dzikus jest mały?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2186
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: dzikus jest mały?

Post autor: harpoon »

mir pisze:Polerowane aluminiu fajnie wygląda na początku tak samo jak znal używany do klamek jednak po niedługim czasie efekt pójdzie w czort polerowałem kiedyś CZ-tę było super po paru miesiącach tragedia
Mir, pozwolisz że zdecydowanie się z Tobą nie zgodzę. Nie porównuj aluminium na CZ do aluminium stosowanego na naszych moto... To jest zdecydowanie całkiem inne, to stare z Twojej historii jest bardziej ameliniowe niż aluminiowe...
Ale do rzeczy, miałem polerowane dwa moto, pierwszym Intruzem latałem 3 lata, obecny właściciel lata kolejne 3 i NIC SIĘ NIE DZIEJE !! !! Później miałem dwa lata VZR'a, w którym też większość gratów była polerowana... Obecny właściciel lata drugi sezon.... I co ?? Absolutnie dokładnie to samo - zero straty efektu.
Zaraz napiszesz, że pewnie nic innego nie robiłem, ja i obecni właściciele, jak polerowanie... Otóż wyprzedzę to stwierdzenie, myłem moto normalnie myjką ciśnieniową, gąbką i szamponem samochodowym... Jeździłem w różnych warunkach, słońcu i deszczu, jak miałem wenę, to MAX 2 razy do roku przetarłem te elementy pastą AUTOSOL i przez cały ten czas (przypominam - VS1400 jest po polerce już 6 lat, widuje się z jego włascicielem od czasu do czasu) polerki wyglądają, jakby były robione w zeszłym tygodniu... Więc zdecydowanie polecam takie działania, koszt niewielki, frajda i efekt absolutnie wskazany i satysfakcjonujący...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
franio123

Re: dzikus jest mały?

Post autor: franio123 »

połysk jest cały czas po tej polerce. jak zabrudzę to wycieram szmatką z tą pastą.

może ktoś będzie wiedział:
odpalałem motor po pracy jak zawsze. odpalił, ale zaraz gasł. i tak kilka razy. w końcu zaskoczył, ale chodził bardzo kulawo. jak przegazowałem gasł. tak samo jak wyciągnąłem ssanie.w końcu odpalił i po jakimś czasie dopiero wszedł na obroty i mogłem jechać. więcej nie zdarzyło mi się to ale teraz odpalam z duszą na ramieniu. co to mogło być?

kupiłem świece z katalogu dpr8ea-9. czy muszę ustawić przerwę, czy już jest ustawiona dobrze. może głupie pytanie ale nie mam szczelinomierza.
Owczar
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: sob, 2 sie 2014, 16:30
Województwo: małopolskie

Re: dzikus jest mały?

Post autor: Owczar »

Ja zawsze kiedy silnik jest zimny odpalam na ssaniu, dopiero jak motor się rozgrzeje zrzucam sanie i jadę, może po prostu silnik jeszcze zimny albo za niskie obroty ustawione. Czasami może być paliwo lewe,różnie bywa, może bracia coś powiedzą, bo ja tam mechaniki za bardzo nie rozgarniam, ale z posta wyczytałem, że odpalał go pan bez ssania i wrzucał na zaraz obroty, będzie przygasał to chyba normalne (możliwe, że źle zrozumiałem) jeśli źle zrozumiałem to nie wiem pomyślałbym, ze może jeszcze ustawienia mieszanki. Niech wypowie się ktoś kompetentny, ja tak tylko wróżę z fusów. W każdym razie na zimnym silniku niech chodzi trochę na ssaniu póki się nie zagrzeje.
LS 650 Savage '98
Łyssy

Re: dzikus jest mały?

Post autor: Łyssy »

Jak dla mnie to masz pewnie chrzczoną wachę.
franio123

Re: dzikus jest mały?

Post autor: franio123 »

wymieniłem świece. stara była cała czarna. lepiej zapala, jakby żwawszy był teraz i częściej strzela z rury po wymianie. olej zmieniłem na mineralny motula i silnik wyciszył się. stary olej lał się jak woda. byłem u mechanika i powiedział że po sezonie można by zajrzeć do silnika. nie wiem tylko jakie koszty mogą być. czy jak się rozbierze silnik to robić remont całego czy tylko to co potrzeba?
marian07

Re: dzikus jest mały?

Post autor: marian07 »

Owczar, my tu wszyscy z jednej bajki motocyklowej - wiek się nie liczy więc lepiej walić otwartym tekstem po imieniu.
franio123

Re: dzikus jest mały?

Post autor: franio123 »

zawsze czyszczę moto szmatką, ale teraz złapał mnie deszcz nad jeziorem i mam cały uwalony błotem. czy mogę opłukać go karcherem na myjni?
koła myślę że na pewno można, ramę chyba też, ale nie wiem jak silnik. do jeziora prowadzi 4 km polnej drogi, która zamieniła się w błotnistą bryję.
cross by miał ciężko :)
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6421
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: dzikus jest mały?

