olej do amortyzatorów

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

karus

olej do amortyzatorów

Post autor: karus »

jakie macie oleje w amortyzatorach bo musze wymienić i nie wiem
chyba motul kupie pólsyntetyczny??
twardy??
miekki??
medium??
podzielcie sie doświadczeniem
kolas
Strzelający z Rury
Posty: 986
Rejestracja: pt, 19 sie 2005, 19:42
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: kolas »

masz lekki moto, wiec zawiecha i tak nie bedzie ci dobijala, wiec napewno nie twardy, raczej 15W . Osobiscie polecam motul.
Komarek,TransAlp,BANDIT 1200, GSX-R 1000, 1/2 Burgman 400
Albo GSX-R ... albo NIC!!!! <<< chwilowo nie działa ;)
KTM 990 Adventure
http://www.bikepics.com/members/kolasGSXR/
kom: 796-272-069

https://www.facebook.com/wPogoniZaNaszymiMarzeniami
ziajus

Post autor: ziajus »

Ja w Bandziorze wymieniłem na motula 15W a co będzie sie działo to zabczymy za parę tygodni.
Bachmiński

Post autor: Bachmiński »

A ja sie nie zgodze , zalej twardy (gęsty) GS ma za wiotkie zawieszenie , komfort lekko ucierpi ale prowadzenie sie znacznie polepszy
jaca

Post autor: jaca »

siemka, :)
ja w swoim bandziorze też wymieniłem olej w lagach na 20w i skręciłem zawieszenie na maxa. Jest o niebo lepiej niż bylo na fabrycznym oleju i ustawieniach, szczególnie przy składaniu się na nierównych winklach (których jest u nas więcej niestety niż równych :( ). Przy dojeżdżaniu do świateł i mocniejszym hamowaniu przód jednak dalej "nurkuje", ale taki jest "urok" bandziora.... :wink: można się do tego przyzwyczaić, albo zainwestować w progresywne sprężyny. Ja osobiście już się przyzwyczaiłem i praktycznie nie zauważam tego. Co się dotyczy gs-a, to stanowczo wymień olej, a czy to będzie 15, czy 20w, to już zależy od Ciebie....

pozdrawiam,
jaca


p.s. dzisiaj już jest 8 stopni na plusie, a więc już niedługo..... :D
glossy
BS Brother
BS Brother
Posty: 486
Rejestracja: wt, 6 gru 2005, 20:36
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: glossy »

Ja mam zalany motul 20W ( heavy :) ) Tak poradzili ci co sie na tym znaja lepiej, moto sie podobno duzo lepiej prowadzi a jak wyzej pisal boczu strata komfortu jest niewielka ( juz sprawdzalem na dziurach mam w miescie pare takich drog a winkielki sprawdzimy jak bedzie sucho :) )
pozdro
(motoryna, komarek, wsk-125, simsonek)->jazda na moto kumpli->GS500E 1978 r.->CZARNE B6 K1
http://www.bikepics.com/members/glossy/
karus

Post autor: karus »

wymieniłem!
zalałem matul 10W i mam rozkręconą regulacje ale jakoś mi twardo
może dlateg o że przedtem w amortyatorach była zupa i miekkie strasznie były
ale teraz czyć wszystkie nierówności....
zalałem 384 ml.
tak bło w serwisówce...
pojździmy zobaczymy wpadne na jakieś spotkanie to sami obaczycie czy to twarde czy miękkie...
ale za twardych nie lubie...
:moto:
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: bohas »

Trochę stary temat odgrzeje :peace:

Chciałbym zasięgnać opini kogoś (oprócz Jacy), kto zmienił olej z takiego jak zaleca producent na gęstszy i pośmigał trochę na takim. Jakie są ZA i PRZECIW ??

W swoim moto mam 10W a chce nalać 20W :wink:
Hube

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: Hube »

Wal do Pinia. Z 3 tygodnie temu wymienialiśmy olej i uszczelniacze w jego SV. Ponoc kolosalna różnica, ale lepiej jak sam opowie.
Kacal

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: Kacal »

A ja jeszcze inaczej mam olej 20w i do mojej jazdy jest super miałem tez 15 w i 10 w

różnica miedzy tymi olejami jest znaczna na 10w jajko jest jak jezdzaca kanapa na 15w jest juz spoko i mozna naprawde smigac dla mnie 20 w jest spoko i napewno nastepnym razem wlaeje taki sam zawsze lałem olej marki motul

trzeba dodac ze mam progresywne sprezyny a wiec w połączeniu z 20 w jest bardzo twardy ale mi to odpowiada :mrgreen:
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4261
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: Emil »

10 na 20 to chyba za ostro, tym bardziej ze jestes raczej lekki - wymieszaj je "w jakis" proporcjach (to niestety trzeba ustalic metoda kolejnych prob), zawieszenie nie moze byc za sztywne bo nie bedzie sie wyrabiac z reakcja na dolach (oczywiscie oryginalne ustawienia sa stanowczo za miekkie w kazdym moto :) )
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
figer
BS Brother
BS Brother
Posty: 1354
Rejestracja: sob, 29 paź 2005, 18:39
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Dobczyn

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: figer »

Ja mam zmieniony na gestrzy bo nie lubie tapczaniastych sprzetow.
Polecam 15, bo 20 to juz zawiechy nie pracuja tak jak powinny.
Jak Ci nie starcza, to trzeba zmienic sprezyny lub zawiechy.

A odgrzanie tematu extremalne
ObrazekObrazek
meyer2
Lajtowy Motonita
Posty: 724
Rejestracja: czw, 8 wrz 2005, 22:05
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Biedrusko

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: meyer2 »

również polecam 15W bel-ray, mam w moim moto i jest OK, zawiecha pracuje płynnie, nie dobija i takie tam :)
SV 1000 S '04 *** FZS600 '03 *** SV 1000 S '03 *** GSX-F 600 '98 *** GS 500 E Five Stars '97 *** J... jednoślad TS 350 '89
tel. 602-810-996

http://www.bikepics.com/members/meyer2/
Pastor
Zmieniacz Żarówek
Posty: 143
Rejestracja: czw, 22 mar 2007, 06:23
Województwo: -
Lokalizacja: Wrocław

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: Pastor »

Praca amorów zależy od obciążenia (wagi kierowcy), stąd ten mały rozrzut w wypowiedziach, no i od upodobań wiadomo.
CENTROWANIE KÓŁ, SERWIS ZAWIESZEŃ
PASTOR GARAGE
Kacal

Re: olej do amortyzatorów

Post autor: Kacal »

Ja napisałem co mi odpowiada .Emil czesto latam z plecaczkiem a wiec moje 85kg plus 50kg robi swoje a jak latam sam to nie mam problemów z dołem trzeba zauwarzyc ze jajko ma cały srodek ciezkosci przesuniety na przód a nawet bardziej dolny przód jak wogóle mozna tak powiedziec .
ODPOWIEDZ