Hamulce GS500

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

thc83

Hamulce GS500

Post autor: thc83 »

Witam.
Mam problem, a mianowicie w moim GS 500e cały czas klocki hamulcowe trą o tarcze hamulcowe :( Występuje to zarówno w przednim jak i tylnym kole. Klocki maja jeden sezon, w przebiegu tj. jakieś 4 tyś. k,m więc wykluczyłem możliwość niedoapsowania się okładzin do tarcz.

Czy może mi ktoś doradzić, jak się go pozbyć ?? Czy można jakoś hamulce wyregulować, aby klocki odsuwały sie od tarcz, a oddźwięk "szurania" nie donerwował więcej moich uszu??

Pozdrawiam !!
Pit

Post autor: Pit »

Czeka Cie rozebranie zaciskow, wyjecie i oczyszczenie tloczkow, ewentualna wymiana uszczelek (warto posmarowac sie je specjalna mascia) i wymiana plynu hamulcowego. Przy okazji wyczysc i nasmaruj szpilki na ktore nawleczone sa klocki hamulcowe...
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Lechul »

Podejrzewam, że masz "przytarte" tłoczki w zaciskach i nie chcą się cofać.
Zobacz sobie jak to wygląda i naprzód !!!!
http://www.ronayers.com/fiche/300_0027/ ... arent=3070

Pit - cała prawda, tylko prawda :P
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
thc83

Post autor: thc83 »

Wielki dzięki za pomoc !!

Na mechanice sie znam, a i warsztat mam dość dobrze wyposażony, więc zrobię jak mówicie.

Pozdrawiam.

PS. Kolejny raz na tym forum udowodniono czy jest BRACTWO SUZUKI !! To sie ceni !! :ok2:
ODPOWIEDZ