Jak dobrać odpowiedni kask ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

AFRO

Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: AFRO »

Jak dobrać odpowiedni kask? Czytałem różne tematy google i zgupiałem.
Zmierzyłem obwód bańki 59.5 cm teoretycznie L - mój obecny kask to również rozmiar L ale nie jestem z niego zadowolony, dlatego postanowiłem sobie sprezentować nowy. Czytałem, że kask się rozbije. Czy to jest prawda ? Kupić rozmiar mniejszy M?
Mam na myśli allegro wiec mierzenie raczej nie wchodzi w rachubę. Myślałem o shoei xr-1000, airoh pit one, uvex boss 525, może macie doświadczenie z tymi modelami - cenowo to ta sama półka.
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: Lechul »

Było kilkanaście wątków na temat kasków. Poszukaj. Chociaż w większości dotyczyły tego jaki/jakiej firmy kask kupić ale można tam na pewno znaleźć też kilka wypowiedzi na temat "jak dobrać".
Kupno bez mierzenia odradzam zdecydowanie. Technicznie nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupować w necie, mój Shoei też przyleciał zza kanału (dzięki Pit :P ) ale zanim zamówiłem mierzyłem dość długo różne skorupy. Idziesz do sklepu, wybierasz markę i model, mierzysz w nieskończoność różne rozmiary aż w końcu wybierasz ten odpowiedni i wtedy jeżeli taniej to możesz go zamówić nawet w indiańskiej chacie w centrum Amazonii :mrgreen:
Jak dobrać ?? Jedno z pytań na które nie ma jasnej odpowiedzi. Kaski wymienione przez Ciebie w tym samym rozmiarze będą leżały Ci inaczej. Co więcej. Weź ze sobą kogoś z takim samym rozmiarem czachy i prawie na pewno nie obstawicie miejsc na podium w taki sam sposób. Mierzyć, mierzyć, mierzyć a jak już skończysz i narobisz obsłudze sklepu nadzieji na zakup to może wynegocjujesz cenę bliską alledrogo.
Ja skorzystałem z rad Adu i Bohasa i pomogło. Kask lekko ciasny (powoduje delikatne przygryzanie policzków od wewnątrz) ale nie stwarzający problemów żeby po założeniu kilkakrotnie szeroko otworzyć i zamknąć szczękę bez zmiany położenia na głowie.
I jeden niezawodny test - jak założysz i gwałtownie skręcisz głowę w prawo lub w lewo i po takim zabiegu stracisz wizję to niezawodny znak, że kask się przekręcił i musisz szukać mniejszego :wink:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4258
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: Emil »

ogolnie mowiac kask powinien obciska na sztywno z boku ale nie moze sie wbijac w gore glowy, nie moze sie ruszac
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Shinobi
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 728
Rejestracja: pn, 7 lip 2008, 18:37
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: MOTYCZ LEŚNY

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: Shinobi »

Potwierdzam slowa Lechula.Ja mierzylem upatrzony model(Shoei J-Wing) w polskich sklepach,a potem telefon do kupmla w Niemcowni i mam kask o 700 stow tanszy niz u polski autoryzowanych sprzedawcow.W dopasowanym dobrze kasku zucie gumy powinno byc utrudnione,aczkolwiek nie niemozliwe.
"Jest tylko_______między rozsądkiem a szaleństwem".
Intruder M800,to już historia.

Burak:606698321
Pit

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: Pit »

AFRO pisze:Jak dobrać odpowiedni kask? Czytałem różne tematy google i zgupiałem.
Nie czytaj googla, tylko forum Bractwa, temat przewija sie od lat :wink:
AFRO pisze: Mam na myśli allegro wiec mierzenie raczej nie wchodzi w rachubę.
A skad takie postanowienie? Zyjesz tysiace kilometrow od najblizszego sklepu motocyklowego? :lol: To troche tak jakbys kupowal okulary nie majac pojecia jaka masz wade wzroku :roll: Kazdy z nas ma inny ksztalt glowy i wlasnie musisz mierzyc i to duzo! A potem sposrod tych ktore pasuja wybrac najlepszy na jaki Cie stac. W kwestii dopasowania, nowy kask ma ciasno lezec bo faktycznie wnetrze nieco sie dopasuje do ksztaltu glowy i szczeki (wkladki na policzki mozna zreszta dobierac). Ta trudno definiowalna 'ciasnosc' nie moze sie jednak przekladac na bol uszu czy policzkow!
AFRO

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: AFRO »

