Tulejka skrzyni biegów gs 500

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Synek
BS Brother
BS Brother
Posty: 171
Rejestracja: ndz, 15 lip 2018, 19:13
Województwo: śląskie
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 3

Tulejka skrzyni biegów gs 500

Post autor: Synek »

Mam pytanie odnośnie tulejek ślizgowych kół zębatych skrzyni biegów z gs 500. Na jednej zębatce jest tuleja z rowkiem smarującym, która wygląda na fabryczną a na drugiej tuleja z otworkami która według mnie jest jakimś zamiennikiem.
Czy znajdzie się osoba, która rozbierała taką skrzynie biegów i potwierdzi moje przypuszczenia? Czy może fabrycznie były stosowane takie tulejki?

W koszu sprzęgłowym również mam tulejki z otworkami, a patrząc na aukcjach wszystkie kosze mają tuleje z rowkami smarującymi. To by potwierdzało, że ktoś już wymieniał wyżej wymienione tulejki.

Drugie pytanie, czy ktoś wymieniał u siebie tulejki zębatek skrzyni biegów (obojętnie w jakim modelu motocykla) i ma sprawdzone rozwiązania. Mam możliwość dotoczenia takich tulejek tylko jaki zastosować materiał (wiadomo że brąz, tylko jaki stop) , żeby wytrzymał obciążenia w skrzyni motocyklowej.

W załącznikach dodaje po dwa zdjęcia opisywanych prze zemnie tulejek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GS 500
gsx650f
tel. 728 557 584
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Tulejka skrzyni biegów gs 500

Post autor: AdamOSA »

Pierwszą z otworami masz przy zębatce zdawczej , drugą masz od strony sprzęgła . Jest wszystko OK . Ta druga jest "ślimakiem " bo jest to koniec magistrali smarowania , jakby była też z otworami to by ciśnienie wywalało przez trzpień wyciskowy sprzęgła ..
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
ODPOWIEDZ