GSX-R 600 K6 a K7 - jakieś różnice

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Qubek
BS Brother
BS Brother
Posty: 157
Rejestracja: pt, 28 mar 2014, 23:25
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

GSX-R 600 K6 a K7 - jakieś różnice

Post autor: Qubek »

Cześć,
od dłuższego czasu nosze się z zamiarem kupienia czegoś sportowego, co bedzie przede wszystkim na tor, ale również na ulicę od czasu do czasu.

Na tapecie są oczywiście Y... jednoślad R6, CBR 600 RR i GSR 600.

Każdym już się przejechałem. Najwięcej Yamahą, i na niej miałem najlepsze wyniki. CRB'ka odpadła - składa się za szybko, do samej ziemi :-). Ale kolega ma GSXR'a na sprzedaż, i się mocno zastanawiam.

I w związku z tym mam pytania:
- jaka jest różnica między K6 a K7 ? Czy jakakolwiek ?
- GSXR ma słaby dół - coś da się z tym zrobić (ma Power Comandera ta sztuka, ale dalej słabo).
- da się podnieść trochę kierownicę ? Mam wrażenie, że jest bardzo nisko względem ogona, i "nurkuję" na niej bardziej niż na R6.

Myślę by wziąć tego GSXR'a (ma papiery), pojeździć rok po torze, potem przygotować na drogę i pchnąć. Dostaję zapasowe owiewki i zapasowy silnik w komplecie.

GSXR do nauki po torze to dobry pomysł ? Ktoś ma jakieś doświadczenia ?

Pozdro
Qubek
R12000 GS ADV, R6 RJ11 K8, był GSX 650 F K8, DL 650 VStrom K4
e-mail: qubeczek1@gmail.com
mobile: 607 884 963
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4253
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Suzuki GSXR 600 K6 a K7 - jakieś różnice

Post autor: Emil »

Najpierw się zastanów czy co chcesz bo porównujesz motocykle do GSRa ;)
jak masz podniesiony tył to wszystko będzie szybciej nurkować i się składać, składanie to zaleta a nurkowanie się ustawia zawieszeniem
jak masz PC to może być daleko od oryginału, ale każda 600 ma słaby dół bo tego się nie używa, szczególnie na torze więc to nie problem, nie schodź poniżej 8-10krpm i będzie git :) (tak wachluj biegami żeby trzymać ciągle między max momentem i max mocą), dostroić to najłatwiej odpowiednim przełożeniem, ale najpierw pojeździj sobie na max serii (z dostrojeniem zawieszenia) i dopiero kombinuj, ew. podnieś podnóżki

co do różnic to suzuki zmienia generację co 2 lata, najpierw litr a potem mniejsze, nie pamiętam jak to było dokładnie czy K5/K6 to to samo czy K6/K7, w każdym razie te generacje różniły się głównie sposobem siedzenia i kształtem baku (tak to wygląda z mojego punktu widzenia) - z czego mi osobiście ta starsza bardziej pasowała
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Qubek
BS Brother
BS Brother
Posty: 157
Rejestracja: pt, 28 mar 2014, 23:25
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: GSX-R 600 K6 a K7 - jakieś różnice

Post autor: Qubek »

Oczywiście chodziło o gsXr'a.
R12000 GS ADV, R6 RJ11 K8, był GSX 650 F K8, DL 650 VStrom K4
e-mail: qubeczek1@gmail.com
mobile: 607 884 963
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4253
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: GSX-R 600 K6 a K7 - jakieś różnice

Post autor: Emil »

do nauki będzie ten najlepszy co masz najtaniej zakup i części :)
600 to świat i ludzie, nawet można zacząć od mniejszego czegoś spokojnie, a dzięki słabemu dołowi masz dodatkową lekcję prawidłowego wejścia w zakręt - nie nadrobisz daniem ognia na wyjściu
słabszy sprzęt to dodatkowo mniejszy stres przed kręceniem gazu do końca, bo się nie boisz że Cię koło nakryje (i tak zawsze jakoś ten gaz nie był otwarty do końca mimo że podczas jazdy wydawało się inaczej ale weryfikacja kamery po jeździe była nieubłaganą porażką ;) )
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: GSX-R 600 K6 a K7 - jakieś różnice

Post autor: AdamOSA »

K6/K7 różnica tylko w malowaniach .
Brak dołu - pewnie przelot / PC + zablokowany zawór wydechowy = brak mocy na dole
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
ODPOWIEDZ