Post autor: KROPEK »

Moto masz z czekolady ?? Czemu kolega nie dobił do nas karkówka była pyszna i poznać się wypada !!
Pozdro
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
franio123

Re: dzikus jest mały?

Post autor: franio123 »

jak tylko będzie okazja i czas to chętnie się z Wami wybiorę. jednak z czasem u mnie krucho bo żona pracuje w większość weekendów a mamy trójkę dzieciaków i nie mogę ich zostawić samych na dłużej. godzinkę, dwie to max bo potem się pozabijają :) z kolei jak moja ma wolny weekend i jest ładna pogoda to jedziemy nad jezioro gdzie mamy swój camping. może dla tego też kupiłem motor bo jest tylko dla mnie. nikt ze mną nie jeździ i mogę zamknąć się sam w garażu w spokoju pieszcząc dzikusa. pozdro.
franio123

Re: dzikus jest mały?

Post autor: franio123 »

hey. teraz przyszła kolej na polerowanie owiewki. rozważałem już kupno nowej, ale spróbuję ją odratować. nie jest mocno porysowana, ale ma takie drobniutkie ryski i trochę zmatowiała. trafiłem w necie na pasatę xerapol. koszt 40zł. podobno działa. może ma ktoś doświadczenie z tą pastą lub ma inny sprawdzony sposób. jeśli nie to ja opiszę efekt jak ją spoleruję. mam nadzieję że się uda.
franio123

Re: dzikus jest mały?

Post autor: franio123 »

może ktoś będzie chciał odnowić szybę to polecam tą pastę. wypróbowałem, efekt znakomity. Owiewka jak nowa. Polerowałem też szybkę w kasku i dałem też koledze wypróbować na ścigaczu. też pomogła.
Pastor
Zmieniacz Żarówek
Posty: 143
Rejestracja: czw, 22 mar 2007, 06:23
Województwo: -
Lokalizacja: Wrocław

Re: dzikus jest mały?

Post autor: Pastor »

franio123 pisze:Polerowałem też szybkę w kasku i dałem też koledze wypróbować na ścigaczu. też pomogła.
Ale z polerowaniem szyby w kasku to ostrożnie bo występuje czasem na szybach warstwy/powłoki ochronne na szybie i zejdzie po polerce (albo pozostaną łaty i przecierki).
CENTROWANIE KÓŁ, SERWIS ZAWIESZEŃ
PASTOR GARAGE
franio123

Re: dzikus jest mały?

Post autor: franio123 »

kupiłem w końcu tłumik pusty, choć w środku ma jakieś jakby korytka dla spalin. i żałuję... że nie zrobiłem tego wcześnie!. dźwięk porażający. słychać go z kilkuset metrów chyba a ludzie z chodników uciekają przerażeni :) jest bas i większa moc moto. będę musiał tylko wymyślić jakąś osłonę łączenia tłumika bo oryginalna się nie nadaje bo nowy tłumik jest cieńszy.
myślę jednak że na bank zabrany dowód będzie przy kontroli. ale teraz dopiero jest przyjemność z jazdy. cena niska a wykonanie super. zobaczymy jak zachowa się z czasem.
a oto on:
http://allegro.pl/wydech-tlumik-choper- ... 34751.html
franio123

Re: dzikus jest mały?

Post autor: franio123 »

jako że umówiony byłem z mechanikiem pod koniec sezonu żeby zobaczyć co tam w moim dzikusie stuka, więc zaprowadziłem.
po rozebraniu okazało się że do wymiany tłok, konieczny szlif i mechanik mówił że jakaś dźwigienka w głowicy ma wżery i warto by ją wymienić. co to za dźwigienki to nie wiem co to jest bo nie oglądałem jej jeszcze. Koszta będą, oj będą :( przy okazji ponoć warto wymienić gumki zaworowe. czy warto jeszcze coś zrobić jak już jest tak daleko?
mechanikowi podpada tłok, który był bo według niego jak by był nie od tego silnika a podpasowany i porypał cylinder. stuki były po pukał górą. jakaś rzeźba była ponoć. czy tłoki różnią się czymś powyżej 95r bo na allegro tylko podają do 95r właśnie a mój jest z 98.
nie planowałem takiego wydatku przy zakupie moto.
Owczar
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: sob, 2 sie 2014, 16:30
Województwo: małopolskie

Re: dzikus jest mały?

Post autor: Owczar »

Ta dźwigienka to "dźwigienka zaworowa" Koszt takiej to ok 200-300zł nowa w serwisie. Co do tłoka wątpliwe aby się zmienił. Suzuki do tej pory na przestrzeni lat w savag'u zmieniło tylko kierunki, kierownice i kilka szmerów bajerów o ile się orientuję ale co do tłoka dopytaj jeszcze ale bardzo wątpliwe.
LS 650 Savage '98
ODPOWIEDZ