XF 650 Freewind - Pierwsza wyprawa - jak dobrać kufry?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Drivver
Podpatrywacz
Posty: 2
Rejestracja: śr, 21 cze 2017, 12:28
Województwo: śląskie

XF 650 Freewind - Pierwsza wyprawa - jak dobrać kufry?

Post autor: Drivver »

Witam, w lipcu wybieram się na trasę Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja-Słowenia-Niemcy-Polska ( w tym masa punktów do zwiedzenia ) i chciałbym uzbroić motocykl w zestaw kufrów, szczególnie, że wybieramy się we dwoje, więc w co nieco należało by się zaopatrzyć, jednakże zadanie to jest dla mnie trudniejsze niż mi się wydawało, nigdy nie miałem doczynienia z kuframi na moto, a Freewind do najpopularniejszych motocykli nie należy, więc stwierdziłem, że dobrze by było zapytać się bardziej doświadczonych motocyklistów. Do rzeczy, rozumiem, że taki zestaw stelaży od strzału będzie pasował pod moocykl bez potrzeby przerabiania itp?:
http://moto-center.pl/suzuki/910-suzuki ... zarne.html
http://www.sklep.moto-akces.pl/suzuki-x ... 16044.html
Czy pasują one pod wszystkie kufry typu "monokey"? Z tego co się orientowałem to są jakieś oznaczenia pod ramy i kształt stelaży w stosunku do kufrów np PLX/PLXR i się w tym nie orientuję. Czy potrzebuje wiedzieć coś jeszcze? Np. czy poza stelażami i kuframi musze dokupować jakieś podstawki, połączenia itp? Jakie kufry polecacie - zależy mi na tym, żeby były jak najpojemniesze. Warto zaopatrzyć się w torbę na bak? Z tego co się próbowałem dowiedzieć to taki Shad SB15 najlepiej pasuje do Freewinda. Czym nalepiej zamocować karimaty, śpiwory, namiot itp do kufrów tak, żeby nie spadły po 400km? Z doświadczenia wiem, że sznurek to nie najlepsza opcja.

Jeśli ktoś byłby tak miły i znalazł chwilę czasu, żeby znaleźć mi odpowiedni zestaw po sklepach, allegro itp. to napewno na jakiś 6pak i 0.7 odpalę, tak, żeby to było na zasadzie "plug'n'Play" tj. żeby nie trzeba było szukać jakichś mocowań, żeby to pasowało do siebie. Sam mam niewiele czasu pracując po 12-14h dziennie poza granicami kraju, motocykl w Polsce, więc wszystko zamontuje mi kumpel, tak, żebym nie musiał tracić czasu na urlopie i też nie chcę go tym zbytnio zamęczać.

Z góry dziękuję za każdą propozycję i radę!
ODPOWIEDZ