Muzyka dla uszu a zdrowie

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Off Road, Quad, Skuter, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Jacek

ODPOWIEDZ
Di@beł
Zmieniacz Żarówek
Posty: 77
Rejestracja: pn, 24 lut 2014, 05:08
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Dalków
Kontakt:

Muzyka dla uszu a zdrowie

Post autor: Di@beł »

Słuchajcie, lubię pojechać w las na swojej DR-ce by tam podnieść poziom adrenaliny we krwi :D chyba to rozumiecie. Właściwie rozchodzi się o ten pierwszy wyraz w moim temacie, tak chodzi mi o słuch. Wiadomo że lubimy dźwięk swojego motocykla (z uśmiechem na twarzy) lecz są osoby którym to przeszkadza.
Wracając z mocno energicznej przejażdżki, pewna pani wymachując górnymi kończynami :mrgreen: nerwowo zwraca mi uwagę że jadę jak wariat i hałasuję (jechałem na 5 biegu z lekkim gazem). Oznajmiła że dzwoni na policję i takie tam. Konkretnie, w ogóle nie przejmuję się tą kobietą ponieważ wiem że nie zawiniłem, będę wracał do domu inną drogą. Moje przemyślenie które uświadomiło mi że dokuczam uszom tej pani, przez co ją rozzłościłem odbiło piłeczkę i zadało mi pytanie: A co z moimi uszami? Na co dzień pracuję jako maszynista lokomotywy, używam ochronników słuchu. Pytam więc was co sądzicie o jeździe motocyklem z ochronnikami słuchu? np. stopery do uszu. No ten temat chciałbym poruszyć a tyle wam piszę o babci i bla bla bla ... deszcz pada za oknem, motocykle w garażu a ja :cry:
Ludzie ci myślą, że myślą, i te bezmyślne stworzenia stają się wyroczniami decydującymi o życiu tych nielicznych, którzy myślą naprawdę.

Di@beł

DR350, Freewind650
Macias
BS Brother
BS Brother
Posty: 2030
Rejestracja: śr, 8 mar 2006, 21:12
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Straszyn SUZUKI Squad

Re: Muzyka dla uszu a zdrowie

Post autor: Macias »

myślę że temat do ogólniaka a nie tylko off-road.
Wiem że część osób używa stoperów do codziennej jazdy - ja nie mam aż tak głośnego wydechu :) .
Kiedy siedze na maszynie, totalny czuje luz...

MZ ETZ 251
Bandit 600N '98-sprzedany
SV 1000S '03 + Yoshi TriOwal-sprzedany
Hayabusa K8 + TwoBrothers-sprzedany
Hayabusa K9-sprzedany
kom: 505-173-368.
Shaman
BS Brother
BS Brother
Posty: 1159
Rejestracja: pt, 26 sie 2011, 15:19
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Racot
Polubił posty: 2

Re: Muzyka dla uszu a zdrowie

Post autor: Shaman »

Ja przy wypadach w teren latam bez stoperów jakoś głośność wydechu mi nie dokucza z pozycji kierowcy. Ale jadąc za mną dłuższą chwilę może to być uciążliwe. BOS raczej nie łapie się w normie dB. :twisted:

Na szosie w większości latam bez. Bardziej szum wiatru mi przeszkadza jak wydech i na dłuższe trasy zakładam stopery. :)

Ale ja mogę być już lekko przygłuchy ze względu na hałas w pracy. ;)

Pozdro.
Odważni nie żyją wiecznie.... za to ostrożni nie żyją wcale.
------------------------
Suzuki GSX650F <-> DR-Z400E <-> XVS1300 <-> XVS650
------------------------
GG: 1500659
kom. 609 895 692
Jacek
Moderator
Moderator
Posty: 1715
Rejestracja: ndz, 5 lis 2006, 20:13
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Muzyka dla uszu a zdrowie

Post autor: Jacek »

Stopery i owszem ale na asfalcie. Nie w offie! Nie wyobrażam sobie jazdy w stoperach po poligonie o torze motocrossowym nie wspominając.
Jak usłyszeć co się dzieje z obrotami przy wyskokach (jak szybko tylne koło sie kręci) co ma wpływ na nachylenie motocykla w locie jak i na lądowanie. (Gazem i hamulcem reguluje się nachylenie motocykla.)
Jak usłyszeć czy koło odgarnia jeszcze żwir czy już trzyma? Jak usłyszeć trzepotanie łańcucha przy zablokowanym kole (potrzeba wysprzęglenia), jak usłyszeć czy nie jadę na zbyt niskim biegu, (walenie po zaworach) itd. To są tak oczywiste rzeczy w offie, że nie wyobrażam sobie jazdy w stoperach.
Może jakiś mistrz ...
RM-Z 250 + GM500
tel. 502 341 006
MichałKaczmar.
Podpatrywacz
Posty: 3
Rejestracja: wt, 6 maja 2014, 13:22
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Muzyka dla uszu a zdrowie

Post autor: MichałKaczmar. »

Witajcie ! ja nigdy nie myslalem o zalozeniu stoperow, mysle ze kask na kominiarce bardzo tlumi hałas, poza tym trochę to niebezpieczne - ja nie znam się na odgłosach motocykla, ale inne pojazdy czy cos - warto slyszec
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Muzyka dla uszu a zdrowie

Post autor: KROPEK »

Ja jestem ciut przygłuchy ale moje yoshi słyszę coraz głośniej i dłuższa jazda staje się uciążliwa. Stopery odpadają bo bluetooth na uszach. Pozostaje chyba db killer i tu zonk bo problem z dostaniem owego zestawu typu lejek w pl., no i cena bezsens normalnie bynajmniej wg mnie. Do tego szukając tego ustrojstwa natchnąłem się na opinię, że tłumiki po ok 2 sezonach wypalają się i materiał wygłuszający lub tłumik powinien być wymieniony.
Ps
Komuś nie zalega w garażu db kiler do yoshi tri ovall ??
Czy zakładając db killera na dłuższą chwilę moto nie powinno iść do regulacji ??
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Jihadek
Moderator
Moderator
Posty: 1742
Rejestracja: pt, 3 paź 2008, 09:18
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Czemierniki (okolice Radzynia Podlaskiego)
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 36

Re: Muzyka dla uszu a zdrowie

Post autor: Jihadek »

MichałKaczmar. pisze:Witajcie ! ja nigdy nie myslalem o zalozeniu stoperow, mysle ze kask na kominiarce bardzo tlumi hałas, poza tym trochę to niebezpieczne - ja nie znam się na odgłosach motocykla, ale inne pojazdy czy cos - warto slyszec
Bardzo cenne uwagi.
W koło komina na kilkadziesiąt kilometrów nie chce mi się grzebać w uszach i tylko kominiara.
Na więcej niż 100 km zakładam stopery, anie nie ze względu na kominy, tylko na szum.
Stosuje takie oto wynalazki http://allegro.pl/nowe-zatyczki-stopery ... 43085.html i nie są tak ciche jak zwykłe. Wyciszają najbardziej wysokie i niskie tony. Da się dogadać we dwóch w kaskach nie krzycząc do siebie :lol:
Kefas można czytać jihadek (dżihadek) lub Piotrek 502-683-907
Pasja + Wizja + Działanie = Sukces (CZYLI MOTO!!!)
WSK 125 => MZ ETZ 150e => MZ ETZ 251e => Bandit 600 N => SV 1000 S
ODPOWIEDZ