Wybor motocykla dla wysokiej osoby

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

Lennox

Wybor motocykla dla wysokiej osoby

Post autor: Lennox »

Koledzy, doradzcie.Mam zamiar zakupic motocykl klasy sport stajni Suzuki, najchetniej gsxr 600 lub 750/1000 nie-pewnie zaraz ja przerobia na nowsza/ lub Hayabuse.Mam z tym problem-mam 192 cm.wzrostu, i na tych 2 pierwszych kiepsko sie czuje, natomiast do kierownicy sie chce dorwac moja zona, i dla nie znowu Haya jest za duza!!W jaki sposob pogodzic te nasze wymagania??Czy dla mnie 600 i 750 sa rzeczywiscie za male, a moze moja zonka/170cm, drobna raczej/poradzi sobie na Hayabusie?Nie znam sie na sportach, stad moj problem...
Pit

Re: Wybor motocykla

Post autor: Pit »

W tym ukladzie trudno bedzie o kompromis, dla Ciebie idealna byla Hayabusa, dla Twojej zony jakas 600-tka (i to wcale nie GSXR). Jedynym rozsadnym wyjsciem beda 2 motocykle: Hayka dla Ciebie (rowniez idealna w dluzsze trasy dla Was dwojga) i cos znacznie mniejszego/slabszego dla zony (w zyciu nie dalbym Hayki w rece kobiety dopiero zaczynajacej jezdzic). Mam niemal identyczny dylemat, chce zamienic mojego obecnego litra na Hayke K9 lub GSXR-1000 K9. I podobnie jak u Ciebie, moja zona juz sie dorwala do kierownicy (na razie smiga CBR125RR) i chce 'cos wiekszego' na wiosne. I pewnie skonczy sie na ukladzie: hayka + 600-tka :D
Lennox

Re: Wybor motocykla

Post autor: Lennox »

Sraram sie o wykupienie nazad z ubezpieczalni mojego vzr 1800, wiec raczej kolejne 2 motocykle nie wczodza w rachube...
powell
BS Brother
BS Brother
Posty: 759
Rejestracja: czw, 14 cze 2007, 20:55
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wybor motocykla

Post autor: powell »

Haya na pierwsze moto dla żony jest dobra tylko wtedy, jeśli chcesz zostać wdowcem ;)
W każdym innym przypadku kup Jej coś spokojniejszego, według mnie nawet sportowa sześćsetka jest zbyt żywiołowa dla świeżaka. I nie kieruj się tutaj tym, jak się jeździ VZR 1800, który ma oczywiście power - sporty to inna bajka.
Szary Bandit 1200S K4 (nie ma to jak olejaki !)
>> Born to ride motorcycles <<
GG: 41812
mungo

Re: Wybor motocykla

Post autor: mungo »

mam takie same gabaryty jak Ty. Jak dla mnie to 600/750 rzeczywiście trochę przymałe. Jak wsiadłem na Haykę to miałem za dużo plastiku przed sobą i jakoś tak nie bardzo. Idealny okazał się 1000. Dosłownie uszyty na miarę. Tyle że dla żony to też problem. Co prawda znam dziewczynę o wzroście ~163 cm śmigającą na zx10r, ale jeździ już trochę czasu. Może te mapy by się przydały..
Lennox

Re: Wybor motocykla

Post autor: Lennox »

Ludziska, zebyscie widzieli jak moja piękna sie krzywi jak jej czytam Wasze ostrzezenia iporady:)))))ONA NIE CHCE ZADNYCH SUBSTYTUTÓW, TYLKO OSTRRRĄ MASZYNE:))Ale oczywiscie wszyscy macie racje, nie ma szans na pogodzenie nas 1 maszyną......Swoja droga szkoda, ze Suzuki nie ma jakiejs 125/250 dla poczatkujacych/jak np.K... jednoślad 250 ninja/
mungo

Re: Wybor motocykla

Post autor: mungo »

Lennox pisze:Swoja droga szkoda, ze Suzuki nie ma jakiejs 125/250 dla poczatkujacych/jak np.K... jednoślad 250 ninja/
wiem że to forum Suzuki i wogóle, ale czy to musi być koniecznie Suzuki? Jeśli miałbym 2 takie same moto obok siebie, to wybrałbym Suzuki, ale jeśli nie byłoby takiego modelu,który spełniałby moje oczekiwania, to trudno... Czy warto trwać w przekonaniu że Suzuki jest niezastąpione kosztem kompletnego niedopasowania moto? Poza tym miały wyjść małe gixxy 125 i 250, ale coś słuch narazie o nich zaginął...
rookie

Re: Wybor motocykla

Post autor: rookie »

Ty - HAJKA
Żona - Nowy GSXF
karus

Re: Wybor motocykla

Post autor: karus »

ostatnio obczaiłem fajny sprzęt suzuki fxr 150 szkoda zę nie sprzedaja w europie :-/
http://jeyadev.files.wordpress.com/2006 ... ukiFXR.jpg
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4253
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Wybor motocykla

