gsr600 nie pali 1 gar na wolnych obrotach

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

grzegorz-73

gsr600 nie pali 1 gar na wolnych obrotach

Post autor: grzegorz-73 »

Jak w temacie, dokładnie 4. Do tej pory wymieniłem świece i zamieniłem cewki miejscami. Problem pozostał nie rozwiązany, czy zimny czy ciepły na wolnych obrotach rura kolektora zimna. Po odkręceniu manetki idzie jak trzeba, bez problemu kręci do odcięcia, moc w normie. Może macie jakieś sugestie pomysły?
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: gsr600 nie pali 1 gar na wolnych obrotach

Post autor: Waldex »

Zdejmij czapkę ze świecy cylindra który nie pali, włóż inna świecę dotknij do masy i odpal moto na wolnych.
Jeśli jest ładna iskra, sprawdź ciśnienie na wszystkich cylindrach, koniecznie na gorącym silniku.
Ciśnienie OK, to czyszczenie i regulacja gaźników...
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Bociek
The Real One
The Real One
Posty: 198
Rejestracja: pt, 22 kwie 2011, 09:47
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Werchrata

Re: gsr600 nie pali 1 gar na wolnych obrotach

Post autor: Bociek »

Waldex tam raczej jest wtrysk.
Oprócz kompresji (choć ona nie pada z dnia na dzień) sprawdź fajkę, lub przewód zapłonowy (mogła się tam też dostać woda po myciu lub jeździe w deszczu, choć jest to również mało prawdopodobne) Ewentualnie mogło przytkać wtrysk
BRh+
Trojaczki
GS 500 SF
GSX-R 750W 100% Seria
XL1000V SD02 - Nieoczekiwany Adwenczer
grzegorz-73

Re: gsr600 nie pali 1 gar na wolnych obrotach

Post autor: grzegorz-73 »

Jest oczywiście wtrysk, najbardziej zastanawia mnie, że po dodaniu gazu wszystko wraca do normy.

Może być lewe powietrze?
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: gsr600 nie pali 1 gar na wolnych obrotach

Post autor: luzik »

Dasz radę podmienić wtryski ?
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
grzegorz-73

Re: gsr600 nie pali 1 gar na wolnych obrotach

Post autor: grzegorz-73 »

Sprawa wyjaśniona, dzis postanowiłem sprawdzić przepustnice pod kątem lewego powietrza. Okazało się że przepustnica jest nie do końca wciśnięta, tj. na ostatnim garze szpara, przez którą wchodziło powietrze. Poprzednia właścicielka serwisowała motor w BikerZone Gdynia, tam panowie w tym roku wymieniali filtry, olej, świece itd., przypuszczam, że zdejmując obudowę filtra wyszarpali przepustnicę. Po powrocie na swoje miejsce... wszystko gra i bucy.
Ostatnio zmieniony czw, 4 sie 2016, 17:01 przez grzegorz-73, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany