GSR-600 dzwonienie silnika i wibracje przy 6k rpm

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

ZBIQ
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: pt, 13 lip 2018, 08:01
Województwo: mazowieckie

GSR-600 dzwonienie silnika i wibracje przy 6k rpm

Post autor: ZBIQ »

Cześć,

To mój pierwszy post na forum, więc dzień dobry :)

Na początek mam nurtujący problem z nowym zakupem - GSR 600 z 2006r. i 38 tys. km przebiegu.

Mianowicie dokuczały mu wibracje i dzwonienie przy 6 tys. obrotów. Myślałem, że to zawory lub napinacz. Zawory wyregulowane, napinacz rozrządu wymieniony na nowy oryginalny Suzuki (stary był dosyć luźny i wyrobiony na trzpieniu).
Niestety, po serwisie dzwonienie zostało. Wraz z dzwonieniem pojawiają się dodatkowe wibracje (były też odczuwalne przed moim serwisem). Być może ten ten typ tak ma - poprzednio jeździłem V-ką to takie wibracje to dla mnie masełko.
Efekt zaczyna się dla wyższych obrotów (powyżej 5-6 k) i brzmi jakby coś metalicznie stukało z lewej strony motocykla. Raczej niżej, pod przepustnicami. Na niskich obrotach tego nie słychać.

Dziś jeszcze posprawdzam sprężanie i ciśnienie oleju. Nie za bardzo wiem gdzie dalej szukać. Kosz sprzęgłowy?
Oby nie panewka... Kupiłem GSR właśnie z powodu padniętej panewki w SV-650. Drugi raz tego nie przeżyję.

Pozdrawiam :)
Mateusz
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: GSR-600 dzwonienie silnika i wibracje przy 6k rpm

Post autor: Dany »

Odblokowany.
Pozdrawiam
Daniel
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Robin888
BS Brother
BS Brother
Posty: 107
Rejestracja: wt, 4 paź 2016, 08:27
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Kolno
Polubił posty: 1

Re: GSR-600 dzwonienie silnika i wibracje przy 6k rpm

Post autor: Robin888 »

Im więcej będziesz czytał o tym modelu i o tym silniku dowiesz się że wiele osób opisuje właśnie taką brzydką i nieładną pracę lub sportową charakterystykę. Trzeci sezon na nim latam i przestałem już w temat wnikać, a zacząłem latać. Po wymianie wydechu na przelotowy jakby stuki-puki się zmniejszyły, to jest motocykl który lubi wysokie obroty i życie u niego zaczyna się po 10 tyś obrotów. Praca silniku u mnie jest równa ale brak mocy i liniowej charakterystyki przy niskich obrotach. Przesiadłeś się z V-ki więc twoje odczucia są do kwadratu (często życie v-ki kończy się przy 6 tyś obr.).
Suzuki GSR 600 2006r było,
teraz GSX-S1000F -2019
marcup41
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 28 cze 2018, 08:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew

Re: GSR-600 dzwonienie silnika i wibracje przy 6k rpm

Post autor: marcup41 »

Też mi się wydaje że ten typ tak ma
Marcin
Świeżo upieczony motocyklista
- GSR 600 08r - myślę że to był dobry wybór
marcup41
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 28 cze 2018, 08:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew

Re: GSR-600 dzwonienie silnika i wibracje przy 6k rpm

Post autor: marcup41 »

Skąd jesteś? Możemy się złapać i porównać jak chodzą
Marcin
Świeżo upieczony motocyklista
- GSR 600 08r - myślę że to był dobry wybór
ZBIQ
Podpatrywacz
Posty: 9
Rejestracja: pt, 13 lip 2018, 08:01
Województwo: mazowieckie

Re: GSR-600 dzwonienie silnika i wibracje przy 6k rpm

Post autor: ZBIQ »

Zrobię jak mówicie - będę latał. Już się po woli przyzwyczajam do tego silnika. Nowa oliwa, luzy wyregulowane - żyć nie umierać.

Wydaje mi się, że dodatkowe akcesoria (gmole, szyba i stelaż z kufrem) po prostu dodatkowo wpadają w rezonanse.

Jakie macie tłumiki? Szukam jakieś opcji ekonomicznej. Albo coś używanego albo przeróbka u Edka.

Mateusz
marcup41
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 28 cze 2018, 08:31
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Sochaczew

Re: GSR-600 dzwonienie silnika i wibracje przy 6k rpm

Post autor: marcup41 »

Jeżeli masz stelaż pod kufer mogą Ci nie podejść inne wydechy, jest z tym problem.
Marcin
Świeżo upieczony motocyklista
- GSR 600 08r - myślę że to był dobry wybór
Motion
Głaszczący Kanapę
Posty: 29
Rejestracja: pn, 28 sie 2017, 14:21
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: GSR-600 dzwonienie silnika i wibracje przy 6k rpm

Post autor: Motion »

ZBIQ pisze:Zrobię jak mówicie - będę latał. Już się po woli przyzwyczajam do tego silnika. Nowa oliwa, luzy wyregulowane - żyć nie umierać.

Wydaje mi się, że dodatkowe akcesoria (gmole, szyba i stelaż z kufrem) po prostu dodatkowo wpadają w rezonanse.

Jakie macie tłumiki? Szukam jakieś opcji ekonomicznej. Albo coś używanego albo przeróbka u Edka.

Mateusz
GPR Ghost - nie zmienia wizualnie motocykla ale robi robotę. Ma homologacje. Nie ma problemu ze stelażem. Koszt ok 300 euro plus 2 piwa na montaż.

Zdjęcia masz w tym wątku: http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... =7&t=23431
GSR600
ODPOWIEDZ