Nowe opony do GSR 600

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Opony do GSR 600

Bridgestone Battlax BT014
0
Brak głosów
Bridgestone Battlax BT016
7
14%
Continental RoadAttack
4
8%
Dunlop Sportmax RoadSmart
9
18%
Michellin Pilot Road 2CT
13
26%
Michellin Pilot Power
3
6%
Michellin Pilot Power 2CT
14
28%
 
Liczba głosów: 50

Kefir
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: śr, 28 mar 2012, 21:13
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Kefir »

za te kaske a nawet taniej miałbyś opony Bridgestone S20 lub S21 z których byłbyś bardzo zadowolony...
Co do wyważania to trzeba rozważyć czy dynamiczne czy statyczne i to że maszyny do wyważania potrafią być bardzo nieprecyzyjne :(
MZ ETZ251............GSR750 będę tęsknił -> Red Fury->GSXS w lytrze...wariat

535 77 11 86
tadziomaru1
Śmigający inaczej...
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 29 lis 2015, 14:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kawałek od Radomia
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: tadziomaru1 »

Ja po wnikliwym studiowaniu danych, parametrów etc. zdecydowałem się na Metzelera. Za mało przejechałem jeszcze, ale w porównaniu z poprzednią - niema porównania. :D
GSX 600F Jest motocykl - a jednak! ***** No i Katana odjechała...
Nadal jest motocykl, sportowy literek 171KM, ale już nie Suzuki...
Bob

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Bob »

tadziomaru1 pisze:Ja po wnikliwym studiowaniu danych, parametrów etc. zdecydowałem się na Metzelera.
Które konkretnie ?
Kefir pisze:za te kaske a nawet taniej miałbyś opony Bridgestone S20 lub S21 z których byłbyś bardzo zadowolony...
(
Sporo czytałem i wychodziło na to, że Brigestony dobre zaczynają się od BT 023 te nawet w komplecie były sporo droższe od Dunlopów no i nie miały takich dobrych referencji jednak :)
Pojeżdżę, rozjeżdża się, rozgrzeją i może nie nie będzie źle.
Bob

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Bob »

Hmmmm poszedłem do garażu, na zimnych kołach po nocnym staniu moto radziecki bardzo dokładny ciśnieniomierz od samochodu ŁADA :D pokazał 3,3 atm. Czyli sporo za dużo. Wychodzi na to, że mechanik może mieć lipa ciśnieniomierz. Jak się jedzie powietrze się w oponie nagrzewa i rozpręża konkretnie i pewnikiem ciśnienie rośnie najmniej do 4 atm z tych 3,3. Nominalnie fabryka podaje 2,5 pod jednego bikera, a takiego sucharka jak ja 70kg to trzeba na nominalnym, wiec zmniejszyłem i w niedziele test nowych opon przy stówce będzie :).
KROPEK pisze:Po pierwsze primo przeważnie opony jeden typ a mają ze dwie czy trzy twardości tak bynajmniej jest w sportach...
w której grupie oznaczeń tego szukać i jak odczytać na Dunlopach. Nima :(
http://motormania.com.pl/porady/warszta ... tocyklowe/
Ostatnio zmieniony ndz, 10 lip 2016, 11:07 przez Bob, łącznie zmieniany 2 razy.
Bob

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Bob »

Wiem, wiem okrutnie przynudzam i macie dość tematu jak to Bob opony kupował :D, Wybaczcie.
Nie wytrzymałem. Zrobiłem przed zachodem słońca dłuższego i szybszego śmiga 40 km najmniej przejechałem. Opona się rozgrzała, miękka jest tylna, przednia jeszcze miększa i rzeczywiście trzeba odszczekać. Jeździ się świetnie, moto samo się układa w zakręt. Zupełnie inaczej niż na starych Batlaxa BT 014. świetnie jedzie po malowanych pasach i bezpiecznej po frezowanym asfalcie. Niemniej mimo upuszczonego powietrza jakby twardsze albo bardziej sprężyste od starych BT 014
Chyba też doszedłem dlaczego problem z wyważeniem tylnej jest. Mechanik nie pożałował tego kleju do uszczelnienia opony z felgą i po powrocie widzę ,że normalnie wycieka na barki opony po obu stronach. Całe oba barki opony w tym mazidle. Dał tego za bogato i to pewnie jest przyczynkiem problemu z wyważeniem. Prosta czynność a można spierd....
Czym te mazidło można zmyć z barku opony aby nie uszkodzić gumy ?
tadziomaru1
Śmigający inaczej...
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 29 lis 2015, 14:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kawałek od Radomia
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: tadziomaru1 »

Bob pisze:
tadziomaru1 pisze:Ja po wnikliwym studiowaniu danych, parametrów etc. zdecydowałem się na Metzelera.
Które konkretnie ?
No do mojego to tylko te:
https://motogumy.pl/Opony_motocyklowe.a ... p=MOTOCYKL
GSX 600F Jest motocykl - a jednak! ***** No i Katana odjechała...
Nadal jest motocykl, sportowy literek 171KM, ale już nie Suzuki...
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Waldex »

Bob pisze:Czym te mazidło można zmyć z barku opony aby nie uszkodzić gumy ?
Uważaj, żebyś się sam na tym mazidle nie ślizgał i nie uszkodził.
Wodą zmyj.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Bob