Emil wypowiedział ważne słowa. uwierać w czubek głowy. Mój obecny kask właśnie wprowadza mnie w takie uczucie ;/
Nie mieszkam 1000 km od sklepu motocyklowego ale w mojej zapiździałej miejscowości nie ma sklepu z hełmami. Widzę że trzeba wybrać się do Gdańska.
speed
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 931
Rejestracja: śr, 31 sty 2007, 16:34
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydzia

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: speed »

mało czasu mam na rozwiniecie myśli
Pit pisze:(wkladki na policzki mozna zreszta dobierac)
tak właśnie ,zwróć uwagę na możliwości serwisowe,akcesoryjne
np.(wymiana uszkodzonej szyby) itp. czasem brak dokupienia
uszkodzonego elementu znacząco podnosi koszty ;)... pozorna
oszczędność (precz z wynalazkami)

mam dwa SHOEI 1000 i 1100 różnice znam w praktyce ,ale
na plus 1100 przemawia możliwość komfortowego montażu
interkomu (przygotowane miejsce), lepsze pole widzenia
z pinlock-iem na ścigaczu, policzki pewniej zamontowane
o gamie akcesoryjnych szyb nie wypominając (oczywiste)
reszcie dodatków i organizowaniu na terenie PL promocyjno-serwisowych
spotkań na których obsługę regulacje masz gratis i jakiś upust na zakupy
.....reszta w archiwach BS :)
[
Bidziu
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 637
Rejestracja: pt, 6 maja 2005, 15:05
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: Bidziu »

Speed a mi radziłeś kupić tigera za 60zł, akcesoriów typu szyba nie uświadczysz ale jaka cena!! Można kupić całą gamę malowań a i tak wyjdzie mniej niż za szybę do shoei 1100 :D. Komfort i cisza jak w Schubercie... Polecam! ;]
kom. 796 090 896


GMINA
Bob

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: Bob »

Tak się podłącze pod temat, bo może macie rozeznanie który producent robi najmniejsze kaski względem innych. Tzn chodzi o to , że wewnątrz normalne właściwe na łepetynę, ale wymiar zewnętrzny jest najmniejszy. Po prostu szukam nowego kasku, małego ale na duży łeb. Mój stary HJC w środku L wygląda na zewnątrz jak 3XL :) a w środku tylko L
mariusz-n2
The Real One
The Real One
Posty: 2543
Rejestracja: czw, 1 maja 2014, 22:55
Województwo: mazowieckie
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: mariusz-n2 »

Nie ma tego złego,czego by na dobre nie wyszło.
Masz najwyrażniej dużo grubszą wyściółkę a zatem kask jest bezpieczniejszy !!
nastoletnie początki to stary JUNAK,potem dłuuugo nic,Powrót to H... jednoślad ps 150,4 sezony gsx 1250 fa,
Czarna Hayabusa L 4, III generacja hajki 2022

Pragnę realizować dotychczas niespełnione marzenia
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: KROPEK »

Kask ma być bezpieczny z podobającą się grafiką, najlepiej biały :mrgreen: często mylony z police i z tego powodu masz większy szatsun na drodze. Reszta nie jest istotna, ale jak już to ruszyć na sklepy i przymierzać, oglądać, porównywać a potem zakupić w dowolnym najtańszym miejscu.
Ps.
Tematów o kaskach trochę było z tanich dobrych modeli Lazer Vertigo do 500 zyli, HJC dobra uznana marka oprócz przymiarki zwróć uwagę na wagę kasku bo każdy gram mniej to lżej dla karku oraz poczytaj o areodynamice wybranego kasku to ważna rzecz !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: KROPEK »

klik testy w tunelu trochę stary artykuł ale daje do myślenia.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Bob

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: Bob »

KROPEK pisze:zwróć uwagę na wagę kasku bo każdy gram mniej to lżej dla karku oraz poczytaj o areodynamice wybranego kasku to ważna rzecz !!
Bardzo ważne. Zrobiłem niedawno traske 500km z jedna krótką przerwa. Równe 8 godzin w kasku na motorze. Ledwo zszedłem z niego, ale kask HJC spisał sie dobrze. Nie czułem ciężaru na głowie.
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: luzik »

x-lite miał więcej rozmiarów skorupy niż Nolany, HJC
..sobie obczaj, że dany model kasku jest robiony w mniejszej ilości skorup niż rozmiarów, do jednej skorupy są wkładane różne wypełnienia i producent to sprzedaje jako inny rozmiar. Kupując pytaj o to, albo sprawdzaj.
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Bob

Re: Jak dobrać odpowiedni kask ?

Post autor: Bob »

O dokładnie chodzi o rozmiar skorupy. Dzięki
ODPOWIEDZ