Pytanie do właścicieli Volusia 800, C 800,M 800.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Kawa
BS Brother
BS Brother
Posty: 267
Rejestracja: pt, 1 kwie 2005, 21:58
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie do właścicieli Volusia 800, C 800,M 800.

Post autor: Kawa »

Czy silniki waszych motocykli maja czysty niczym niezakłócony
dźwięk :D czy jednak dochodzą z ich wnętrza jakieś drobne stukania, którymi nie należy sie przejmować. A dokładnie chodzi mi o drobne stukanie dochodzące z okolić tylnej części silnika wzmagające sie przy obciążeniu, np. przy ruszaniu. Dźwięk ten zanika po wejściu w wyższe obroty.Za informacje serdeczne dzięki.

Pozdrawiam
pepe570

Post autor: pepe570 »

Hm,
mam M800 nie słyszałem nic podejrzanego w silniku ale jutro posłucham i przekażę wrażenia.
PS obaj jesteśmy z W-wy jak chcesz to możemy sie umówić i posłuchasz sam :)
mario33

....

Post autor: mario33 »

pepe jak będzie prezentacja dla Kawy - to mnie dopisz też jako uczestnika. rozważam zakup M800.
pancer

Post autor: pancer »

Trudno powiedzieć ogólnie wszystkie widlaki (V), mają charakterystyczne dudnienie. Ale żeby coś u mnie stukało to raczej nie.
Być może trzeba maszynę poddać regulacjom, a dokładnie zawory, to one nieraz hałasują.
Oby to nie było nic poważneg.
Powodzenia. :wink:
Gradus

Post autor: Gradus »

Witam;

Właśnie miałem zadać takie samo pytanie. Moja Volusia też lekko "cyka" od czasu do czasu - nie zauważyłem związku ani z obrotami, ani z obciążeniem silnika - po prostu coś tam sobie cyka, czasem postukuje delikatnie - kiedy chce. Sprawdziłem zawory na wszelki wypadek - wszystko OK. Jeździ już tak 2 lata i nic jej sie nie dzieje,a jeździ świetnie, wiec kłade na to lage :D . A tak na poważnie, to coś mi sie zdaje, że te hałasy może powodować napinacz łańcucha rozrządu natomiast tutejsi amerykańscy mechanicy twierdzą, że jest OK i "tak ma być". Tak czy tak - na razie nie mam czasu, ale kiedyś se to sam zbadam dokladnie :)

Pozdrawiam

Gradus - USA
'03 VL800 Volusia
ODPOWIEDZ