Ustawienia gazników GSX1100F

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

djSlaw
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 lis 2018, 23:35
Województwo: kujawsko-pomorskie

Ustawienia gazników GSX1100F

Post autor: djSlaw »

Walczę z gaznikami i mi już ręce opadają bo nie mogę sobie poradzić.
Pacjent to GSX1100F z !990 roku. Strasznie wolno schodzi z obrotów i ich nie trzyma. Silnik czy zimny czy ciepły jest tak samo. Nie mogę ustawić wolnych obrotów. Niby ustawię ale dodam energicznie gazu to wolno spadną i tak jakby się zawiesiły koło 2-3 tyś i czasem potrafią nawet wzrosnąć jeszcze bardziej. Gazniki wyczyszczone, poziom paliwa ustawiony. zaworki wymienione na nowe. Nie wiem jak powinna być ustawiony skład mieszanki. Śrubki wykręcone 2 obroty i silnik nie wkręca się powyżej 6-7 tyś obr. Wykręcając jeszcze np. 2 i 1/4 obr. jest jeszcze gorzej. Mam teraz ustawione 1 i 3/4 obrotów i jest w miarę ok. ale zauważyłem jeszcze że przy zdjętej puszce filtra potrafi pluć bęzyną w stronę filtra powietrza. Pokusiłem się i zrobiłem synchro ale nic to nie dało z tymi obrotami. Dodam że zawory ustawione i niby nie łapie nigdzie lewego powietrza.
Bardzo proszę o pomoc.
martines
Zmieniacz Żarówek
Posty: 56
Rejestracja: ndz, 10 sty 2016, 14:26
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Wurzburg/Bawaria, w Polsce- Podlasie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Ustawienia gazników GSX1100F

Post autor: martines »

Postawiłbym na lewe powietrze. Poszukaj nieszczelności lub po prostu zużycie gaźnika daje się we znaki co za tym idzie ciągnie lewe powietrze (nie oszukujmy się.... nowy to on nie jest ) .
Na uruchomionym silniku popsikaj samostartem (lub plakiem) na gaźniki i zobacz czy zareaguje. Samostart jest łatwopalny więc zalecam ostrożność !
djSlaw
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 27 lis 2018, 23:35
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Ustawienia gazników GSX1100F

Post autor: djSlaw »

Powoli dochodzę do ładu. Obroty już żwawiej spadają z wysokich Ale jeszcze pozostaje to ze nie równo się zatrzymują na wolnych. Dzięki za każdą radę i wiedzę.
Jeszcze jedno pytanie dotyczące gazników:

Jaka jest średnica łącząca gazniki z airboxem w gsx600f i gsx750f
ODPOWIEDZ