpwoiedź
miron
Głaszczący Kanapę
Posty: 44
Rejestracja: pn, 1 sty 2018, 21:06
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Gn 125 wolne obroty - poddaje sie

Post autor: miron »

Jeżeli jesteś pewien ,że nie ciągnie lewego powietrza to przedmuchaj po prostu dysze wolnych obrotów
bo to jest typowy objaw zatkanej dyszy. No chyba ,że widziałeś tamte gażniki pięknie pracujące w innych moto.
ODPOWIEDZ