Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Sebastian

Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Sebastian »

Witam, szukałem na forum podobnego tematu ale nie znalazłem. Opowiem o co chodzi i może ktoś z was znajdzie rozwiązanie mojego problemu. Wczoraj miałem przygodę z moim S83 odpaliłem moto przejechałem 50 km postawiłem na parkingu. Po 2 godzinach odpaliłem ponownie i chciałem wracać a tu nagle motocykl zgasł tzn całkowicie (jakby ktoś odłączył akumulator) oczywiście sprawdziłem kable, bezpieczniki i to co mogłem, potem zadzwoniłem po lawetę. Po przyjeździe do domu wkładam ponownie kluczyki do stacyjki ( godzina 1 w nocy a o 5:00 pobudka do pracy :( ) ożył. Nawet nie wiem od czego mam dzisiaj zacząć. Proszę o pomoc bo nie wiem czy to jakaś błahostka (może jakiś elektromagnes w przekaźniku się zawiesza, złamany kabel ....) czy może coś poważniejszego, aż strach gdzieś wyjechać.
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2186
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: harpoon »

Sebastian pisze:Witam, szukałem na forum podobnego tematu ale nie znalazłem. Opowiem o co chodzi i może ktoś z was znajdzie rozwiązanie mojego problemu. Wczoraj miałem przygodę z moim S83 odpaliłem moto przejechałem 50 km postawiłem na parkingu. Po 2 godzinach odpaliłem ponownie i chciałem wracać a tu nagle motocykl zgasł tzn całkowicie (jakby ktoś odłączył akumulator) oczywiście sprawdziłem kable, bezpieczniki i to co mogłem, potem zadzwoniłem po lawetę. Po przyjeździe do domu wkładam ponownie kluczyki do stacyjki ( godzina 1 w nocy a o 5:00 pobudka do pracy :( ) ożył. Nawet nie wiem od czego mam dzisiaj zacząć. Proszę o pomoc bo nie wiem czy to jakaś błahostka (może jakiś elektromagnes w przekaźniku się zawiesza, złamany kabel ....) czy może coś poważniejszego, aż strach gdzieś wyjechać.
Kilka lat temu miałem dokładnie ten sam kłopot w swoim VS1400 (starszy brat S83). Powodem był... padnięty akumulator. Najprawdopodobniej czasem pojawiało się w nim zwarcie czy coś w tym rodzaju i gubił całkowicie prąd. Nie było reguły, raz palił i chodził, a raz potrafił zgasnąć w czasie jazdy. Na sam koniec nawet odpalenie na kablach z innego aku nic nie dawało, bo po odpaleniu moto na kablach po ich odłączeniu moto od razu gasło. Dobrze by było, gdybyś mógł na kilka dni pożyczyć inny akumulator i potestować. U mnie po wymianie problem znikł bezpowrotnie.
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Sebastian

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Sebastian »

A co z regulatorem napięcia tam też szukać?
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2186
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: harpoon »

Tego niestety nie wiem, nie znam się za bardzo na elektryce. Napisałem moje własne doświadczenia, gdzie wymiana aku rozwiązała problem. Jakby nie patrzeć nawet dwukrotnie. W obecnym moto miałem podobną sytuację - aku naładowane, jadę kilkanaście km, gaszę moto i za kilka minut nie chce odpalić, zachowuje się jakby miało padnięte aku. Odpalam z kabli, znów jadę kilka km, gaszę i ponownie odpalam bez problemów. Zmieniam aku na nowe i zapominam o problemach.
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Sebastian

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Sebastian »

Jaki aku pupić 12V 14ah 230A?
Sebastian

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Sebastian »

?
Pastor
Zmieniacz Żarówek
Posty: 143
Rejestracja: czw, 22 mar 2007, 06:23
Województwo: -
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Pastor »

Sebastian pisze:A co z regulatorem napięcia tam też szukać?

Jak odpalisz motocykl to zmierz napięcie ładowania regulatora. Jeśli chodzi o akumulator to 14-tka jest dosyć wybredna - aku musi być w bdb. kondycji. A z tym bywa różnie szczególnie na początku sezonu po zimie. Do tego zdarzają się defekty nawet w nowych akumulatorach. Jaki konkretnie kupić? Z jak największym prądem rozruchowym - ograniczeniem są wymiary skrzynki na aku w motocyklu.
Oczyść klemy oraz punkty masowe - ten główny (-) z aku do silnika (z prawej strony).

pzdr.
CENTROWANIE KÓŁ, SERWIS ZAWIESZEŃ
PASTOR GARAGE
Sebastian

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Sebastian »

Ok już po wszystkim. Aku wymieniony i co? I kurde nic ... (w sumie to mam nowy akumulator) Tak jak podejrzewałem padł regulator napięcia. Wymieniłem na nowy no i można wreszcie wypuścić się na jakąś trasę. Nie ma to jak przygotowania do sezonu $$$.
Pastor
Zmieniacz Żarówek
Posty: 143
Rejestracja: czw, 22 mar 2007, 06:23
Województwo: -
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Pastor »

No, trzeba było zmierzyć ładowanie. Wystarczy zwykły miernik z marketu za 15zł i 2 minuty i naprawa wyszłaby nieco taniej ;)
CENTROWANIE KÓŁ, SERWIS ZAWIESZEŃ
PASTOR GARAGE
Sebastian

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Sebastian »

A co do ładowarek / prostowników to możecie coś polecić?
Sebastian

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Sebastian »

Witam, ponownie nie wiem co jest grane ale problem wrócił znowu brak ładowania i co mnie dziwi na odkręconym gazie ładowanie spada do 12V a jak puszczam to rośnie do 14V ale tylko chwilowo oddałem moto do mechanika i się zobaczy. Jakieś pomysły?
ricorro

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: ricorro »

Prawdopodobnie PADŁ CI REGULATOR miałem identyczne objawy daj jakiś zamiennik za grosze żeby ilość pinów się zgadzała. poczytaj sobie

http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... =5&t=20252

Jak będziesz jeździł na nowym i napięcie będzie spadało poniżej 10,5V przy braku ładowania zarżniesz również nowy :D
Sebastian

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: Sebastian »

No właśnie w tym rzecz, że to już jest nowy. :(
ricorro

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: ricorro »

a Tofiemu padł NOWIUTKI REGULATOR ORYGINAŁ ZA ponad 700 stów i założył za 19 zł jak widzisz w poście ?
A z akumulatorem nowym może nic się nie stało . Takie rozładowywanie szczególnie mu nie służy ale daj nowy Reg i ma śmigać!
mroowa
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 399
Rejestracja: pn, 9 mar 2009, 12:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Suzuki Boulevard S83 VS1400 Elektryka !!!

Post autor: mroowa »

Należy sprawdzić napięcie trzy fazowego alternatora, napięcie międzyfazowe powinno mieć od 25 do 60/65V AC, no chyba że temat już nie aktualny bo mechanior ogarnoł
VS1400
MOD BIKE CHOPPERS
SERWIS MOTOCYKLOWY CUSTOM

Sosnowiec ul. Braci Mieroszewskich 9a.
KONTAKT: Piotr (mrówa) tel. 500-369-396,
www.modbikechoppers.pl
https://www.facebook.com/pages/MOD-BIKE-CHOPPERS/150337395046537
ODPOWIEDZ