Post autor: Emil »

przypominam ze jest to przede wszytkim forum poswiecone motocyklom suzuki :angry_smile:

znaczy co? nie jezdziles na sporcie tylko na vzr1.8 i chcesz teraz sie przesiasc na litra lub hajke? :shock:
a zona rozumiem w ogole nie umie jezdzic (taki tekst IMHO moze rzucic tylko osoba, ktora w ogole nie ma pojecia o motocyklach) i tez by chciala razem z Toba litrem? :shock:

czy Ty w ogole czytales na trzezwo to co napisales? :wink:

Ty zapomnij o czyms wiekszym jak 750 a zona to niech sprobuje moze gs500 albo cos zblizone rozmiarami? przede wszystkim cos lekkiego plynnie oddajace (niezbyt duza!) moc a przy wzroscie 170 zupelnie nie musi sie przejmowac zeby moto bylo niskie wiec masz duzo sprzetow do wyboru

scigacze w zadnej postaci nie sa dla poczatkujacych! poza tym nie wywalic sie a czerpac przyjemnosc z jazdy to zupelnie inna kwestia

jesli chodzi o hayke dla Ciebie.. hmm, niby jak bedziesz z jeden sezon (caly! wbrew temu co Ci sie bedzie wydawac po kilku miesiacach jazdy!) spokojnie jezdzic to dasz rade, ale prawdziwy fun z jazdy to przyjdzie dopiero potem (ew. ostre porzadne szkolenie)

mapy zaplonu - wbraw temu co sciemniaja spece od marketingu to nie jest po to zeby poczatkujacy sobie radzil z wiekszym moto tylko zebys mogl palowac podczas zimnego listopadowego deszczu :twisted: :wink:

a jak przy wzroscie 190 sie nie lubisz kulic to pozostaje Ci chyba tylko duze enduro albo np. wysoki turystyk zz-jednoslad czy cos w tym klimacie (ew. b-king? ale cos podobnego to praktycznie juz masz ;) /mowie o zastosowaniu a nie prowadzeniu, ktore b-king ma o niebo lepsze od 1.8/ ), chociaz oczywiscie polecam zebys sprobowal 3/4 bo ja mam cos ponad 174 a nowe 3/4 jest dla mnie sporo za duze (mowie np. o miejscu na nogi, odleglosciach od kierownicy itp)
dodatkowo do sportow trzeba sie przyzwyczaic, nauczyc jazdy (a potem oczekiwania wzgledem moto rosna i juz ciezko znalezc cos fajnego, wszystkim innym sprzetom cos brakuje.. ;) )
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
cosmo

Re: Wybor motocykla dla wysokiej osoby

Post autor: cosmo »

hehe, hayka tylko dlatego, ze ktos wysoki, bez wzgledu na umiejetnosci...suuuuper porada, lol :lol:
Vais

Re: Wybor motocykla dla wysokiej osoby

Post autor: Vais »

Ostatnio zmieniony pn, 1 wrz 2008, 13:11 przez Vais, łącznie zmieniany 1 raz.
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4253
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Wybor motocykla dla wysokiej osoby

Post autor: Emil »

marekvais pisze:tu mozna poczytac o Hajce
http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56426,3139372.html
nie zalecany dla kierowców bez praktyki
to jest art z 2006, troche sie zdeaktualizowal z wejsciem na rynek nowej hajki, ale zdecydowanie nie zalecany
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Lennox

Re: Wybor motocykla dla wysokiej osoby

Post autor: Lennox »

Ozesz Wy, kurna , scie sie uwzieli...Nie kupuje zonie Hayki, nie nie nie!Sobie chcialem kupic, mam motocykle od 7 lat i wiem mniej/wiecej, jak sie tym poslugiwac.Ale teraz juz wiem, ze Hayka to sprzet dla gosci co maja cohones jak arbuzy, i ktorym 46 moze co najwyzej ....no wiecie co, zrobic.Algide.
W markecie se raczej cos kupie.
A tak serio, jak brak komus wyobrazni to na hulajnodze se krzywde zrobi.
tera pojde, dobry towar mi wpadl w lapska :faja:
EvilD
Strzelający z Rury
Posty: 819
Rejestracja: ndz, 5 cze 2005, 20:09
Województwo: -
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybor motocykla dla wysokiej osoby

Post autor: EvilD »

A ja paradoksalnie poszedlbym w 1000-ca. Primo, obecny K7 jest wiekszy niz poprzedni K5 i roslejsze osoby dadza rade sie do niego dopasowac. Przelacznik map zaplonu na C robi z niego 600-tke (z ciut wiekszym momentem, ale nie ma przesady). Poczatkujacy jak ma olej to sie nauczy a doswiadczony bedzie mogl fajnie pozapierniczac :)

A czy czekac na K9... to juz pozostawiam do przemyslenia. Wszystkie branzowe pisma wypominaja Suzuki, ze zeby powrocic na tron i rywalizowac z nowym CBR1000, to K9 musi byc mniejsza. Wiec znow klopot dla wyzszych :)
<----. Ból trwa chwile, chwała jest na wieki.
<----|========================
<----'
ODPOWIEDZ