OLEJ SILNIKOWY

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

dominGeS

OLEJ SILNIKOWY

Post autor: dominGeS »

Mam pytanko:Czy po zimie nalezaloby zmienic olej w silniczku,czy mozna trzymac sie maksymy:co 6000km?Pytam,bo obilo mnie sie o uszęta,ze najlepiej po zimie wymienic.Jak myslicie?Jak sami postępujecie?pozdrowionka :)
gruby

Post autor: gruby »

Hej :-)

zalecane jest wymienic .. ze względu na to ze olej swego czasu pracował, a nastepnie na zime stał w niskich temperaturach w bezruchu i się "zmętnił" ...

nie jest to super droga sprawa... a sie przyda :)

pozdrawiam
dominGeS

Post autor: dominGeS »

dzięki Gruby!Jak uzbieram 100zl to sie targne na nówke pewex oil.Chyba mnie przekonales,tymi argumentami.trzym sie ,pozdr.
cyngiel

Post autor: cyngiel »

Hej,
polecam lekturę topiku Alucarda, pt. "Co jest?"

Nasze Forum - on road
dominGeS

Post autor: dominGeS »

thenks Cyngiel.pozdrowionka
Franz

Post autor: Franz »

jak do twojego motura to proponuje Motul 5100 SAE 15 W 40

a olej zmieniasz co 6000 albo co sezon :)

zdroofka
Ostatnio zmieniony sob, 19 mar 2005, 08:54 przez Franz, łącznie zmieniany 1 raz.
gruby

Post autor: gruby »

ja tylko bym odradził motula ... ze względu na to ze nie dostaniesz tego oleju na stacjach benzynowych ... a czasami zdaza sie w powietrzakach .. ze trzeba oleju troche wlac ..

pozdrawiam
Franz

Post autor: Franz »

:) oleju nie wybierasz biorąc za kryterium jego dostepnosc, my bracie w Polsce mieszkamy i tak to juz jest. ale wazne jest by olej byl dobry dla twojego silnika bez wzgledu na to gdzie go sprzedaja wiec domin lej motul tak jak mowie :)

pozdro.
dominGeS

Post autor: dominGeS »

DZIĘKI CHOPY!Niech Wam Bozia w dzieciach...pozdrowionka
Kronos

Re: OLEJ SILNIKOWY

Post autor: Kronos »

Odświeżę tomat.
Jestem szczęśliwym posiadaczem nowej Hayki. Zbliża się czas I przeglądu. Osłupiałem kiedy serwis poinformował mnie, że silnik zostanie zalany PÓŁSYNTETYCZNYM olejem Shela. Skoro to nowy silnik to po jaką cholerę zalewają go półsyntetykiem skoro na rynku są dostępne nowoczesne oleje w pełni syntetyczne.
Ja rozumiem, że fabryczni można go zalać mineralnym, bo po 1 jest on tylko na 1000 km, a po 2 ma większe własności ścierne i silnik szybciej się dociera, ale po tym przebiegu to w/g mojej wiedzy (a taką mam) powinien być zalewany tylko syntetykiem.
Vais

Re: OLEJ SILNIKOWY

Post autor: Vais »

Kronos pisze:Odświeżę tomat.
Jestem szczęśliwym posiadaczem nowej Hayki. powinien być zalewany tylko syntetykiem.

Ja po zakupie tez spotkałem sie z opinią zeby zalewac półsyntetykiem (tak twierdził serwis) ale po rozmowach z ludzmi znajacymi sie na zeczy, zostało mi to wypersfadowane i polecili mi olej MOTUL link do produktu http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Ma ... adbrwcy4gq
Znam człowieka co nawet wylał pierwszy olej i zalał go odrazu 100% syntetykiem ( :wink: )
wiec radził bym ci zalac moto dobrym 100%ym syntetykiem


pozdrawiam
Kronos

Re: OLEJ SILNIKOWY

Post autor: Kronos »

Leją teraz Shela. Shel musiał w d...e Suzuki wejść więc teraz jest "najlepszy" Shel.
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2192
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: OLEJ SILNIKOWY

Post autor: ERIC »

Wiem o czym piszesz Kronos ja w serwisie jak wspomniałem ze chcę na 2 serwis Motula 100% syntetyk to pan powiedział kulturalnie że oczywiście niema problemu po okresie gwarancyjnym mogę zalać silnik nawet woda, a teraz gdy moto na gwarancji to oni odpowiadają za motocykl i będę miał wlane do silnika to samo co wszyscy.
Z tego wszystkiego nawet nie wiem jakim olejem zalali mi hajke !! (najpierw nie dowierzałem w to co mi powiedział myślałem ze źle zrozumiałem, mój angielski nie jest nie wiadomo jak dobry )
Wiec z jaką firmą podpiszą umowy taki olej jest lany i najlepszy.
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4253
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: OLEJ SILNIKOWY

Post autor: Emil »

w Warszawie leja tez Shell ale full synth, to nie rozumiem tej argumentacji ze ktos kogos gdzies ma (znaczy lali w zeszlym roku bo nie wiem co teraz do nowej hayki by zaproponowali)
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
FUTEK
Moderator
Moderator
Posty: 3251
Rejestracja: śr, 13 gru 2006, 06:56
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard

Re: OLEJ SILNIKOWY

Post autor: FUTEK »

A ja wlewam do SV castrol GPS, i jestem zadowolony
Pozdrawiam Radek
H-CB1 ->SV 650sK3->GSR750 L01+Tytan Akrapek->GSR1200+Tytan Akrapek
601 795 498
BS - radoslaw.fut@futex.pl
B RH+
ODPOWIEDZ