Rozrząd, pas napędowy.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
HOSS

Rozrząd, pas napędowy.

Post autor: HOSS »

W jaki sposób określić stopień zużycia łańcucha rozrządu w Savage.
Czy jest możliwe określenie stopnia napięcia pasa napędowego bez specjalnego przyżądu.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

pas napędowy prawie wogóle się nie naciąga, jeżeli przez cały swój czas życia naciągnie się o 1cm to dużo, przyżąd o którym mówisz służy do kontroli napięcia pasa, która musi być bardzo dobrze wykonana ( w przeciwieństwie do łańcuchów gdzie wystarczy na oko 5cm luzu) tutaj ma być ugiącie ok 1-1,3 cm przy nacisku 5 kg w miejscu gdzie na wachaczu od spodu jest taka blaszka przyspawana z otworkiem (tam się mocuje przyżąd ów. Dodatkowo tylne koło trzeba ustawiać bardzo w osi - precyzja z suwmiarką w ręce - będzie wtedy pewność że pas nei zgrzypi i że będzie miał dłuższą żywotność. Co do zużycia samego pasa to sprawa troszkę trudniejsza do oceny, średnio pas wytrzymuje 30000 km, 40K to już jest do wymiany nawet jak jeszcze trzyma, mi strzelił po 34K km, jeżeli pas ma pęknięcia poprzeczne po zewnętrznej stronie, pomiędzy małymi karbami które się tam znajdują to możesz się liczyć że jego dni są już policzone, zęby będą prawie ciągle wyglądały jak nówki, ale właśnie te pęknięcia są wyznacznikiem

co do rozrządu to jedyny sposób to zdjąć prawy dekiel silnika i zobaczyć jak bardzo wyszedł napinacz - innej możliwości nei ma


:D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
jajo

Post autor: jajo »

żeby poznać rzeczywisty stan pasa napędowego, należałoby go zdjąć i mocno ponaginać - wtedy wyjdą ewentualne pęknięcia, których nie widać na pasie zamontowanym na motocyklu (w miejscach gdzie jest prosty i na kole pasowym, które jest dość pokaźnych rozmiarów :lol: )
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

na kole pasowym wystarcza zobaczyć, bo jak tam już widać pęknięcia to kapa :P a dwa że pasa zębatego nei wolno zginać bardziej niż wynici szerokość jednego modułu danego pasa (tj. szerokość od poczętku zęba do początku następnego )
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
HOSS

Post autor: HOSS »

Na forum pojawiła się wzmianka o polskiej firmie produkującej pasy o takich samych parametrach, czy ktoś to sprawdzał?
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

ja niestety nie sprawdzałęm tego, sam zanim dostałem te info kupiłem pas w usa :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
PIKUŚ

psy napędowe

Post autor: PIKUŚ »

Jest pare firm w polsce kture robią na wymiar pasy napędowe ja taką znalazłem w Poznaniu robią pasy o szerokości od 5mm do 70 mm o róznym skoku zęba calowym lub metrycznym naj lepiej wysłać im kawałek pasa i taki sam zrobią nawet koleś mnie się pytał jaki ma być kolor ale jet mały problem te pasy nie wiadomo jak długo wytrzymają bo są stosowane do różnych maszyn przemysłowych i przenoszą stałe obcążenia a przy motocyklu to obcążenie jest różne szczególnie podczas ruszania. Ja znalazłem alternatywe dla saważa a jest to łańcuch w niemczech oglądałem zestaw dwuch zębatek i łańcucha za za 188euro http://www.savageshop.de/ to jest strona na której można coś więcej się dowiedzieć o tej alternatywie znam kolesia który już tak jeżdzi i sobie chwali ten patent Jeszcze jedno znalazłem firmę za pomocą której można zrobić zakupy w każdym sklepie internetowym w USA już ją sprawdziłem jest OK kupowałem do mnie na statek uszczelki do pomp wodnych przyszły w ciągu siedmiu dni jak znajde ich adres to podam zainteresowanym na pw lub mail.
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

łańcuch konkretny, no ale jak to wygląda aby Savage był napędzany łańcuchem a nei pasem :? :(

jak możesz to daj adres tej firmy co z USA przywożą :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
ODPOWIEDZ