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Bob »

tadziomaru1 pisze: No do mojego to tylko te:
https://motogumy.pl/Opony_motocyklowe.a ... p=MOTOCYKL
Ciekawe moto masz Tadziu do tych gum. Poczytałem trochę o tym modelu. Kulciak w pewnym sensie.
Waldex pisze:
Bob pisze:Czym te mazidło można zmyć z barku opony aby nie uszkodzić gumy ?
Uważaj, żebyś się sam na tym mazidle nie ślizgał i nie uszkodził.
Wodą zmyj.
Zrobię to w niedzielkę przed następnym objazdem komina, bo to już zaciekać zaczyna na bieżnik. Pierwszy raz takie zjawisko widzę kurna olek. Ktoś mi kiedyś mówił, że te mazidło to mydło jakieś specjalne, więc wodą może da rady, choć z drugiej strony powinienem to zostawić i do mechanika z tym jechać i pokazać co mu się udało zrobić, bo tak to będzie , że przyjechał gościu i bajki opowiada. Jednak poziom serwisu, czy usług wszelakich w naszym kraju to masakra jakaś, mistyfikacja po prostu.
tadziomaru1
Śmigający inaczej...
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 29 lis 2015, 14:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kawałek od Radomia
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: tadziomaru1 »

To gdzie Ci to zakładali, w Radomiu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No a moją pięknie zamontowali, nic nie papra na oponkę. No i to w Radomiu naprawdę. :lol:
Co do Katany, to tak, trochę kulciak, przyznam też, że zawsze mi się podobała, odkąd ją kiedyś pierwszy raz zobaczyłem, właśnie imbryk, wtedy nie mogłem mieć, teraz się udało.
GSX 600F Jest motocykl - a jednak! ***** No i Katana odjechała...
Nadal jest motocykl, sportowy literek 171KM, ale już nie Suzuki...
Bob

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Bob »

Dunlop Sportmax RoadSmart twarde nadal, dlugo trzeba rozgrzewać je. Nie wiem jak to jesienią wyjechać będzie w temp +5 -8 st. Chyba suszarką do włosów trzeba by grzać je w garażu. Moto pięknie się w zakrętach uklada na tych Dunlop Sportmax RoadSmart jeśli już rozgrzane, oj pięknie, ale i tak bym drugi raz nie kupił jednak. Żałuje zakupu, cóż nauka kosztuje.
Necik
BS Admin
BS Admin
Posty: 1830
Rejestracja: ndz, 4 maja 2014, 09:14
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Polubił posty: 72
Otrzymane Polubienia: 12

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Necik »

Bob pisze:Dunlop Sportmax RoadSmart twarde nadal, dlugo trzeba rozgrzewać je. Nie wiem jak to jesienią wyjechać będzie w temp +5 -8 st. Chyba suszarką do włosów trzeba by grzać je w garażu. Moto pięknie się w zakrętach uklada na tych Dunlop Sportmax RoadSmart jeśli już rozgrzane, oj pięknie, ale i tak bym drugi raz nie kupił jednak. Żałuje zakupu, cóż nauka kosztuje.
Bob zastanawia mnie tylko jedna sprawa (bez obrazy), ale z tego co piszesz tu i tam to Twoja predkosc oscyluje zwykle 80km/h (+ - 5,10). To czy ty tak naprawde potrafisz wyczuc jakas roznice na jakich kapciach latasz przy takich predkosciach?? Kiedys jezdzilem WSK i po 90km, potem Cz 175 do 120km i bylo super, mimo iz kapec byl i spruchnialy i byle jaki. Rozumiem zebys latal po 150 i wiecej po ostrych winklach, ale przy takiej predkosci to nawet chyba na byle czym da sie bezpiecznie i komfortowo jechac :angry_smile:
Motoryna Pony 301
CZ 175
ETZ MZ 251
Suzuki GSX 650FA (LeoVince)
tel.: 606-744-720
0Rh+
,,Nieważne gdzie, ważne z kim"
Bob

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Bob »

Stary szofer jestem :D czy 50 czy 80 km/h to czuje, że obecna opona twardsza od poprzedniej. Na motocyklu to bardziej się czuje niż zamknięty w autku na 4 gumach.

ps
niedawno zgrzeszyłem ul. Konstantego Ciołkowskiego zapierdzielałem kosmiczną prędkością 120 km/ h, ale już byłem u spowiedzi, dostałem rozgrzeszenie :)
Oczywiście wiemy kto to był Ciołkowski
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: KROPEK »

Jesteś stary szofer ale 4 kołowy teraz uczysz się od nowa na 2 kołach te dwie dyscypliny mają wg mnie niewiele wspólnego. Koniecznie znajdź możliwość jazdy pod okiem instruktora na torze. Po zakończonym szkoleniu stwierdzisz, że gumy zachowują się jak magnesy bo między innymi porządnie je rozgrzałeś, nabrałeś pewności siebie i zniwelowałeś strach
Ps
Czemu Boba jeszcze nie ma na liście zakończenia sezonu. Zrobisz normalną ilość km do przejechania w 1 dzień pogadasz w realu. 15 min rozmowy to rok drążenia na forum.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
kicek
Moderator
Moderator
Posty: 962
Rejestracja: pn, 16 lip 2007, 21:19
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: kicek »

Bob przyjedź do mnie to Ci pomogę pozamykać opony o tak :D <<KLIK>>
ByłGSR 600A K7 + IXIL teraz została pustka :(
http://www.bikepics.com/members/kicek/
Galeria
TEL. 608-284-938
Bob

Re: Nowe opony do GSR 600

Post autor: Bob »

KROPEK pisze: Czemu Boba jeszcze nie ma na liście zakończenia sezonu. Zrobisz normalną ilość km do przejechania w 1 dzień pogadasz w realu. 15 min rozmowy to rok drążenia na forum.
Ja dopiero co zacząłem sezon, a Wy już od czerwca o zakończeniu :D
Zablokowany